Mám trojročného syna počas spánku budiť na cikanie?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

môj synček má 3 roky a počas poobednajšieho spánku sa pocikáva. Nezobudí sa na to, že chce cikať. Cez deň chodí pekne cikať na záchod sám. V škôlke sa pýta cikať. Jednoducho tvrdo zaspí a pociká sa. Vôbec mu nevadí, že je mokrý. Pred a po spaní sa pekne vyciká. Na noc má ešte plienku.

Mám ho budiť, aby sa vycikal a potom ešte išiel spinkať?

Ďakujem

Dobrý deń,

zrejme ešte nie je pripravený na udržanie moču počas spánku. V tomto veku je to ešte akceptovateľné. Ako mama by som Vám určite neporadila synčeka zo spánku budiť, ale si radšej oddýchnuť keď spinká. Odplienkovanie príde u neho možno trošku neskôr, ale príde.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas