Ako podať 15 mesačnému dieťaťu tabletku?

adriankaaniky
18. feb 2014

Dobrý večer, chcem sa spýtať, ak sú tu nejaké maminy, ako ste dávali deťom papať tabletky? Môj 15 mesačný synček dnes dostal lieky na zápal, ale sú strašne horké, na to ma upozornila aj doktorka, že ich deti nechcú...ja potrebujem, aby mu do týždňa zabrali, inak pôjdeme do nemocnice do Bystrice, čomu by som sa rada vyhla...ráno má brať dve, na oded jednu a večer zase dve a ja neviem, ako ich do neho dostať, skúšala som mu rozpustiť do čaju, lebo on strašne lúbi čajik ale to bolo tak hnusne horké,že raz sa napil a ďalej ani bohovy, ja som to olizla a fuj...viem že dneštné lieky pre deti sú už vo forme kadejakých sladkých sirupov s príchuťami,tie vždy pekne spapal do mlieka keď potreboval...ale tieto lieky, to je niečo hnusné...ako ich do neho dostať? ako mu ich podať aby ich prehltol? aby mu zabrali? ma vysoký zápal obidvoch kolien a nemôže chodiť...potrebujem nutne do neho dostať hnusné horké tabletky...ako??? poraďte mi prosím ☹

kveta
18. feb 2014

@adriankaaniky Naber do injekcnej striekacky bez ihly a vstrekni do zavretej pusy pomedzi pery proti licu. Potom drz zavretu pusu, kym neprehltne. Tak sa davaju lieky psom. U nas to funguje bez drzania pusy.

jedina30
18. feb 2014

ahoj...ja som davala svojim detom takto..podrvila som ich na prasok a dodala trosku cajiku alebo dzusiku..natiahla som to do striekacky (napr. od NUROFENU) a striekla som im do ust,no v druhej ruke som mala pripravenu flasku s cajikom... 😎 ..niekedy sa neda vyjednavat..teraz ked su uz deti vacsie a mudrejsie,tak je to uplne ine.. 😀

katkapn
18. feb 2014

Nám sestričky v nemocnici podávali rozdrvenú tabletku s glukózou v injekčnej striekačke a rovno do pusy.

sisaka
18. feb 2014

@adriankaaniky ja by som sa skusila popytat v lekarni, cudujem sa, ze sami nenavrhli nieco, ked videli, ze tie lieky budu pre take male dietatko. Ak mozes tabletku drvit, znamena, ze sa da podat aj v tekutej forme, v lekarni na to urcite maju recept. My tak v nemocnici bezne pripravujeme lieky nie len pre deti, ale aj pre dospelych, ktori z roznych dovodov nie su schopni prehltnut tabletku. Ak by ti to odmietli pripravit, tak uz len podrvit a pridat napriklad na lyzicku medu a potom hned zapit napriklad tym cajom. Drzim palce

kikuleenka
18. feb 2014

@adriankaaniky ja som davala na lyzicke, rozdrvit, dat na lyzicku a dokvapnut vodou, mliekom, cajom...

alexandra1104
18. feb 2014

rozustit v troske vody a dat do inekcie a do ust najrychjesi sposob

senta_sofia
18. feb 2014

@adriankaaniky rozdrvit a rozrobit v troske vody, skus tam dat trosku sirupu, aj ked to horke prerazi, ale aspon na prvy dojem a bud na lyzicke alebo v striekacke, ale so striekackou opatrne, ak by si dala viac vody, aby ti to stihol prehltnut, nech sa nepovracia a samozrejme rychlo mu dat nieco zapit a zabavit ho, odputat pozornost od toho, co sa stalo, nech rychlo zabudne, aby to neriesil 😉

adriankaaniky
autor
18. feb 2014

no práve som mu to dala štvrťku tabletky do Monte a povracal sa, odtláča sa odomňa, nechce sa ani priblížiť...je to strašne horké...neviem či poznáte ten liek, volá sa Medrol...zjedol dve štvrťky s trasením, robil grymasy a tú tretiu už vyvrátil...takže ani jednu celú som do neho nedostala a ráno má brať až dve....si to neviem predstaviť....

