Ako podávať vitamín D novorodencovi?

19. jan 2022

Ahojte, ako podávať vitamín d novorodencovi? Doktorka odporučila na lyžičku s mliekom, ale ja mám pocit že ten vitamín d ostane “nalepený” na lyžičku..

martina1201
19. jan 2022

Ja som dávala najskôr mlieko a potom dcko

jazula
19. jan 2022

Je najlepšie ho dať súčasne s mliekom kvôli lepšiemu vstrebavaniu. Ja si ho väčšinou tesne pred kojenim kvapnem priamo na bradavku. Ak zabudnem, tak jej ho kvapneme večer pred spaním priamo do pusy, nie ideálne ale aspoň niečo. Ak by som nekojila, kvapla by som bábu do pusy tesne pred strčením fľaše 🙂

selu11
19. jan 2022

Nedávno tu jedna mamička písala, že déčko Devit sa nemusí dávať s mliekom pretože tuk už obsahuje.

akrobrab
19. jan 2022

Kvapli sme do pusy rovno pred kojenim alebo pred UM.

selu11
19. jan 2022
fleur1111
19. jan 2022

Najskôr odstrekni na lyžičku mlieko a potom kvapni vitamín.

nairia
19. jan 2022

ja odstreknem mlieko, do toho kvapnem vitamin, pomiesam, natiahnem do striekacky a cez tu.

petamich
19. jan 2022

na lyzicku dam mlieko a do neho kvapnem vitamin - je to uplne bezna prax a to co ostane na lyzicke je uplne v poriadku, ja dam malemu bezne tu lyzicku este "ozuzlat" - lekarky som sa na to pytala, tiez sa mi to nezdalo a vraj dostane co potrebuje

roztlieskavacka
19. jan 2022

Pripojím sa, ked mam dávkovat Dcko bábätku a tiež ho užívam ja sama, jednu kvapku denne, a kedze kojím nebude stačiť bábätku ze ho bude mat v mliecku odomna? Ci aj tak treba podávať bábätku osobitne?

selu11
19. jan 2022

@roztlieskavacka Možno niekto inak poradí, ale ja tiež kojím a tiež užívam déčko a malej dávam aj osobitne. Najmä teraz v týchto zimných mesiacoch, kedy toho slnka nie je až tak veľa.

fleur1111
19. jan 2022

@roztlieskavacka nestaci to, treba dávať aj tak.