Ako odučiť trojročného synčeka od nočnej plienky?

bielavila
21. nov 2017

Baby prosim o radu, ako naucit rychlo a efektivne synceka od nocnej plienky? Ma uz 3 roky.Uz rok a pol vsak cez den chodi cikat aj kakat na zachod, cikat dokonca uplne sam, otvori dvere, vyzlecie sa a pekne si vstane na spicky nad zachod a vycika sa, len ta noc je hruza, pyta si plienocku, a cika aj dost vela, v noci mu plienky menim aj 3 krat, pije pred spanim aj pocas noci mliecko tak to bude aj tym,ze tak vela cika, ale bez mlieka nezaspi, robi velky cirkus ked nedostane mliecko... Poradte ako zacat to nocne odplienkovanie, dakujem

andisko
22. nov 2017

@bielavila a hlavne ked mas uplne rozdielne deti. ja sa muza pravidelne pytam, ci ta dcera, co som porodila je ta, co ju priniesli z merani. samozrejme je, to je len nas for, lebo s bratom ma spolocny vyzor a to je tak vsetko :D

ivec16
22. nov 2017

ja by som asi neriesila, tak ked cika v noci tak mu ju nechaj, mala by si horsie keby cikal a nechcel ju ;) on ked bude pripraveny tak ju nebude ani chciet ;) sak nebude ju mat do puberty...

danula.ch
22. nov 2017

@bielavila postupne by som to už riešila, lebo aj keď máte ešte čas, ten čas pri tomto prejde veľmi rýchlo. To nie je ako denne odplienkovanie, tam veľa záleží na vôli dieťaťa. Pri tom nočnom ide hlavne o zrelosť nervovej sústavy a aj množstvo vypite tekutiny robí Veľa. Hlavne mlieko je dosť mocopudne. Tak ako už baby vyššie písali, upravte postupne pitný režim, hlavne množstvo presunte na prvú polku dna a to nočné pitie postupne tiež pôjde. Vysvetľuj malému, že bude dostávať menej mliečka, lebo mu to pomôže, aby nemal v noci plienky. A keď už, jedna by hádam mala stačiť až do rána. Lebo pokiaľ precika 3 plienky, zaťažuje si veľmi obličky, tie majú v noci odpočívať. Vyskúšajte Bodíky systém ako motiváciu, podmienky a potom odmenu si upravte na seba. Napríklad keď bude piť len toľko čo mu dovolíš, ráno dostane bodik a keď ich nazbiera 10, pôjdete do hrackarstva kúpiť nejakú drobnosť, .......čokoľvek iné. U nás toto veľmi funguje na všetky "neriesitelne" situaciE. Správna motivácia dokáže zázraky 😉. Mimochodom aj moja mala bola do 5 rokov s nočnou plienky, skúšali sme ju postupne dať dole 2 roky. Koľko krát msla už ráno suchu plienku aj týždeň, dali sme plienky dole a postupne sa zase pocikavala. A tak dookola. Až išla teraz V lete do tábora na týždeň a odtiaľ prišla bez plienky. Potom sa ešte pár krát pocikala, ale šla raz spat ku kamarátke a odvtedy je to už ok. Takze jej pomohlo najviac to, že sa hanbila pred inými za tú nočnú plienku. Zatiaľ stresovat nemusíte, ale pôdu si už postupne pripravujte 🙂

marlenka222
22. nov 2017

@bielavila Nehnevaj sa ale myslis si ze pre oblicky a vyluc.sustavu tvojho syna je takyto prijem tekutin v noci vhodny? Necuduj sa ze vela v noci cika lebo prakticky musi kedze telo mu funguje "bez oddychu" nonstop. Vo vyse 3 rokoch v noci mlieko???? Isto nie. Zamen za cistu vodu,necukrovany caj alebo nieco co mu nebude chutit. A zmenia sa aj nutnosti cikania a zacne sa budit ked skutocne bude musiet (aj s plienkou na zadku) potom uz len odchytis kedy sa budi a posadis na nocnik. Plienka po par nacvikoch ostane sucha ;)

babulkomale
22. nov 2017

@bielavila ale ved ja nepisem ze ty stresujes niekoho. Ja som pisala nas pripad, za seba, ze JA nebudem stresovat dieta kvoli plienke, ked inak je ok.
Neporovnavam plienky s menzesom doslova, ale je to presne taka ista sukromna vec do ktorej nikoho nic. Nemusis sa o tom s nikym bavit, nech sa staraju o seba.
Vidis, myslela som ze som to vysvetlila dostatocne, ale tak kazda sme tu ina a inak chapeme veci.
Hlavne klud a nech sa dari.

