Ako odobrať ročnej dcérke moč?

9. jan 2024

Maminky ahojte poraďte mi prosím . Cely deň behám za dcérkou so skúmavkou v ruke a nemám už ani tu kvapku čo som ráno mala . Pretože lekárka hovorila že najlepšie je sterilný moc tzn nie z nocniku ale priamo zo skúmavky . Samozrejme ak to nepojde mám doniesť aj z nocniku . Chcela som už teda nabrať z nocniku ale tam sa mi za svet nechce vycikat a keď najprv spravila veľkú potrebu a hneď za tým malu takze zas nič . Nemáte nejaký figel prosím ?

renab
9. jan 2024

Postavit do vane a pustit vodu

lualjosa
9. jan 2024

V zdravotníckych potrebách a niektorých lekárňach kúpiš sáčky na moč - ale pýtaj dievčenské. Nalepis, das naspäť plienku a počkáš, kým sa vycika.

muchacici
9. jan 2024

A nosí ešte plienočku? Sú aj také vrecúška, ktoré kúpiš v zdravotníckych potrebách určené na odber moču. Mohla by si jej dať do plienočky

vikusjk
9. jan 2024

Ja som odobrala dcere sterilny moc ked nemala ani rok, ale uz sedela tak, ze som vyvarila sklenenu misku (varit cca 5 min) nechala vychladnut na cistej utierke, umyla nocnik mydlom, dala misku dnu a posadila dceru a cakala. Potom som moc preliala do skumavky. Poradila mi to nasa detska. Ale skusala som aj tie nalepovacie sacky, len je to nepohodlne a potom to musis opatrne odlepovat. Ale da sa aj tak aj tak.

aaadkaaa
9. jan 2024

Normalne som ju nahanala s poharom, do skumavky by netrafila. Sacok sa tiez uplne minul ucinku a o nocniku nechce ani pocut

karmen118
9. jan 2024

Musíš sa obrniť trpezlivosťou a počkať kým sa to do toho nočníka podarí. Mne nechcela dcéra keď bola v tom veku cikať do skúmavky ani vo vani pri spustenej vode, sáčok na moč tiež nepomohol vždy sa to odlepilo a išlo to do plienky, takže som nakoniec vysterilizovala nočník, potom prepláchla vo vode, utrela čistou utierkou, a potom som už len čakala, a keďže je najlepšie odoberať z ranného moču, tak občas to trvalo aj 2-3 dni, kým sa zadarilo.

ziarifka
9. jan 2024

Dcérku som umyla a manžel ju držal nad vaňou, kým sa vycikala

majki_ki
9. jan 2024

Sáčkom z lekárne pre dievčatá. Mám ešte menšiu dcérku a krásne to išlo na 1x. Odporúčam povytiahnut von z plienky koniec sáčku, aby si videla aj bez rozbaľovania či sa už vycikala

kristina82
9. jan 2024

Rano do vane pustit sprchu,alebo do nocnika dat cistu sklenu misku , nizku plochu a ja takto potom prelejem do skumavky

mima172
9. jan 2024

Ja som dcére odoberala moč do vrecúška na moč z lekárne. Pár x sa odlepil, no sestričky v nemocnici ma to napokon naučili a potom už to šlo. Hlavne sa nebáť, dieťa to nebolí, to bol môj najväčší strach a dôvod prečo som jej to x krát zle nalepila. Dieťa dobre umy, vysuš, priprav si vrecúško, odlep lepku, dobre pevne nalep a čakaj 🙂 Druhá možnosť - daj dieťaťu veľa napiť. Tak o 20-30 minút postav do vane, pusti slabo vodu a striehni so skumavkou v ruke.

autor
9. jan 2024

Ahojte baby , moc moc vám všetkým ďakujem . Bola som v lekárni dala som ten sacok na moc . Aj sa jej podarilo bolo to tam ešte mi muž hovorí vyberme to a ja že nie je tam toto malo a za 10 minuz už to bolo v plienke 😭😭😭😭 normálne mi do placu bolo . Ráno mame ten moc odniesť . Neviem čo urobiť na noc jej to dať je blbosť to sa odlepí neviem čo robiť neviem 😭 nikdy by som nepovedala že to bude take ťažké . Čítala som si diskusie staršie tu že veľa mamičkám vrátili moc že nebol sterilný och JOJ . Celu noc bude cikat do plienky a ráno sa mi ani za svet nevycika už to vidím. 😭😭😭

autor
9. jan 2024

@majki_ki ďakujem super nápad 😘