Ako ochraňovať detskú pokožku proti hmyzu a slnku?

jona74
23. máj 2009

Poradite niekto mozno je to trochu naivna tema ale poradi niekto kto ma skusenost ako postupovat pri ochrane detskej pokozky aj proti hmyzu repelentom ale aj kremom na opalovanie ked je vonku slniecko.Ktory dat najskor a neznizuje sa ak natriem oba po napr .10 minutach sa tak ucinok jedneho z nich.Doteraz som o tom nikde necitala a zacina byt horuco a hmyz stipe poradite dik 😵

kotenko
23. máj 2009

fuuuha, moja, tak v tomto ti veru neporadim... jedine viem, ze krem na opalovanie treba davat "aspon" 20 minut pred odchodom von na slnko, ale ako je to z repelentom a opalovakom, to veru neviem... skus dat po tych 20 minutach, pripadne skus sa spytat v lekarni

jona74
autor
23. máj 2009

no dik sranda ze nikdy ma to nenapadlo az teraz ked mam maleho. 😀

kotenko
23. máj 2009

no tak to ani mna nenapadlo nikdy... ale ved pytas sa opodstatnene.. nie, ze ho budes zbytocne jednym, pripadne druhym natierat a ziaden efekt z toho... 🙂 skus ten 20 minut. odstup

jona74
autor
23. máj 2009

ako vzdy zasa nestiham mozno este niekto poradi ake ma skusenosti 😵

kotenko
23. máj 2009

hej hej, urcite zajtra poodpisuju

marika80
24. máj 2009

mna by teda aj zaujimalo ake mate skusenosti s opalovacimi kremami.
Inac proti hmyzu sme mali sprej takze sa nam to neprekrivalo

jona74
autor
24. máj 2009

no skoda asi to nie je taka zaujimava tema alebo maminy to neako neriesia 😵 mna to len zaujimalo ako sa to da pouzit pri detoch ked ideme do prirody a je nutny aj repelent aj krem na slniecko

ukana
24. máj 2009

jona, krem na opalovanie aspon polhodinku pred tym, ako idete na slnko, ja krem pre deti pozeram, aby bol vodeodolny, aby sa pri kupani nezmyl a nemusela som po kazdom kupani natierat.........repelen mam rada Indulona, pekne vonia, davam len podla potreby, zvacsa na noc 😉
http://www.indulona.sk/default.aspx/sk/chc/indu...

jona74
autor
24. máj 2009

ukana diky aspon nieco vidis ani som nevedela ze inulona je aj repelent 😵

marcela.m
1. jún 2009

jona74,tych indulon je viac druhov a je aj repelentna indulona - neviem ale akej farby.Aj ja sa chystam kupit nieco,lebo ideme na dovolenku do Chorvatska.Uvidime,ako to tam bude s hmyzom,ale ten repelent asi skor na noc budem davat.Ja som mala pre malu opal.krem 30 faktor,ale k moru beriem 50.A tiez vodeodolny.Je ich vela na trhu,ja som sa radila v lekarni.Tie drahsie staci naniest len raz-stoja okolo 500 - 600 sk.

letuskah
10. júl 2009

mna napadla presne ta ista otazka ako jonu, robim to tak ze natriem opalovakom a potom repelentom, moze tam byt cca 5 min odstup, myslim ze v tych kremoch by musela byt nejaka zlozka ktora by srejme bola aj na obale uvedena vyraznejsie ktora by negovala ine zlozky, nemyslim ze by sa tie pripravky mali nejak bit...

daylong_matej
23. máj 2011

@jona74 @kotenko @marika80 @ukana @marcela.m @letuskah
Pri vyhľadávaní vo fóre som narazil na túto už dávnejšie položenú otázku. Takmer totožná na vyskytla aktuálne prebiehajúcej diskusii o fotoprotekcii. Čo sa týka nanášania 2 rôznych produktov po sebe, záleží od druhu. Napr. pri namazaní obyčajného hydratačného krému sa do polhodiny vodná zložka odparí a ostanú len lipidy. Následné nanesenie prípravku slnečnej ochrany (opaľovacieho krému) je v pohode.
Ak ale nanášam iný produkt, ktorý obsahuje iné "účinné látky" napr repelent proti komárom, tak interakciu nemožno vylúčiť. V takom prípade sa odporúča naniesť ako prvý prípravok slnečnej ochrany a až následne repelent.
Ak vás zaujíma téma slnečnej ochrany, tak práve prebieha debata tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/kategoria/mesia...