Ako liečiť kašeľ?

23. sep 2022

Ahojte, dcéra je chorá a už druhý týždeň kašle. Mala upchaty nos a kaslala tak sme dávali sinupret. Polepšilo sa jej a už prestala kašľať ale akoby sa jej to vrátilo, znovu kašel, upchaty nos tak sme prešli na Solmucol. Pekne vykašliavala a fukala nos, teraz jej už je zase lepšie. Po troch dňoch so Solmucolom sa jej zlepšilo a už len občas vyfuka noštek a začala kašľať ale už tak sucho, skôr ju dusi. Mam už teda prestať dávať ten Solmucol? V jednej lekárni mi povedali ze mam ešte dávať ďalej. Ale mne sa to nezdá, lebo raz mi inde povedali, že keď už prejde na suchy kašeľ tak mam prestať dávať lieky na vykašliavanie aby to dieťa nedusilo. Neviete mi poradiť?

autor
23. sep 2022

Bojím sa jej vysadiť lieky lebo mam strach ze sa jej to zase vráti. Ale neviem ci už ju fakt nedusi kvôli tým liekom. Mam jej ešte dávať ďalej, nedávať nič alebo skúsiť na suchy kašeľ?

nikha2809
23. sep 2022

K dr.si ísť neskúšala?

dzulli1980
23. sep 2022

Pokiaľ jej to neprechádza resp. sa to vrátilo, treba ísť k pediatrovi a urobiť výter z nosa ... je možné, že tam má nejaké "zvieratko" a bude potrebovať ATB ... na druhej strane Solmucol rozpúšťa hlieny, núti na kašeľ, teda ak už hlieny nemá a Ty jej ho dávaš, samozrejme, že sucho kašle ... vysaď Solmucol, ak sa nepolepší, smer pediater.

autor
23. sep 2022

@nikha2809 ak jej to neprejde tak v pondelok určite pôjdem. Len som skúšala ešte ten Solmucol.

martinka13
24. sep 2022

Pokiaľ kašle sucho, Solmucol určite nie. Bude ju stále nútiť na vykasliavanie. Dala by som stoptusin a určite k lekárke.

maminatimka
24. sep 2022

Ja vždy davam deťom stoptusin kvapky , ten je podla mna najlepši na kašel.

veverickav
24. sep 2022
veverickav
24. sep 2022
veverickav
24. sep 2022
veverickav
24. sep 2022
veverickav
24. sep 2022
autor
24. sep 2022

Ďakujem všetkým 🙂 dobre info o kašli som už nasla aj na tvojlekarnik.sk.. V pondelok uvidím čo povie lekarka

zuzubb007
24. sep 2022

K lekarovi antibioticke kvapky do nosa vsetko vyriesia, u nas sinupret nula bodov aj solmucol nikdy nezabral

slavomira236
24. sep 2022

Ja na suchý kašeľ najlepšie stoptusin na vlhký solmucol sinupret len keď je upchaty nos spustí hlieny ak sa spustia prestávam s ním na nocny kašeľ najlepšie u nás zty trifed