Ako odstrániť mliečnu chrastu u dlhovlasého bábätka?

stastnamamulka
17. sep 2011

mamky rada by som sa od vas dozvedela nejake rady ako najlepsie odstranit mliecnu chrastu na hlavicke u dlhovlaseho babetka,pouzivame sampon aj harmancek,nejake ine rady?Dakujem

natas4
17. sep 2011

@stastnamamulka ja som naolejovala hlavku kuchynskym 100 percentnym olivovym olejom, nechala tak cca 2 hodiny posobit a potom som nechtom jemne tu zmäknutu chrasticku oskrabkavala,nasledne vycesala hrebenom a umyla vlasy. Toto som zopakovala asi 4-5 x a bolo po chraste. Preto mi to trvalo "tak dlho", lebo moja dcerka mala celkom hustu hrivu 😉 To oskrabkavanie mi poradila pediatricka v porodnici, netreba sa toho bat.

skolara
17. sep 2011

moje babo ma haro fakt dlhe a huste
natrela som je to pol hodku pred kupanim nahrubo s excipialom hydrolotion a po pol hodke vycesala hrebencekom a okupala a samponom 2 krat umyla vsetky hrasty zmizli. skus urcite pomoze a uz sa ani neobjavuju.

usiko
18. sep 2011

natrela kokosovym olejom, nechala posobit par minut, pochodila som po hlavke jemne hustym hrebenoom,takym na tupirovanie, a potom vycesala a umyla..stacili nam zopakovat este raz a uz nemame....

wladymyra
18. sep 2011

@stastnamamulka my sme skusali olivovy olej (dcerka bola uzasna s takymi dlhymy mastnymi vlasmi 😀 ), ale neviem, ci som mala zlu techniku, alebo co, ale vobec mi to neslo vycesavat. tak som kupila sampon Babe specialne na toto - a dlho som mala pocit, ze sa nic nedeje. nakoniec, ked som sa v tom "prestala rypat", same to zmizlo (okolo 10-teho mesiaca)

simonaf
18. sep 2011

My sme s tým mali tiež problém-robila som obklad s oliv.olejom, a dala som na hlavičku čiapku...asi po pol hodine som kefkou vlásky rozčesala a prstami som len vybrala šupinky, ktoré už boli nadvihnuté česaním..šlo to ľahko, ale nemohla som to robiť dlho, lebo potom to moje bábo omrzelo a samozrejme, miesto na hlavičke už bolo od môjho "skubania" červené..tak sme to robili niekoľko dní po častiach, až sme všetko vyčistili...možno o 4 mesiace sa jej to vrátilo, ale zistila som, prečo aj-začala som po kúpeli používať namiesto oleja tel.mlieko, to zrejme nebolo na hlavičku vhodné (no prišlo mi čudné, nenatrieť pokožku na hlavičke ničím), preto doteraz natieram telíčko mliekom, ale hlavičku olejom a fakt nie je problém.

vefi89
18. sep 2011

@stastnamamulka mne pri miškovi pomohol mandľový šampón Hipp..
ale neterka mala dva roky, keď sa jej spravila a dr. nakázal, natrieť veľa veľa indulóny a dať na hlavu čiapku (na zničenie, lebo bude Ďalej nepoužiteľná) ono sa to potom sparilo a pekne jej to zišlo dole

seminkads
18. sep 2011

a neviete mi poradit ako dat dole tie zlte mastne supinky na vrchu hlavy ale mala sa nechce nechat ucesat :(

evka4
18. sep 2011

@stastnamamulka mne doktorka predpisala masticku kerasal, natrela som to malej na hlavicku,na to dala mokru plienku, nechala desat minut posobit, potom vykupala a vycesala... a zmizlo to...

