Ako podávať 3 ročnému antibiotiká?

viva13
7. dec 2018

Poradite niekto ako dať 3r. dieťaťu antibiotiká sirup odmieta mi musím nasilu čo ma mrzí a niekedy mi aj vyvracia.

dzulli1980
7. dec 2018

Ja robím tak, že tú "dávkovaciu striekačku" od Nurofen sirupu naplním antibiotikom koľko treba, dcéru dám ľahnúť do vyvýšenej polohy, vstreknem do pusy na vnútornú stranu líčka, chvíľku - pár sekúnd podržím zatvorenú pusu a hneď dávam z fľašky čajík na zapitie.
@viva13

katti77
7. dec 2018

@viva13 môj nikdy neprehltol ani tabletku ani sirup, vždy sa pogrcal. Preto som vždy keď musel brať antibiotika pýtala také, ktoré sa dajú dať do formy čípku, sú také, robia to v lekárni, len na to musíš doktorku upozorniť. Teraz ti neviem poradiť, lebo ja som to nikdy neriešila s dieťaťom, že "nasilu". Je mi to proti srsti, aby dieťa grcalo mojou vinou.

kika831
7. dec 2018

@viva13 aj nas ked bol mensi tak zvykol vyvracat antibio- tak nam doktorka poradila davku davat po malickych castiach v striekacke- niekedy aj po pol az 1 ml a do boku pusinky- az k licku. Poriadne zapit a takto som celu davku davala aj na 5x ale osvedcilo sa mi to a potom uz mi to nevyvrackal. Je to narocne, ale ked je dietatko chore, nic ine nam nezostava. Drzim palce.

deti95060810
7. dec 2018

@katti77 moja dcéra berie veľmi ťažké lieky a veru takéto pocity ako ty nemám.... je to na potlačenie záchvatov a som rada že záchvat nedostane...nie že sa povracia, to je to najmenej...

katti77
7. dec 2018

@deti95060810 tak moj vsetko vygrcal a lieky sa minuli ucinku (lebo ziadne neprijal), tak aky to ma vyznam? Pozri kazda robi najlepsie ako vie. Ja som nasla sposob aby lieky zabrali mojmu dietatu a ty mas svoj sposob, nikde som nepisala o tvojich pocitoch ale o mojich.

dorotka9819
7. dec 2018

@viva13 jedna maminka tu nedávno písala že sirup svojmu dieťatku nedala inak ako cez štamprlík. Naliala do neho sirup, tatino sa posadil oproti dieťaťu samozrejme tiež so štamprlíkom kde bola voda, štrngli si a vypili spolu. Možno pomôže ☺

babenka1984
8. dec 2018

ja dam misticku s oblubenymi cukrikmi a postavim pred neho a poviem ze dostane ak spapa tento sirup, posledny krat zabralo

patrik1994
Odpoveď bola odstránená
Zobraz