Ako liečiť jačmeň v oku?

adrianaj
11. sep 2009

prosím vás, kto mi vie poradiť ako liečiť jačmeň v oku?dakujem

tinula11
9. sep 2017

Mamicky poraďte ,,,malému (2,5) sa urobil jačmeň v oku boli sme aj u očnej no stále pokračujeme s mastickou+ mu dávam každý deň harmanček overal obklady ..no už asi 2 dni ma ten jačmeň taký biely ako vyrážka na kontrolu mame ísť až 19.09.poradte čo mu na to dať nech už je čoskoro fit....dakujem

jantato
9. sep 2017

napisem moju skusenost, jacmen som mala asi 3 krat v oku ked som robila v irsku. V robote mi jedna polka povedala, mas zlato na sebe? reku mam,preco? daj dole prsten a pretieraj po jacmeni,reku prstenom? ze ano, tak som kazdu chvilu suchala prsten po jacmeni 😂 , ale tak silnejsie a dlhsie a často. Jacmen do dvoch dni bol fuč.... tak isto aj druhy aj treti krat, odvtedy som uz nemala. Ale keby mam ,tak liecim znova zlatom. Je mi to divne aj smiesne ale fungovalo zakazdym. Tak ked niekto chce ,nech vyskusa.....👍

rebroza
9. sep 2017

@tinula11 ahoj, môj syn mal jačmeň v podobnom veku ako tvoj. najprv sme to neriešili, lebo ho to nebolelo, potom sme dostali "vynadané" od tety, že to treba riešiť, tak sme šli k dr., tiež nám dala nejakú mastičku. nepamätám ako dlho to trvalo, ale bolo to viac dní, z jačmeňa sa mu urobila akoby veľká vyrážka (akoby akné). No a presne ako akné, aj jačmeň praskol, vyšiel z neho akoby biely tuhý hnis a bolo po ňom. vraj to tak je dobré, že vyjde von. držím palce, nech to máte za sebou.
inak syna jačmeň vôbec nebolel, pár krát za mu začínal potom robiť, ale už sme vedeli, čo to je, tak sme to vždy preliečili mastičkou a stratil sa ešte v zárodku.

tinula11
9. sep 2017

@rebroza ďakujem.aj ja dúfam že mu to čo najskôr prejsť .a za koľko to prasklo? Keď sa mu urobila tá vyrážka? My mu dávame opthalmoframykoin ale čítala som že by pomohla aj nejaká ocianka tak skúsim do lekárne sa ísť opýtať

rebroza
9. sep 2017

myslím, že framykoin sme mali aj my. len si naozaj nepamätám, ako rýchlo to prasklo. vyrážku, resp. hrčku mal možno aj mesiac alebo viac, kým sme to začali liečiť. potom to boli cca dni, kým jačmeň praskol.
očianku používame tiež, občas sa mu oko zapáli a vraj je lepšia ako repík. dá sa kúpiť v lekárni skoro hockde. urobí sa z nej "čaj" a potom s tampónom som synovi oko potierala - ráno aj večer.

tinula11
10. sep 2017

@rebroza ďakujem akurát dnes sme kúpili tu ocianku a už som mu to aj dala na očko tak uvidíme..dúfam že mu to čoskoro pukne a aj zmizne..ďakujem🙂

ingrid16
17. sep 2017

Dievčatá, je toto jačmeň?

rebroza
17. sep 2017

@ingrid16 ahoj, mohol by byť, u syna to vyzeralo podobne. najlepšie zájsť k dr a uvidíte.

masinka
17. sep 2017

@jantato moj dedko ma tiez naucil liecit si jacmen zlatym prstenom - ale prsten bolo treba najprv posuchat aby sa zohrial a az potom prilozit. a naozaj to pomaha 😀 inac akekolvek teple obklady su na to dobre

silvinkakrajcirova
17. sep 2017

Ja mam tiez dobru skusenost so zlatom😊 syn (2roky) mal jacmen uz sme chceli ist doktorovi s tym...svokor poradil prechadzat zlatou obruckou...za dva dni bol fuc😃 teraz sa mu robi znovu na druhom ocku tak to znovu skusim😞

jantato
18. sep 2017

@masinka neviem ci zohriat stym skusenost nemam ale mne bez zohriatia rychlo obrucka pomohla.... 😉