bielavila
autor
22. nov 2017

@marlenka222 snazim sa to mliecko obmedzit uz skoro rok, ale robi hrozny cirkus, stao sa, ze bol aj 2 mesice iba na stvrtrke flasky co je cca 50 ml mlieka celu noc a potom nastal zlom a pytal si viac, viem ze to neni dobre, ale trha mi srdce odopriet mu, ale davam cim dalej menej, vcera a dnes iba 30ml, cez den pije iba cistu vu ale velmi vela, bli sme aj lekarky, ze ci nema cukrovku lebo smed je toho priznakom, ale vsetky vysledky ok aj oblicky lebo nasa pediatricka je aj neforlogicka, ale iste to s tym suvisi ze ta vela cika, preto to riesim a pytam si rady od skusenych

anketkarka
22. nov 2017

@bielavila no hoci ho nechces stresovat, tak aj tak mu nocnym mliekom velmi nepomahas. V noci si ma telo oddychnut. Kazis mu zuby a nevie sa vyspat. Jeho organizmus je nauceny na mlieko a preto pyta, ale zatazuje mu to oblicky. Dieta potrebuje v noci spat a nie pit a cikat. Takze cim skor to pochopi, ze v noci sa spi a nie pije mlieko, tym menej mu bude trpiet cely organizmus. A ten kusok stresu, co ho caka pri odvykacke ho caka rovnako aj tak, len sa mu stihnu pokazit zuby a trpi cely organizmus.

bielavila
autor
22. nov 2017

@babulkomale ano je to tak kazda to mozeme pochopit inak, dakujem za radu a iste ze s cudzimi sa o tom nebavim, ale tak rodina, kamosky, medzi recou sa protrafi ked sa opytaju klamat nebudem

bielavila
autor
22. nov 2017

@andisko tak sa mam pri druhom na co tesit 🙂

bielavila
autor
22. nov 2017

@danula.ch aj u nas funguje bodikova metoda, ale pri mliecku som ju este neskusala, dakujem za tip, vyskusam 🙂

mondolina
22. nov 2017

@bielavila
On to mlieko v noci nepotrebuje, je to len zvyk, teda skôr zlozvyk, ktorý si nechala zájsť ďaleko. Chces mi dobre ale skôr mu ublizujes.

danula.ch
22. nov 2017

@bielavila tak si zjednajte podmienky, ideálne keď ich určí hlavne on, ak už teda s tým máte skúsenosti 🙂. Výsledok nezaručim, ale za pokus to stojí

mondolina
22. nov 2017

@danula.ch
Jasné už vidim ako dieťa v noci vyjednáva keď bude mať abstak za mliečko, bude revat a nie diskutovať a bodikovat.

bielavila
autor
22. nov 2017

@anketkarka tak zasa to netreba nafukovat do takych rozmerov, ze ho stresujem ci nedajboze tyram, riesim tuto situaciu uz dlho a snazim sa ju vyriesit do uspesneho konca, ale postupne nie drasticky, maly je takto nauceny, to priznavam a snazim sa ho od toho odvyknut, ale zasa ho nenalievam 3 litrami mlieka za noc, nemyslim si, ze v 3 rokoch je az tak nezvycajne pit mlieko, pozam kopu deti co takto pili aj ked uznavam, ze maly ho pije resp pil vela, lebo uz mu davam iba zlomok z toho, zuby sa mu urcite nekazia, lebo ma taku zubnu hygienu ako maloktory despelak

bielavila
autor
22. nov 2017

@mondolina viem, ze je to zlozvyk, od toho sa odvyka najhorie, ale dnes som mu povedal ze pre takch velkych chlapcekov uz mliecko nevyrabaju a ked isiel spinkat povedal, ze nechce, ze on neni babatko...ale o minutu uz zobronil aspon o torsku mliecka, dla som mu vazne na cucnutie na dne flasky, hadam to pojde len k lepsiemu

danula.ch
22. nov 2017

@bielavila a hlavne treba dosiahnuť to, aby to chcel on sám. Dovtedy to bude iba trápenie. Ako na to, to vieš najlepšie ty sama 😉. 3 ročný chlapec je už dosť veľký, aby toto chapal

mondolina
22. nov 2017

@bielavila
Tak poznáš aj odpoveď na svoju otazku- plienka bude odstránená keď prestane v noci piť mlieko- logika.

anketkarka
22. nov 2017

@bielavila ty si pisala, ze ho nechces stresovat.mozno keby z teba citil, ze mu to mlieko naozaj nechces dat a si o tom pevne presvedcena, ze mu to nerobi dobre, mozno by nerobil az taky cirkus. A to neverim, ze po tom mlieku mu stale umyjes v noci zuby, takze hygienu urcite nema. Moje deti su naucene, ze po umyti zubov uz len cista voda.

