Ako liečiť upchatý slzný kanálik?

mikuca24
19. nov 2012

ahojte mamičky potrebujem poradiť alebo aspoň nejaké vaše skúsenosti, mám 3 mesačnú dcérku a stále jej slzí a aj hnisá z jedného očička. Boli sme na Kramároch a dali nám antibiotické kvapky UNIFLOX aj to zabralo, úplne sa jej očičko vyčistilo ale po pár dňoch ako sme to prestali jej dávať sa to opäť zhoršuje. Ak máte nejaké skúsenosti s takýmto niečim dajte mi vedieť, akúkoľvek informáciu ocením. dakujem, Danka

maartinkaa
4. máj 2019

@kikuta ahoj, mala ma styri roky a este stale sa jej kanalik ozve,,,,ale uz len niekedy. pomaly z toho vyrasta. ale po preplachu v desiatich mesiacoch sme sa trapili minimalne kazdy druhy tyzden

matuska234
5. máj 2019

@kikuta max do 5m to bolo prec uplne, teraz mame 17m skoro a neopakovalo sa to

katie79
31. mar 2020

@norulakp dobrý večer, 4 mesačná dcérka má problém s nepriechodným slzným kanálikom, viete mi poradiť? Dakujem, Katarína

lusina17
31. mar 2020

@katie79 počkať pokým z toho vyrastie masírovať mozte kvapkat occuflash, prvý syn bol na preplach viackrát a prd mu to pomohlo , vyrástol z toho proste sme ti nechali už potom tak..a druhý syn mal jedno očko a viete čo pomohli mal sople od staršieho a ako sme ťahali odsávačkou na vysávač tak mu uvoľnilo aj očko keď mal 4 mesiace

katie79
31. mar 2020

@lusina17 pozdravujem Dakujem ta rady

lusina17
1. apr 2020

@katie79 nemáte zač aj sesternicin malý mal očko a dala na moje rady a na 6 mesiacov mu preslo

kikuta
1. apr 2020

@katie79 my sme to nechali tak a teda slzilo jej poriadne, stále ešte sa jej ozve, keď má sople ale už je to celkom ok mame skoro 2 roky

kaja15
2. júl 2020

@norulakp mohli by ste mi o tom napisat viac? Dakujem

marchela
10. nov 2020

@moniaak zdravím a to stačí urobiť čajík prikladat na tamponiku alebo ako?

marchela
10. nov 2020

@norulakp poprosim vas o radu ohľadom slzneho kanalik mala ma 4 m

zuba1987
11. nov 2020

@lele00 dobry den, pomohla dcerke sondaz? nam sa do toho moc nechce

zuba1987
11. nov 2020

@marchela ahoj, neviem ci poradim, ale my to mame tiez, cca v 6m mu zacalo slzievat oko viac, obcas sa mu zapalilo, ani 2 preplachy nepomohli, nas ocny tvrdi ze z toho vyrastie. Pomaha odsavat sopliky ak ma (vysavacom, ono to "vytiahne" aj z toho kanalika), vytierat ocko repikovym cajom (normalne uvarit caj, nechat luhovat 15min a vytierat vzdy novym vatovym tamponikom) a kazdy vecer a po kupani kvapnut ophtalmo septonex kvapky. Aj tak obcas skoncime na atb. Maly ma 20mes, jeden ocny tvrdi ze z toho vyradtie, treba vydrzat, druha radi sondaz na Kramaroch, len deti nad 1r uspavaju a ja sa bojim davat ho do narkozy kvoli tomu. A este v tejto dobe behat po Kramaroch kde ocne je teraz Covid oddelenie a Ocne dakam presuvaju.
Asi vydrzime a budeme dufat ze z toho vyrastie. Ono to vyzera skatedo ked sa to upcha ale nas ocny tvrdi ze to nie je nebezpecne pre zrak, tak mu verim.
Drzim palce

lusina17
11. nov 2020

@zuba1987 nám to prešlo presne vysávačom keď sme odsavali pri chorobe

matuska234
11. nov 2020

@zuba1987 u nás proste vyrástla staršia z toho

zuba1987
11. nov 2020

@matuska234 ked sa smiem spytat, v akom veku?

zuba1987
11. nov 2020

@lusina17 no to by sme my museli denne odsavat co je boj... ale ked je zle, obcas odsavame

kaja15
11. nov 2020

@zuba1987 nas z toho vyrastol ked mal 5 mesiacov.

zuba1987
12. nov 2020

@kaja15 nas ma 20mes, vas to mal asi iba trosku zusene, nas to ma takmer nepriechodne

kaja15
12. nov 2020

@zuba1987 no my sme s nim ani neboli na pcnom. Doktorka poradila masirovat kutik a pomohlo.

evica17
31. mar 2022

@norulakp ahoj, vies napisat tu radu od ocneho ako odpchatbten kanalik slzny ?

veronina11
6. mar 2024

@norulakp Dobrý deň, viete mi poradiť respektíve odporučiť toho očného lekára. Ďakujem pekne