Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako podať dievčatku čípky do pošvy?

slniecko93
6. okt 2012

Poradte mi prosim, dva a pol rocna dcera ma zapal a detsky gynekolog nam predpisal 10 ks cipok do posvy. Raz jej dal lekar, na druhy den ja, ale odvtedy je okolo toho cirkus, neviem jej to vsunut. Nepoznate nejake triky, tipy, vlastne skusenosti? Dakujem!

salma22
6. okt 2012

ako sa to dava no ako do ritky len do cikulky jej to das ,,,a cim skor jej to zacnes davat tym skor sa vyzdravie ...neokolkuj len malej vysvetli ze jej musis dat liecik aby bola zdrava aby uz nemala bo...

zaneta08
6. okt 2012

no je to nepríjemné aj pre dospelú, nie to ešte pre také maličké dievčatko. A pokiaľ jej to bolo raz nepríjemné, zrejme veľmi ťažko ju prinútiš spolupracovať. Neskúšala si, keď večer zaspí? Držím palce, aby ste to zvládli 🙂

anjelicek26
6. okt 2012

@slniecko93 - pre tak male dievcatko sa predpisuje masticka, co je to za cvoka? Ved jej mozes porusit panensku blanu 😖

luciferkax
6. okt 2012

Ja mám síce skúsenosit s čípkami do riťky, ale ja si vstále vymyslím nejakú rozprávku, náš čípok je raketa, v ktorej sedia Pá a Pí idú ho vyliečiť 🙂 🙂 🙂 🙂 môj si našťastie vždy vysvetliť dá,a j ked sa šťastne netvári 😉 😉

babajaga
6. okt 2012

aj nasa mala masticky a vodicku boraxovu..som mala vytierat,ale ona si nedala uz ani pozriet,tak manzel ju chytil a ja som iba naliala trosku...za dva dni ani nevedela,ze jju cika bolkala....neviem si predstavit cipky....fuha....vsak tak male dieta moze mat jedine infekciu po liecne ATB,nie?Tak tam staci masticka a borax vodicka....preco zrovna cipky?A dalsia vec,moja mavala aj vytoky,take hnusne zeleno zlte od malinkata malicka a robila som iba kupele v tej fialovej vodicke plus ATB masticka....byt tebou,idem za inym lekarom...cipky ppre male dieta ts ts ts 😀

s1m.one
6. okt 2012

Vymen dr,urcite su alternativy,netreba traumatizovat...

cecil36
6. okt 2012

Tiez si myslim, ze cipky pre tak male dievcatko nie su dobra alternativa. Konzultuj s inym dr. pripadne v lekari, urcite existuje aj varianta v masticke 😉 Osobne, by som cipky svojej dcere nedala. My sme boli na gynde vareni peceni, bo vzdy chytila nejaky zapal z plienok (a to som ich menila casto), ale ani raz sme nedostali cipky, vzdy masticky, sedacie kupele a pod.

cmulinko
6. okt 2012

ak lekar indikoval cipky do posvy tak asi masticka nebude stacit na uplnu liecbu...darmo sa bude podavat masticka ked sa ta masticka nedostane tam kam ma...cipky pre dietatko su omnoho mensie ako pre dospelu zenu a podla mojho osobneho nazoru by ich mal aplikovat len gynekolog...nakolko naozaj tam hrozi porusenie panenskej blany,lebo laik sa v tom nevyzna,ze panenska blana moze mat bud 1 otvor alebo viacero mensich a ani ja by som si netrufla dat malej cipok sama doma...dala by som si tu namahu sediet s dcerkou v cakarni u gynekologa kazdy den

157misicka
6. okt 2012

no neviem ci je toto realna tema 😒 ci zase nejaky uchyl???

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
althejka
9. okt 2012

Ja ked som bola mala,som mala v kuse cipky, vtedy nebolo nic ine. nejako sme to zvladli, teda rev bol poriadny 😀 ale nepomohol mi, lebo som vedela ze nabehne moj tata a bude rev este vacsi 🙂 🙂
ale panenskej sa nestane nic, to by som sa nebala. moja to v pohode prezila 😀 😀

aknelko
14. nov 2012

Teda dievcata, ktora z vas ma vystudovanu medicinu, ked takto sudite detskych gynekologov??? Mam 2,5 rocnu dcerku a ma opakovany zapal v posve. Pouzivali sme vsetky mozne masticky a nic nam nepomohlo. Trapili sme sa takto takmer pol roka. Nakoniec jej chvalabohu prave detsky gynekolog z vyteru zistil, ze tam ma E.coli. A to sa inak ako cipkami vyliecit neda. Ano, vysetrenie, vyter aj vkladanie cipkov je veeelmi neprijemne, ale pri zanedbani by boli ovela horsie nasledky. Kazdy vecer, ked som dcerke musela nasilu vkladat cipky sme plakaliobidve, ale nechcem riskovat, ze jej nedostatocne lieleny zapal iba mastickami zvonka prerastie do nicoho horsieho. A to vkladnie cipkov je take jednoduche, ze tam ten cipok lahucko vklzne a panensky blanu to vobec nenarusi. Pre mna je najvacsou odmenou, ked mi po 5 dnoch dcerka povedala s usmevom na tvari, ze ju uz nic neboli. Chcela by som vediet, ci by ste si vy ako dospele odmietli vkladat cipky, keby vas vasa posva svrbi, pali, boli???

lubina
14. nov 2012

neviem ako to slniecko93 mysli, ked pise ze dva a pol rocna dcera, ale v profile ma syna..........zeby nejaky vymysel???? 😲

ivka288
14. nov 2012

ten dr je drbnutej at si da on do pipika cipek jak by ho to bolelo magora to co za doktori boze.vymenit dr bez vahani.joj chudatko mala a uz zadny cipek jdete do zeny dr poradi a citi svamy.hruza nechapu ani jak to muzete psat take osnbni veci na internet to si nikdo nenechava sukromi pro sebe

sendy182
14. nov 2012

súhlasím s aknelko 🙂 ............skúsila si troška tie čípky nahriať v dlaniach alebo môže detský olej málinko- trošička len aby čípok nebol suchý.......ľahšie vklzne.............žiaľ aj malé dievčatká majú zápal.......treba ho vyliečiť zvykne sa potom opakovať.............treba dbať o spávne utieranie po WC.........na noc ponožky...........aj tielko do pyžamka...........skoré uzdravenie.............želám............... 😉

stanislavao
14. nov 2012

každý môže odpovedať iba raz.no divim sa aj ja, ze ked autorka otazky ma syna, tak preco tu riesi takyto problem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli