Ako liečiť suchý, dráždivý kašeľ u deti?

bubet
7. nov 2011

Pani doktorka , prosim poradte. Syn uz tyzden ma suchy drazdivy kasel. . Cez den vôbec nekasle, az v noci , okolo polnoci zacne kaslat, mam pocit ako keby chcel udusit. Zachvat trva niekedy aj hodinu. Lekar nam predpisal sirup Trifed, kt. vôbec nezabral, teraz mame sirup Promethazin 5, uzivame uz 3 den, no nemam pocit, ze to zabera. Na hrudnik mu davam obklad z masticky Vaporub a varim mu caj zo slezu. Za kazdu Vasu radu budem vdacna. Dakujem

marcuso
19. jan 2013

Ak to je este pre niekoho aktualne tak ja sa podelim so svojimi skusenostami. Mali sme vazne problemy so zdravim deti ked nastupili do skolky a jasli. Mensi 3. rocny kaslal asi mesiac, doktorka mu tam nic nenasla dokonca ani po testovani, len mal stale kasel ktory mu ostal po chorobe. Na nete som nasiel niekoho odporucanie na Tannem sirup od firmy Just, je sice drahy cca 25e za flasku ale malemu fantasticky zabral. Liecim obidvoch synov tymto sirupom + Kolostrum, ja kupujem od firmy Barnys, s inymi nemam skusenosti. Tym kolostrom som liecil aj seba a za tyzden som bol zdravy a to som chodil do roboty. Je to sice tiez drahe ale prirodne a naozaj ucinne. Maly dostal kiahne, mal ich asi 3 dni uplne slabe potom zmizli, myslim si ze mali taky lahky priebeh prave Kolostru, ktore som mu daval preventivne hned ako sa v skolke objavili. Cca 1,5 roka sme nepotrebovali pre deti lieky od doktorky a chori ked boli tak max. 3-5 dni. A este mozem doporucit Ventolin v spreji + taky nahubok na dychanie aby sa vdychol liek priamo do pluc, to tiez velmi dobre zaberalo ked som este nepoznal tie dva lieky co som spominal vyssie.

ivanabb
24. jan 2013

Dievčence,mamičky....chcem sa s vami podeliť o super babský recept na suchý dráždivý kašel...nám neskutočne zabral. a to moje detičky užívali snáď už všetko-malý má dokonca poč.astmu- tu je recept na ten zázrak: 2-3PL tvarohu, 1PL kys.smotany, 1ČL nadrobno nasekanej cibule-všetko spolu zmiešame a necháme stáť 2hodiny pri izb.teplote.Zmes musí byť izbovej teploty(nezohrievať, aby tvaroh nestvrdol!). Zarobený tvaroh dáme na bavlnenú vreckovku, priložíme na hruď a na to dáme potravinovú fóliu.Obviažeme elastickým obväzom tak, aby sa to v noci nezošuchlo.Na hrudi by to malo byť minimálne 3 hodiny.My to dávame na celú noc.V noci nám dieťa ani nezakašle. Nazaj vyskúšajte!!!!!!!!!!! Náš malý spal celú noc bez kašla, a to vždy večer ked si lahne má také záchvaty...že strach, NEOLUTUJETE!

lela1
24. jan 2013

@marcuso Ventolin v spreji je prvá pomoc pri astmatických záchvatoch,smú to používať iba astmatici a je iba na lekársky predpis,tak pozor na to.