senta_sofia
18. feb 2014

@adriankaaniky inak nepytala si sa doktorky, ci neexistuje nahrada toho lieku v injekcnej forme napriklad? inak pozeram, ze tu davku mozno podavat tak, ze to rozdelis na viac davok, akurat , keby si to skusila tak, ze mu das stvrtku, potom za par hodin dalsiu a tak...

sisaka
18. feb 2014

@adriankaaniky Medrol? ten predsa existuje aj v sirupovej podobe vola sa Pediapred (aspon tu v Kanade) V kazdom pripade sa teda nenormalne cudujem vasej lekarke a taktiez lekarnicke, ze su schopne takemu malemu dietatku predpisat tabletky a este cakat, ze ich prehltne, zvlast ked su tak nechutne horke!!!! Zavolaj lekarke a poziadaj o zmenu na tekutu verziu lieku

lulistek
18. feb 2014

@adriankaaniky rozdrv a daj do cajika na lyzicku ja som tak malej davala no musela to prezit

matozazzo
18. feb 2014

Rozdrvit, do trochy vody a na to prask.cukror, toto jedine mi napadlo... tiez nechapem preco nedala doktorka sirup, ak extuje.A na zapitie nieco, co ma rad. A davku davaj medzi jedlom, ked papa, aby si to "nevsimol"..

bianca
18. feb 2014

@adriankaaniky mna by zaujimalo ake su to lieky ze nemoze dr pedpisat generikum.Inak ak ti mozem poradit ,tak kup detsku colu jupik,rozdrv tabletku,rozmiesaj a daj vypit v malom mnozstve na lyzicke a potom cajom.Je to mensie zlo ak to potrebujes do dietata dostat

adriankaaniky
autor
18. feb 2014

ďakujem Vám dievčatá za informácie🙂 ste zlaté, že sa snažíte pomôcť...ja som nevedela, že existuje aj tekutá forma toho lieku, ako píše sisaka...no hneď zajtra telefonujem reumatologičke a opýtam sa jej na to...lebo toto dostať do dieťaťa, takýto hnus a ešte trikrát denne, to je týranie podľa mňa....nedokážem ho tak trápiť a ešte vraj....vyliečiť sa to úplne ani nedá

katinka71
18. feb 2014

rozdrvit a zamiesat z lyzickou jahodoveho dzemu

senta_sofia
18. feb 2014

@adriankaaniky ja som to pozerala v ciselniku liekov, taky liek, ako pisala sisaka nema u nas registraciu a s rovnakou ucinnou latkou je len krem a nejake injekcie, ale za opytanie nic nedas http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/ucinna-lat...

adriankaaniky
autor
18. feb 2014

senta_sofia áno, aj ja som to pozerala v googli, ukazuje sa len v angličtine, tiež ma napadlo, že také niečo u nás ešte nie je ☹ ale opýtam sa...

senta_sofia
18. feb 2014

@adriankaaniky a ked sa bude doktorka vykrucat, tak si nastuduj neziaduce ucinky v letaku a povedz, ze malemu je to a to, a nech pani doktorka hlada... ja mam proste niekedy pocit, ze svacnu na papier to, co maju nacvicene, len aby nemuseli hladat nieco ine... zlom vaz 🙂

sisaka
18. feb 2014

@adriankaaniky ak sa to na SLovensku neda kupit, mozno je nieco podobne pod inym nazvom, v kazdom pripade trvaj na tom, nech to prehodnoti a nech najde nejaky liek, ktory bude v tekutej podobe, alebo nech urobia v lekarni z tabletiek sirup, u nas mame ten Pediapred, tak nemusime vyrabat rucne, ale ak nie je na trhu urcite mozu nieco spravit v lekarni, aby to dietatko mohlo uzivat. Potom je uz len moznost injekcie....

luba28
18. feb 2014

@adriankaaniky este by som skusila pepsi colu a dat do nej po troske,..nie celu davku naraz,ale po troske,...

laskamoja123
24. feb 2014

my sme nikdy nemohli lieky len sirup, mala sa vzdy povracala to bolo strasne ze ma zuzene prehltanie