Ako odstrániť bradavice na päte?

andrea508
22. jan 2014

potrebujem radu ako odstranit bradavice na pate 7rocnemu dietatu nakolko vypalovanie nam nejak nepomohlo a malu to strasne boli ...skusala som ocot s citronom ako tak pomohlo ale uz aj pri tom mi place ze ju to stipe cize uz neviem co jej nato dat...a na drahe zamrazovacie pripravky v lekarni nejak neverim...ak mate niektora skusenost s niecim co vam pomohlo poradte ...diky moc 🙂

bifiz
22. jan 2014

@andrea508 môj malý (7 rokov) mal na palce nohy bradavicu skoro cez celú plochu palca naspodu,kožná doktorka nám odporučila VERUMAL (je to taký priesvitný lak) jeden krát večer stačí dať po kúpaní najlepšie.Pekne sa mu to vyhojilo. Neviem či to predajú bez receptu, ale aj s receptom som platila 7 eur. Môj to mal takú vnútornú bradavicu - verucca.Neviem či aj tvoj, ak je to ako znamienko, tak neviem či toto pomôže.

luba28
22. jan 2014

@andrea508 dava sa presne na tu bradavicu cibula ,kazdy den nova a do 7-8 dni odpadne aj s korienkami

andrea508
autor
22. jan 2014

no moja to ma hned na pate vypalovanim to na cas zmyzlo a potom zas chodili sme ale 4razy na vypalovanie a nic stale sa to vracia ...ma to asi 1cm velke a same cierne hlavicky..my sme tiez raz mali nieco take ako lak bolo pisane nanasat a tu cast potom strhnut a naniest nanovo ale nepomohlo to ...a do dnes som skusala ten ctron a ocot zmiesany ale uz pisti ze stipe a nevydrzi to cize uz neviem co jej nato dat ...

nika82
22. jan 2014

a mate bradavice ci kurie oka ? ja som mala na pate cca 20 kozna mi predpisala zarabanu mast, vsetko zmizlo a uz sa nevratili

andrea508
autor
22. jan 2014

mame bradavice

luba28
22. jan 2014

@andrea508 ved si jej davala dve"kyseliny ",tak sa necuduj,ze stipe,....,nechaj teraz trochu nech sa to zahoji a potom skus tu cibulu,..100%overene a vobec to nestipe,len smrdi 🙂

pblajla
22. jan 2014

S týmto problémom mám osobnú skúsenosť, skúšala som snáď všetko nič nepomohlo (okrem vypaľovania), ale čo sa mi osvedčilo bolo KOLODIUM FORTE, kúpiš v lekárni stojí to okolo 4€. Neverila som ale, fakt je to zázrak. Je to taký priesvitný lak, ktorý keď uschne tak obelie. Vôbec nič nebolí, to je hlavné. Mne pomohlo jedine toto a tiež som to skúsila na odporúčanie, odvtedy ho mám stále v zálohe. 🙂

andrea508
autor
22. jan 2014

@luba28 vyskusam a ked uz to nepomoze skusim to Kolodium Forte ako tu pisali bo uz som zufala z toho.. 😒

zuzanocka
22. jan 2014

@andrea508 nam sa podarilo dcere odstranit asi 3.. par dni sme natierali lastovicnikom, bradavica sa pekne otvorila a strzen (vyzeral ako zihadlo) bud sam vypadol, alebo dom vytiahla pinzetou. Pozor vsak, ak nebude dostatocne otvorena, strzen netahajte, lebo jednak to boli, plus ak sa nevytiahne cely, znova sa to zatiahne a bradavica pretrva.
ta tinktura z lastovicnika neviem, ako je ucinna, my sme stavili na cerstvy a pomohlo super. Mala ma uz par rokov pokoj 🙂

andrea508
autor
22. jan 2014

@zuzanocka a kde zozeniem ten lastovicnik vlastne?

nanuky
22. jan 2014

moj manzel to maval tiez.a pomohlo mu kolodium forte.odvtedy ma pokoj 😉

koralinka
22. jan 2014

ten verumal zaberie - ja som mala na prste dlhé roky a s verumalom to zišlo do týždna aj s korenmi a viac som nemala (už je to dobrých aj 15 rokov)

zuzanocka
22. jan 2014

@andrea508 noooo..to bude asi teraz trochu problem... treba pockat do jari a potom pohladat po vonku 🙂 vies ako vyzera.? Zlte kvietky a ked ho zlomis, vyteka z neho take zlte akoby mlieko. To sa potom sfarbi dohneda. Takze pozor na oblecenie a treba natierat hned po odlomeni. Idealne budu starsie rastliny, ktore maju to "mlieko" az do oranzova..
Ale skus teraz v zime aj tu tinkturu-z lekarne...alebo teda "bylinky", ale az cez jar 😉

luba28
22. jan 2014

@andrea508 lastovicnik je taka rastlinka ,ktoru ked zlomis tak ma v sebe take zlte mliecko a toto sa dava na bradavice,ale teraz v zime,tazko,... 🙂

janinah
22. jan 2014

100% čajovníkový olej / z lekárne za cca 6 eur/ daj na maličkú vatičku,prilož na bradavicu a prelep vzduchotesne,opakovať,kým nezmäkne,dávať poctivo každú noc a keď zmäkne,tak vyšprtať pinzetou všetko aj korienky

mami.sk
22. jan 2014

andrea508 mne sa osvedčil kožný roztok DUOFILM, kupuje sa v lekárni bez receptu. odporučila mi ho kožná lekárka, lebo nič iné mi nezabralo. ani Verumal 😕 krásne mi to zmizlo a už dva roky mám pokoj 😉

http://www.lekarna.cz/duofilm-liq-1x15ml/

andrea508
autor
23. jan 2014

dakujem vam všetkým za rady niečo z toho určite vyskúšame 🙂 🙂

zuzanocka11
23. jan 2014

Kolodium forte

s1m.one
15. jún 2017

@pblajla ahoj, viem, ze tvoj prispevok je stary, ale prosim, ak si pamatas, natierala si si kazdy den kolodium forte na postihnute miesto a na druhy den, normalne umyla a zas natrela? alebo sa to nema nejak mydlit, dakujem za rady

bluka2
15. jún 2017

Vsetko ine okrem lasera je jedine, ze mate kopu casu a chuti sa s tym babrat donekonecna. Laser problem vyriesi hned a ked sa zahoji, vybavene. Ak to spravia poriadne. Len si treba zvysit nejako imunitu k tomu, napr. hliva ustricova alebo nieco ine