marcuso
24. jan 2013

nam to predpisala doktorka ked sme boli velmi casto chory , a nevedeli co uz s nami....a velmi to pomohlo, ale uz to nepouzivame

lela1
24. jan 2013

@marcuso to je dobre,ze to uz neužívate,su to kortikoidy a nejde mi do hlavy ako vam to mohla dr.predpisat bez stanovenej diagnozy,pouziva sa to pri astme,viem co hovorim,pretože mam syna astmatika 😒

marcuso
25. jan 2013

uz sa nepamatam preco nam to dali, ked nastupil do skolky bol maly kazde dva tyzdne chory a neviem ci tam uz nebol nejaky nabeh aj na astmu, chodili sme aj k imuno....ale vtedy to velmi pomohlo, ulahcovalo to dychanie a rychlo mu aj kasel presiel...ale ci prave kvoli tomu to neviem, skusal som vtedy kadeco. Uz ale viac ako rok liecim deti len tym kolostrom a sirupom a teraz prvykrat sa im nejako ta choroba taha dlhsie ako tyzden, ale uz mam pocit ze sa to zlepsuje. Asi sme chytili nieco horsie lebo uz aj zena kasle a ja tiez pokaslievam.

lela1
25. jan 2013

@marcuso mozes mi prosim ta napisat nieco viac o tom kolostre?ako citam vela ludi si to pochvaluje,dakujem 🙂

marcuso
27. jan 2013

jasne, mne to doporucil jeden pan co mal velke problemy s dievcatkom, stale chore, a od vtedy maju pokoj co to pouzivaju. Podla popisu sa to vyraba z prveho kravskeho mlieka po oteleni, ktore ma nejaky zvyseny obsah imunoglobinov...ked pride cicavec na svet potrebuje okamzite ziskat latky aby sa mu nastartovala imunita...tak len tak v skratke. Takze to nieje ani liek ale skor doplnok stravy na imunitu.
Dvojbalenie stoji cca 20 eur, 2x30 tabletiek. Podla navodu dospeli 2x2 tabletky, deti polovicne davky v case ked je clovek chory...preventivne ako doplnok stravy polovicne davky. Je to drahe ale 10 eur som aj tak vzdy nechal v lekarni ked boli deti chore. Doteraz neboli deti dlhsie chore ako 4-5 dni ked som im to nasadil, teraz prvykrat sa nam ta choroba nejako natiahla na dva tyzdne....ale sme bez antibiotik a kadejakych svinstiev....Bol som aj pre istotu u doktorky, ale ked som povedal ze im davam kolostrum tak mi ani nic nepredpisala...
Inak este jedna super vec je ked je clovek chory kupit si zinok, alebo zinok s vitaminom C. Ked zacne na mna nieco liezt tak s tym to takmer vzdy zarazim. Ale treba s tym zacat hned ked zacnes kychat...alebo sa necitis dobre.Zinok je perfektny na imunitu z mojich skusenosti.

lela1
27. jan 2013

@marcuso dakujem ti,no ja mam zase odskusane bio kozie tabletky a cisty vitamin c z DM-ky,tiezmozem odporucat,vsak odskusame aj to kolostrum a uvidime 🙂

marcuso
28. jan 2013

to ja zas nepoznam, kozie mlieko je ale zdrave a naco to je? tiez na zvysenie imunity?

lela1
28. jan 2013

@marcuso kolostum kupene a ideme skusat,kozie mieko je vyborne na posilnenie iminity,odporucil mi ho primar na detskom ked sme lezali v nemocnici,na liecenie ekzemu,alergii

miska8888
6. feb 2013

Ahojte aj mi už mame dlho kasel ale najprv sme maly mums ten sa vyliečil a začal nám suchy kašel potom maly zacal cez den uz vykašlavat a vnoci maval dusivy šteklavy kašel a už ho mava aj cez deň je to hrozne, mava pritom aj teploty od 38 do39 cez ten deň ešte sa to dá ale ked padne polnoc az do 3 hod. rana byvam hore čo ma taky hrozny šteklavy dusivy kašel davam mu od kaslu prospan,ventolin na dychanie maly sme ho iba večer a teraz až 3 krat denne a dobera antibiotika zinnat este od toho mumsu. Už neviem tiež co mam robit ten šteklavy kašel sa nam stale vracia . Poradte mi môže to byt ta larinktida ???