stastnamamulka
autor
18. sep 2011

Dakujem vam dievcata za dobre rady,tak ja uz sice mam doma dve baby a 2krat sme sa uz s tym trapili,ale ten nas maly velky chlap ma tolko vlaskov ako nemali jeho sestricky dokopy 🙂 dnes som vyskusala tu modru indulonu a islo nam to pekne

stastnamamulka
autor
18. sep 2011

@seminkads ked nechce hrebenom skus svojim nechtom,je to sice take cudne ale aj nasa doktorka nam tak radila,dolezite je poriadne namastit tie supinky a neodlupovat suche

lenka311
18. sep 2011

mne doktorka predpísala taký olej, hroozne mastný, viac ako olivový a vyčesávať, s tým to išlo za týždeň dolu. Ale ani za svet si nespomeniem ako sa to volalo. Bolo to na predpis, dokonca som ani nič nedoplácala. Bolo to vo fľaštičke ako olivový olej. Tuším ricínový olej, ale ruku do ohňa za to nedám. Skús sa spýtať na poradni, alebo priamo v lekárni.

lenka311
18. sep 2011
stastnamamulka
autor
18. sep 2011

@lenka311 dakujem,vies,mne praveze doktorka tentoraz nedala ziadnu masticku,len mi poradila ten sampon original na mliecnu chrastu.ale dakujem za radu 😀

pe
18. sep 2011

@stastnamamulka a skusala si sampon znacky Babe? ten jediny nam pomohol na to, je trosku problem ho dostat...

stastnamamulka
autor
18. sep 2011

@pe ano,presne tento mame,dokonca sme nanho mali stastie hned v prvej lekarni 🙂 vies,ja uz nejake skusenosti so supinkami mam(mam dve baby),ale ten moj chlap ma take dllllllllhe vlaaasky a huste,ze mam problem tu hlavicku namastit

adrianai
18. sep 2011

@stastnamamulka moja malá keď bola maličká, tak sme tiež podobne ako baby písali naptreli olejom a vyčesali, ale nedávno sa jej objavila znovu a to som skúsila šampón od babé - trvalo to síce možno nejaké 2-3 tt, ale hlávku má už "čistú" 😉

adrianai
18. sep 2011

@stastnamamulka moja malá keď bola maličká, tak sme tiež podobne ako baby písali natreli olejom a vyčesali, ale nedávno sa jej objavila znovu a to som skúsila šampón od babé - trvalo to síce možno nejaké 2-3 tt, ale hlávku má už "čistú" aj bez vyčesávania 😉

stastnamamulka
autor
18. sep 2011

@adrianai dakujem za radu,samponik pouzivame a budeme aj nadalej 🙂

simonnn22
5. apr 2013

najlepsie co moze byt na mliecnu chrastu je babe sampon...

mafins
10. nov 2015

Ja som spokojna s bioderma ABCderm Babysquam, nam lekarka dala aj zarabany olej s lekarne pomohlo to iba trocha ale tento krem zabral sice stoji 12 e ale super. natrie sa pol hodiny pred kupanim na hlavicku a potom sa zmyje neni su stoho vôbec mastne vlasky ako po tom oleji.

livia0719
15. jún 2016

Mamicky... Ten Babè sampón stípe ockà?

monca1111
14. okt 2016

nam pomohol sampon Babe na mliecnu chrastu z lekarne, trapila som moju malu vycesavanim olejovanim atd. a po pouziti tohoto samponu zmizla po par umytiach zo zaciatku som umyvala kazdy den

adiemy
29. okt 2016

Infadonal krém je na premastenie hlavičky ale je to dosť mastné tak niekedy až na druhý krát to dáte dole.

li_via
8. nov 2016

Ahoj mamicky, predam BABE sampon na mliecnu chrastu (expiracia 11/2020), my sme ho pouzili asi 3 krat, takze je skoro plny. Kto ma zaujem, piste spravu.

vronni
29. jan 2017

@li_via je ta ponuka este aktualna?

li_via
29. jan 2017

@vronni Ahoj, nie uz je to predane.

vronni
29. jan 2017

@li_via vdaka

petuska1113
30. apr 2019

Ak by ste mala niektora zaujem mam na predaj kremik vitella ictamo . Nam velmi pomohol pri mliecnej chraste. Odporucam. Uz ho nepotrebujem. Bol pouzity max 4-5 krat a bolo po probleme.

natalka2207
4. jún 2019

@petuska1113 Ahoj...este je ten predaj aktualny 🙂?Dakujem

petuska1113
4. jún 2019

@natalka2207 nie je uz prec.