Ako podávať Espumisan L?

gabina01
27. mar 2013

Ahojte maminky,syncek ma 7 tyzdnov,a papame nutrilon1 ar koli refluxu,no ale mame z neho koliku,doktorka nam predpisala sab simplex ale nebadam ucinky,mali sme aj infacol ani ten nepomaha,chceme vyskusat espumisan ale nie je tam napisane ako casto ho davat,ak mate niektora skusenosti,budem vdacna kazdej rade,dakujem Gabina

pekkka
27. mar 2013

Na reflux je najlepší Gastrotuss baby , mojej dcérke krásne zaberá a obsahuje aj simetikon - hlavnú zložku Espumisanu L - nám ho predpísala gastro - lekárka, ale je dostupný aj bez predpisu. Ten dcérke dávkujem cez striekačku z Paralenu sus.
Espumisan L som jej dávala kým som neobjavila Gastrotuss takmer od narodenia a zacinala som 5 kvapkami - neskor som zistila, ze mi zvracia, ak ja pijem kravske mlieko. Pomohlo, keď som vyradila z mojej stravy všetko čo obsahuje mlieko. reaguje aj na kravske, ovčie, aj kozie. ( ja dcérku dojčím)

Dávkovanie espumisanu L:
Dojčatá

25 kvapiek (zodpovedá 1 ml) do každej fľašky s mliekom alebo pred alebo po každom dojčení
Deti vo veku 1 – 6 rokov

25 kvapiek (zodpovedá 1 ml)

3 až 5 krát denne
Deti vo veku 6 – 14 rokov

25 - 50 kvapiek
(zodpovedá 1 - 2 ml)

3 až 5 krát denne
Dospievajúci nad 14 rokov a dospelí

50 kvapiek
(zodpovedá 2 ml)

3 až 5 krát denne

Ja odporúčam vyskúšať Gastrotuss Baby - prípadne sa informuj u svojej Lekárky

aristka
27. mar 2013

starý dobrý babkovský recept,do vody ,kt zarábaš mliečko daj zakaždým vyvariť jedno semiačko kmínu,ak dávaš fenikel,ten vyhoď,chlapcov nafukuje,uvidíš pomôže a espum.pomaly ani nepoužiješ,malá mala tiež reflux,ale toto mlieko je zapekalo,tak som to riešila tak ,že som kúpila norm.nutrilon,ale namiesto celej dávky som dala 2naberačky nutrilon.ar. a polepšilo sa to.skús uvidíš

janka273
27. mar 2013

aj my máme reflux / doteraz - má 1 rok/ a nám zaberalo presne tak ako píše @pekkka vyradiť všetko mliečne zo stravy- prípadne som si do caro cávy dala trošku Mlieka bezlaktózového...my sme užívali infacol, a 3/4 roku sme prešli na Sab kvapky... @aristka deti, ktoré majú reflux nemôžu ani kmín, ani fenikel ani aníz

terry33
28. mar 2013

nam kazala doktorka na gastre uzivat espumisan po 15 kvapiek do kazdeho druheho mliecka (brali sme ho dlhodobo), mam pocit ze trochu aj zabral...teraz sme ho prestali uzivat, ale asi zasa zacneme

erika_rika
24. apr 2013

Ja som Espumisan dávala môjmu synovi pomocou kvapkadla, čo sme kúpili za pár centov v lekárni - zhrnula som svoje postrehy k používaniu Espumisanu do článku: http://www.overenedetmi.sk/espumisan-pre-deti-s...