lela1
6. feb 2013

@miska8888 moze to byt laryngitida a takisto astmatický záchvat ale to musi rozlišiť lekár.na laringitídu sa atb nepodávajú,pomôže iba chlad,ked dostane záchvat,zobat ho von na studený vzduch a ked je najhoršie podat cipok rectodelt ale pozor,sú to kortikoidy,na astmatický záchvat ventolin,ale astmu musi liecit lekar,takisto určiť lieky

anezkazigova
6. feb 2013

dobri den moj chlape ma 3 roki zacal nam kaslat boli sme snim k doktorovi a pretpisal mu antibiotika prnbene ale vobec mu to nepomohlo zhorsilo sa mu to cez den nekaslal len trosku ale vnoci tombola katstrofa mal velmi suchi kasel as sa dusil neviem co mamam robi skusila som uz hocijake sirupi s cibule a vobec nic som zufala prosim porate mi

gergi7
6. feb 2013

@anezkazigova ako teplo mate v izbe, v ktorej maly spi??? treba ubrat, popripade vypnut radiator. skus zvlhcovanie vzduchu: prehod mokry uterak cez radiator. ja mam aj el. zvlhcovac vzduchu. teraz v zimnom obdobi ho pouzivame stale.
U nas sa osvedcila aj cajova lyzicka obycajneho masla.

bruna2
9. feb 2013

@miska8888 Aj my sme mali tento problém, a nakoniec to bol čierny kašeľ, a to bola dcérka očkovaná rok pred tým. Lekári na čierny kašeľ zabúdajú, v tomto štádiu už antibiotiká nezaberú. Jednoduchý test ako zistíš sama či ide o čierny kašeľ je, že začneš podávať vyššie dávky vitamínu C, nám len to pomohlo. Návod posielam. http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-liecit-.... Ináč doktorka, mu môže zobrať krv. To C čko rýchlo zaberá, ak ide o čierny kašeľ. Ak ide len o suchý kašeľ tak je vinikajúci majoránkový čaj. A ak by šlo o čierny kašeľ tak ešte treba pridať čas zo skorocelu a materinej dúšky. Polievková lyžica sypaného skorocelu a materinej dúšky, 10 minút variť, 10 minút lúhovať. Nezvažovala si, že by sa mohlo jednať aj o parazity? Napríklad, škvrkavy, mrle, toxokaróza premorenosť je veľká, tiež môžu spôsobovať kašeľ až astmu, tiež sa na to zabúda. Ináč môžu prebiehať bezpríznakovo.
Držím palce.

bruna2
9. feb 2013

@anezkazigova Aj my sme mali tento problém, a nakoniec to bol čierny kašeľ, a to bola dcérka očkovaná rok pred tým. Lekári na čierny kašeľ zabúdajú, v tomto štádiu už antibiotiká nezaberú. Jednoduchý test ako zistíš sama či ide o čierny kašeľ je, že začneš podávať vyššie dávky vitamínu C, nám len to pomohlo. Návod posielam. http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-liecit-.... Ináč doktorka, mu môže zobrať krv. To C čko rýchlo zaberá, ak ide o čierny kašeľ. Ak ide len o suchý kašeľ tak je vinikajúci majoránkový čaj. A ak by šlo o čierny kašeľ tak ešte treba pridať čas zo skorocelu a materinej dúšky. Polievková lyžica sypaného skorocelu a materinej dúšky, 10 minút variť, 10 minút lúhovať. Nezvažovala si, že by sa mohlo jednať aj o parazity? Napríklad, škvrkavy, mrle, toxokaróza premorenosť je veľká, tiež môžu spôsobovať kašeľ až astmu, tiež sa na to zabúda. Ináč môžu prebiehať bezpríznakovo. Teraz máme zápal priedušiek aj ja aj malá, našla som na diskusiách, že toto vraj zaberá, dám vedieť príde mi to v utorok. http://eshop.tcmbohemia.cz/static/css_img/300_l..., toto sme ešte neskúšali, ozaj aj tannem sirup zaberá, ale skôr na suchý kašeľ. Plus natierame hruď aj chrbát bravčovou masťou, ale už mi príde toto je to skvelé http://www.just.sk/produkty/bylinne_kremy/k5142.
Držím palce.

