Ako dlho trvá bolesť pri popálení?

patys123
20. aug 2020

Ahojte, syn sa dnes vecer skaredo popalil a chuda male zaspalo, no nocujeme vo vani. Na nozicku mu tecie studena voda inak sa budi place.. Ako dlho trvaju take tie najhorsie bolesti pri popaleninach? Na internete som sa nic nedocitala. Viete mi niekto napisat z vlastnej skúsenosti? Ak sa bavime o popaleninach 2.st cize uz aj nejaky pluzgier. Ja sa ani nepamatam kedy som sa naposledy popalila. Pamatam si len, ze bolest to je riadna 😢.

katty2012
21. aug 2020

@andreatytler nebavime sa tu samozrejme o popaleninach 3 stupna

mimibb
21. aug 2020

U nás popáleniny bolia pár sekúnd-odporúčam 3%tny peroxid vodíka... Popáleninu potierat, ideálne doňho namocit... Prestane bolieť a rýchlo sa zahojí...

andreatytler
21. aug 2020

@katty2012 Zaujimave. O homeopatii nic neviem. Presvedcila si ma, skusim to ked sa popalim. Ale iba na sebe. Nemala by som to srdce dietatu sposobovat bolest po tom ako sa popalil aj ked to znamena rychlejsie uzdravenie.
Dakujem.

andreatytler
21. aug 2020

@mimibb A nestipe to? Urcite to ranu pekne vydezinfikuje ale nie je to az prilis drasticke. Vsak peroxid je hotovy postrach ked sa dava na rany.

brendaa
22. aug 2020

@katty2012 vsak si skusaj 🙂

mimibb
23. aug 2020

@andreatytler nie nestipe, ved predsa ho dávam na pokožku, kde nieje otvorená rána, pokiaľ je slabšia popálenina, tak tam sa neskôr vytvára pľuzgier atď, a s peroxidom sa ani ten nevytvoril, aspoň u nás....

andreatytler
23. aug 2020

@mimibb Super. Dakujem. Vyskusam.

miskooo1987
23. aug 2020

@andreatytler peroxid lekársky nestipe... stipe len na otvorených ránach alebo odreninach... dezinfekcia je dobrá... ale na samotnú popáleninu nejako neviem ako by mal pomôcť....

Na už odlezanu popaleninu, kúp v lekárni nejaký hyoluronat sodný, v tube za nejaké 3 Eura kúpiš... pomáha pri hojení, a znižuje zjazvenie tkaniva...

andreatytler
23. aug 2020

@miskooo1987 Dakujem, Skusim.

miskooo1987
23. aug 2020

@andreatytler skúsim si na teba spomenúť keď sa vrátim z prechádzky a odfotím ti ten krém... je určený na hojenie jaziev...stalo to pár EUR a hodne mi to pomohlo od cestného lysaja...

andreatytler
23. aug 2020

@miskooo1987 Dakujem. Zlata si.

marlent
23. aug 2020

@brendaa
@andreatytler
Vsade pisu ze studenr davat ALE moj ujo robil v sklarnach ked sa tam chlapi popalili davali si na to popalene nieco velmi horuce presne ako pise katty...
Ze kure*ska bolest ale nerobil sa pluzgiet a ovela rychlejsie sa to hojilo...
No nemam odvahu to skusat ani nic ale viem ze mi to hovoril

andreatytler
24. aug 2020

Dakujem @marlent . Ja uz som teraz normalne zvedava ze ako to bude fungovat aj ked dufam ze nebudem musiet 🙂
Zaujumave ze o tom nie je ani zmienky nikde... ja som kukla zbezne aj internet a nic som nenasla. Asi koli tomu ze je to taka strasna bolest...

brendaa
24. aug 2020

@marlent viem ze hasici pouzivaju dokonca lieh.... no myslim, ze lekar to takto urcite nerieši.

miskooo1987
24. aug 2020
simca06022011
24. aug 2020

@andreatytler
@marlent no ze som toto necitala.. mne sa to nezdalo.. ale ja som sa 2x popalila cez vikend :DDD ale nabuduce to vysusam (pri mojom stasti to bude skoro :( )

andreatytler
24. aug 2020

@miskooo1987 Velmi pekne dakujem. Dam kupit.

andreatytler
24. aug 2020

@simca06022011 Daj vediet ako to islo a aka velka je ta bolest. Ale dufam ze tak coskoro to nebude.🙂

miskooo1987
24. aug 2020

@andreatytler ono určite existuju aj iné verzie, ale veľmi pomáha na hojenie rán... na jednej ruke mám starší cestný lysaj a je to vidieť na druhej pred dvomi rokmi mi toto pekne zabralo, dávam aj deckám na odrete kolena...

andreatytler
27. aug 2020

Ahojte zienky,
Na Modrom konikovi je velmi dobra a ochotna kozna lekarka, ktora ma skvely clanok o popaleninach a aj ktore maste a lieciva odporuca.
https://www.modrykonik.sk/blog/dextella14/article/popaleniny-u-deti-sx3jht/
Len tak zo zaujimavosti som sa jej opytala ci niekedy pocula o lieceni popalenin teplom alebo peroxidom a ona bola z toho uplne sokovana a zhrozena. Tak ma ta jej reakcia dost odradila od mojho planu skusit teplo ked sa najblizsie popalim.
Nechcem odradzat vas, len poskytujem informacie aby si kazdy mohol urobit lepsi nazor.

andreatytler
27. aug 2020

Tiez ma kontaktovala ina pani doktorka luna116 a apelovala na mna aby som nekusala liecit popaleninu teplom. Uviedla tiez navod ako osetrovat popaleniny.
Na zaklade tychto reakcii ja veru nebudem skusat ine ako lekarom odporucane liecenie.

Pripajam postu, ktoru mi poslala:

Dobrý deň,
reagujem na Váš príspevok na MK ohľadom "liečby popálenín teplom" - je to nezmysel, neskúšajte ani na sebe a ani na dieťati. Ako lekárka a matka odporúčam popáleninu chladiť prúdom vody aj 20 min.

Na popáleninu Ialugen krém, následne Ialugenom napustený gázový štvorec, na to sterilný gázový štvorec ( ktorý po obvode zafixujeme na kožu leukoplastom) alebo zľahka previažeme neelastickým obväzom. Takto je rana chránená, masť pôsobí antibakteriálne, urýchlené je hojenie, zabránime sekundárnej infekcii. Týmto spôsobom robíme preväzy každé 2 dni. Po zhojení (teda nie otvorená rana) sa popáleniny premasťujú napr. kalciovou masťou a chránia sa pred slnkom.

https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/ial...
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/ial...

miskooo1987
27. aug 2020

@andreatytler sa nečudujem... 🙂 jedine z tých alternatívnych metód čo tu bolo s aspoň trochou logiky bol ten lieh (keďže sa intenzívne odparuje tak odoberá teplo...ale prúd studenej vody má lepší účinok...)