danula.ch
22. nov 2017

@mondolina prečo by to nemalo fungovať? Netvrdím že to zaberie hneď na 100%, ale postupne určite. Toto nie je situácia, ktorú treba riešiť nejak urgentne. Viem veľmi dobre, že v noci dieťa reaguje inak, ale to neznamená, že nie je schopné si nič uvedomovať. Nebavíme sa bábätku. Deti netreba az tak podceňovať. Okrem toho, kto aspon neskúsi, nič nedosiahne

bielavila
autor
22. nov 2017

@mondolina prepac, asi som svoju logiku stratila popri tyrani syna mliekom a stresovani ho... 😀 baby dakujem za pomoc, uz som naozaj poucena, mam informacii dost a budem vediet aj pri dalsich detoch 🙂 zacla na odvykacka, snad dopadne dobre

katulienkax
22. nov 2017

@bielavila aj u mna riešili všetci, nevšímaj si ich

hradnapani
22. nov 2017

@bielavila necitala som odpovede, ale kedysi som to riesla s lekarmi - do piatich rokv mozu niektore deti mat nocnu plienku. moj syn ju mal do 4,5 roka. Od isteho casu mi je uplne, ale uplne jedno, co hovori okolie a zije sa mi lahsie 😉

bielavila
autor
23. nov 2017

@hradnapani snad coskoro aj ja dozriem do obdobia, ze mi bude jedno co hovori okolie, lebo ja si vsetko velmi pripustam, dlho nad tym uvazujem a trapim sa pre blbosti

petra7825
23. nov 2017

zdravým všetky matky ktoré nútia deti na odplienkivanie sa . je to hlúposť a zbytočné stresovanie. Je to na 99 % záležitosť vývoja a hormónov. mám 2 synov. starší nosil plienky do 6 rokov iba v noci. boli sme s ním na urologii, robili sme pokyny....nepit vodu večer.. a nepomohlo až pokým sa jeho hormonalny vývoj neskončil. sám bol už z toho nešťastný pretože jeho o 2 roky mladší brat plienky nenosil od 3 rokov. na urologii nam povedali ze nam hormony mozu nasadit umelo ak chceme, ale to som odmietla. mladsi syn 2 tyzdne po odplienkovani cez deň prestal mať plienky aj v noci a od vtedy ani jeden krát sa nepocikal. A to ja som z tych matiek nastastie co som to neriesila a cakala ze to pride prirodzene. Starší stačilo aby bol prechladnuty alebo sedel na studenom, alebo stres cez deň (je dosť citlivy) a v noci bola plienka mokra. Prosím nestresujte deti a poraďte sa radšej s urologiom ako to v ich telickach funguje.

petra7825
23. nov 2017

a ešte podotýka že mladší syn ma 4 a pije mlieko kazdy vecer. Staršiemu sme to zrušili koli pocikavaniu a nezabralo až kým sa jeho telo správne nevyvinulo.

luliu
23. nov 2017

@bielavila ja by som určite zrušila nočné pitie mlieka. Ved nie je bábätko a už určite chápe niektoré veci. Aj môj je závislák, bude mat 7 a stále pije ráno a večer mlieko a tiež pil viackrát za noc. Ale cca vo veku tvojho, možno o trochu menej sme povedali stačí. V noci sa ma spat a nie jest a proste sme mu nedali. Tiež sa mu to nepáčilo, ale musel si zvyknut

anketkarka
23. nov 2017

@petra7825 ked si precitas odpovede, zistis, ze tato mamicka ma iny problem ako odplienkovanie dietata. Toto je skor tema o odstavenie nocneho pitia. Jej syn by mozno nemal ziaden problem, keby to neprehanal s nocnym pitim. A sama pises, ze tvoj syn s tym mal problem, ked bol uz velky, takze ked to zanedba mamicka so zdravym dietatom, tak tiez moze sposobit dietatu problem. Tym chcem povedat, ze nie je potrebne tlacit na pilu, lebo aj take dieti ako tvoj syn existuju a nemozu za to a ani mamicka s tym nic nespravi hoci by mu velmi chcela pomoct, ale zasa nechat pit dieta na noc kolko chce a obhajovat sa s tym, ze vsak aj ine deti maju v noci plienku, tak je to ok, tak toto dietatu vobec nepomaha.

fide
1. dec 2017

Moja dcera si tiež vyžadovala veľa tekutin na noc... mala som pocit, že to nikdy neskončí.V noci veľa plakávala.. postupne sme prešli z mlieka na čaj a z čaju na vodu. Samozrejme bez cukru.mala pri sebe 3 flaše nachystané s nekvapkajucim systémom , lebo ja som už v noci nevládala....sama sa obslužila...a postupne keď zistila, že v každej fľaši je iba voda, pila len keď naozaj bola smädná.....Syn mi v noci nepil veľa, keď som ho prestala kojiť mal rok. Odvtedy mu stačilo mlieko pred spanim...keďže je astmatik aj to sme vylúčili a dali čaj...Ten ma 5 a pol roka. je predškolák a každučkú noc je počúraný niekoľkokrát. Chodime na urologiu mame režim pitia aj spania. Takisto tie tabletky pod jazyk, ktore nám fungovali asi mesiac.... asi si na nich maly zvykol tak sme ich vylúčili...Trápime sa s tym,lebo on sa počúra aj v škôlke . Takže každe dieťa je individuálne. Ale isto to netreba nechať tak ....

petra7825
2. dec 2017

@fide skuste zistit ci nema problem s reflexami a preto sa pocikava. je to neurologicke. da sa to upravit cviceniami. ale je to be na the trate. is som tu zalozila skupinu. Vyhladajte so INPP.

petra7825
2. dec 2017

@fide vygooglite si Galantov spinálny reflex - pretrvavanie. Je to vysvetlene co je to a co to sposobuje.