anezkazigova
27. feb 2013

@gergi7 NAKONIEC DOPADOL V NEMOCNICI A TAM MU ZITILI ZE MA STIAHNUTE PRIEDUSKI NEMOHOL DICHAT NASADILI MU INHALATOR EKOBEC A TAK SA MU TO ULAVILO NEBRAL ZIADNE ANTIBIOTIKA LEBO TO MAL VIRUSOVE ALE UZ SME DOMA UZ SA MA DOBRE ALE STALE BERIE INHALATOR 2 DENNE SOM VELMI RADA ZE SA TAK TO SKONICLO LEBO SOM BOLA ZUFALA AJ TAK DAKUJEM ZA RADU

gergi7
27. feb 2013

@anezkazigova , teraz budes musiet davat este vacsi pozor na maleho. ak by sa ti aj zdalo, ze sa mu tazsie dycha, rychlo ho musis davat vonku na cerstvy vzduch. Neter mala toto iste pred cca rokom. Velmi im pomohlo inhalovanie v kupelni 😉 napustili horucu vodu do vane. pridali morsku sol a oddychovali 🙂
Drobcovi prajem skore uzdravenie 😉

tania900rr1
11. okt 2013

@zuzana_m dobrý..my to mame iste s nasim malým co vy..aj nam vraveli ž e mame dat vybrat mandle malemu...že to bude lepšie...malý nosne mandle nema krčne mu zmenšovali a stale ten kašel brutalný mame...už človek ani nevie komu ma verit ..každy lekar vam povie vždy niečo ine...

zuzana_m
12. okt 2013

@tania900rr1 Dobrý deň prajem. Nám po vybratí nosnej mandle sa polepšilo asi na trištvrte roka. Aj počuť začal lepšie. No opäť to isté, mava obdobia kedy sa zadúša od kašla nonstop vkuse aj mesiac, ja už neviem,skúšam kadečo možné už,ale len prírodnými cestami už.

tania900rr1
12. okt 2013

ja som teraz vyškušala cibulu s cukrom..a možem povedat ž esa to lepši ..už nekašleme hlavne nocami...

soso2008
9. dec 2013

Prosím o radu; dcéra má kašel, ale pravdu poviediac už sa v tom nevyznám; suchý?vlhý? kedy mám vedieť ktorý a aký sirup; štandarde mám dva sirupy- trifed - žltý a zelený. Keď začne kašlať suchý tak dávam trifed žltý, neskôr kašel prechádza do stavu " asi vykašláva" hlavne v noci ju ide zadusiť,kašle dráždivo a sem tam počujem ako si prehltáva vykašlanice; otázka? - už v tejto fáze nasadiť trifed zelený?????? ďakujem.

siuzi003
9. dec 2013

Dobry den, nas syn 28mesacny , ma velmi drazdivy kasel hlavne v noci, niekedy az hodinu a potom vracia. Boli sme u pani doktorky dala mu sirup Trifed, po ktorych bol ospaly, po tyzdni sa cudovala preco stale kasle, dala mu stoptusin a stale nic drazdivy kasel pretrvava niekedy az s vracanim teraz mu davame mucosolvan a calciovy sirup a uvidime

lulina0
6. jan 2014

Robitusin na suchý a drazdivy kasel je super nam pomaha vzdy..môže sa dávať kazde 4 hodiny 🙂

evina313
17. jan 2014

@bruna2 moj syn mal tiež čierny kašel. lekarka stale tvrdila že to nemože byt, že je očkovaný......nakoniec mu spravila testy, ale už v čase, ked sa zistilo, že ho prekonal 😠 teraz nas čaka dalsie očkovanie aj proti tomu, tak neviem ... 😒

