Ako naparovať 2-ročné dieťa?

jasminka22
10. nov 2022

Ahojte, lekar nam kazal naparovat alebo pouzit solux lampu pre 2 rocne dieta, ktore ma pretrvavajuci kasel. Bojim sa, aby sa neobarila pri naparovani. Lampu nemame a neviem ci by pri tom vydrzala. Mate s tymto skusenosti u malych deti? Dakujem za rady.

nique
10. nov 2022

Ja som sa s detmi zavrela do sprchy, pustila horucu vodu. Po 5min uz sme sa parili. Robim to vzdy, ked maju nadchu.

oskorusa
10. nov 2022

@jasminka22 spraviť bylinkový čaj do hrnca, položiť na stôl, dieťa si posadiť na kolena a spolu sa prikryt osuskou alebo plachtou nad hrniec, takto si to pamätám z detstva a tiež by som tak naparovala svoje dieťa. Naparujete sa spolu, dieťa máš pod kontrolou, 2rocne, predpokladám podľa mojich, by už malo vedieť, čo je horúce. Skore uzdravenie

vikusjk
10. nov 2022

@jasminka22 ja som pri dcere v tomto veku pouzivala len velky dazdnik. Nesla som s nou pod deku/plachtu, lebo som sa bala, ze sa popali. Ked bola vacsia, kupili sme inhalator, ale tam je samozrejme inhalovana para studena a niekedy je treba tu teplu. Ale ta sprcha znie super, ja by som musela naparit celu kupelku, kedze mame vanu, ale nikdy ma to nenapadlo...

tinkavvv
10. nov 2022

@jasminka22 inhalator?

brigit8
10. nov 2022

@jasminka22 inhalovat vincentku pomocou inhalatora majú aj detské masky

janinah
10. nov 2022

Vysoké riziko úrazu,nenaparujte....ak,tak inhalovat,skúste si inhalator požičať.

hsara99
10. nov 2022

Napíšte správu kľudne, mám 2 ročného syna a využívame aj inhalator aj Solux lampu 🙂

jasminka22
autor
10. nov 2022

Dakujem za rady, inhalator mame a to zvlada dobre, inhalovali sme vincentkou uz viackrat ale teraz treba teple. Bojim sa prave toho urazu pri naparovani. Preto ma zaujima, ci ma niekto dobru skusenost so solux lampou u malych deti (napiste prosim tu). Ta sprcha mi pride malo ucinna, ale mozno sa mi to len zda.