pg
16. nov 2017

Ahojte, začiatkom jesene som si všimla , že naša dcéra začala mať tyk v oku ako keď sa snažíte nosom upraviť si okuliare, to som ešte netušila prečo. Sucastne vždy po hre v piesku si pretierala oči a na jednom sa jej na spodnej mihalnici vytvoril malý pľuzgier ktorý jej počas dňa zas zmizol .UŽ som sa aj chystala k lekárke keď mala dostala vysoké horúčky a po 4 dňoch sa jej na oboch očkách vytvoril zápal .Keďže prvý termín na očnom nám dali 22 decembra , rozhodli sme sa navštíviť hneď pediatra. Ten nám potvrdil jacmen bez hnisu iba začervenanie na dolnej spojov ké. Predpísal nám na 7dní kvapky 4 x denne a gél 2 x denne Tobrex .
.odporučil zvýšenú hygienu rúk. Na druhý deň sa nám vytvoril jacmen už aj na hornom viečku. Aplikovanie kvapiek bolo nemožné , dcéra sa vzpieralá a oči tak silno zatvárala , že som jej nakoniec aplikovala všetko v spánku. postupne som badala zlepšenie z vonkajšej strany opuch mizol ale z vnútornej bol stále červený. A tak sme po siedmich dňoch navštívili očnú lekárku, kde nás už zrazu hneď prijali. Lekárka nám predpísala 4x d.ocuflex vyplach. Repikove obklady , biolampu alebo solux a keďže ani jedno nemám tak teplú vreckovku na 10 minút (prezehlit a priložiť na oko , nie horucu). A 3x denne optahalmo framykoin. Vraj kvapky boli úplne zbytočné skôr ten gél ale mal sa dávať viac krát denne. Takže neskôr napíšem ako sme dopadli pri druhej liečbe. Ak máte prosim nejaký typ ako dieťaťu aplikujte masť a obklady keď zrovna nespia prosím píšte .Rozhovor ani hra akože ošetrujemé babike očká nezaberá . Ďakujem

majulienka19
23. nov 2017

@zuzka260488 prosim cim ste vyliecili ten jacmen, lebo aj ja sa bojim rezania :{ mame to uz cca 2 - 3 mesiace :{ vaka

junova
23. nov 2017

@majulienka19 Mne na to nepomohlo nič, len rezanie .

stepanka274
23. nov 2017

Necitala som celu diskusiu ale mojej dcere pomohol oplach vyvarom z bylinky ocianka
A to jej nechcel zmiznut po vselijakych babskych liekoch

gloria13
23. nov 2017

Nam pomohol jeden skvelý bylinkar..p. Horvat.Umyvat zatvorené oko odvarom z kvetov nechtika..pokial mozno teplym..nie horucim..caj luhovat iba 3min. A teplé suché obklady..nam tiez mali rezat,vyi sme sa tomu iba vdaka nechtiku..skúste. prajem skoré uzdravenie.

mariaberescakova
3. máj 2019

@majuskavivienka
@majuskavivienka zdravím vás. Môžem sa opýtať ci tie kvapky pomáhajú? Mam už druhý mesiac jarec a neviem sa ho zbaviť. Tiež ma posielajú na operáciu. Dakujem

kimi203
4. máj 2019

@mariaberescakova skúste oplechovat v ocianke rostkovovej. Mne už po prvom raze zaberá - na začiatku. V takomto pokročilom štádiu možno bude treba dlhšia, ale je to výborná, silná bylinka na očné problémy.

mariaberescakova
5. máj 2019

@kimi203 Dakujem.Mam si prikladat obklady z ocianky? ci ako preplachovat? Dakujem

kimi203
5. máj 2019

@mariaberescakova ja spravím vyluh, do teplého namocim vatové tampóny a akoby "umývam" s tým oko. Potom este nechám priložené 5-10 minút.

babyliss
5. máj 2019

Mojej dcére sa v piatok začal robiť jačmeň, šla som do lekárne a dali mi tam masticku priamo na jačmeň. V nedelu už má len trosku červené očko. Vyliečila to ta masticka.

denisa128
1. dec 2019

@babyliss môžem poprosiť názov mastičky, ďakujem

monstar
16. feb 2021

Môj malý má 3r.a 3mesiace a teraz sme to chytili aj my...hnis tiež nemáme ale len červenú hrčku...zo začiatku som to potierala harmancekom, nasvietila som biolampou a potieram mastickou opticleaner. V piatok bude týždeň ako sa mu to spravilo a už dnes to má o dosť malé, zmensuje sa...na alergii nám tiež sestrička odporucila teplým mliekom tampón prikladať, tak to robím tiež a ako vravím, mizne mu to.... 🙏🤗