bruna2
17. jan 2014

@evina313 Ahoj Evina, ak náhodou máš možnosť kúp si januárové dieťa. Tam je potvrdené to čo som len tušila. Čierny kašeľ sme mali už druhý krát a to po roku. Dcérka bola očkovaná na nešťastie. V dieťati je článok o americkej štúdii, ktorá dokazuje, že vakcína je nielen neúčinná a nezabraňuje ochoreniu ani jeho šíreniu, ale dokonca spôsobuje to, že imunitný systém si nevytvorí vďaka vakcíne dostatočnú imunitnú reakciu aby si sám vytvoril protilátky. TEda čierny kašeľ môže opäť a opäť chytiť na novo. Veľa ľudí uniká vďaka očkovaniu, lebo priebeh čierneho kašľa je atypický, mierny. Keby ho prekonal sám bez vakcíny a antibiotík, tak by získal imunitu minimálne na 30 rokov a dýchacie cesty by si tiež vytvorili dostatočnú imunitu aj proti vzniku astme. My sme sa liečili len a len vitamínom C podľa návodu. Pozor to céčko len čístá kyselina askorbová, u nás ju kupujem v dm je to 100g za 2 éčka, lebo sú to ozaj vysoké dávky pre dospelého, dcérka mala len 2 gramy na deň. Ešte skorocelový čaj s materinou dúškou je balzam, stoptusin a droseria kvapky, iné nepomáhalo nič. http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-liecit-...
Liečba antibiotikami je neúčinná sama som vyskúšala a priebeh len komplikuje, sú väčšie následky a komplikácie. Najjednoduchšie je to Céčko a zaberá do 24 hodín a ničí dokonca do 12 hodín toxín na ktorý antibiotiká nemôžu. My sa už neočkujeme, odmietli sme a je mi ľúto, že som to nezisťovala skôr a dúfam, že dcérka ten čierny kašeľ nebude mať naozaj každý rok. O týchto informáciách nemajú lekári ani šajnu, nezaujímajú sa. Po prekonaní čierneho kašľa je dlho znížená obranyschopnosť a imunita určite by som neočkovala ale je to len na tebe. S pozdravom. Jana

evina313
18. jan 2014

@bruna2 vďaka 😉

betka22betka
24. jan 2014

@marcuso môžem len potvrdiť, že Tannen sirup je veľmi účinný pri zápaloch horných dýchacích ciest, napomáha vykašliavaniu hlienov, je to prírodný produkt, bez chémie. je vhodný pre deti aj pre dospelých. Tento sirup sa používa vtedy, ak sú už zdravotné problémy.Poznám JUST produkty už 16 rokov a som s nimi mimoriadne spokojná . Väčšinou sa používajú ako prevencia, ale aj pri problémoch. Pri kašli je veľmi pomáha aj Tymianový krém.

petko3000
31. jan 2014

Nasa dcerka (3roky) posledne dve zimy mala velmi casto kazdy vecer dlho do noci suchy kasel. Skusali sme vsetko mozne. Kalciaovy sirup, Cko, Dcko, vselijake sirupy. Jedine co zabera takmer na 100% je na drobno pokrajana cibula presypana kystalovym cukrom. Nechat hodinku - dve odlezat a potom jej dat z toho roztopeneho cukru jednu cajovu lyzicku stavicky. Tesne predtym nez ide do postielky. A zapit teplym cajom s medom. A je vybavene. Vsetci sladko spia. Tiez ma sice v izbe zvlhcovat ktory zlvhcuje zo 40% na 50% RH. Ale fungovalo by to aj bez toho. Ten zlvhcovat je skor prevencia. Dufam, ze to niekomu pomoze. Nam to pomohlo uzasne. Drzim palce vsetkym.