Ako pomôcť 6 mesačnej dcérke vykakať sa?

sabina84
25. jan 2013

Malá m 6 mesiacov a doteraz nemala problémy s kakaním,kakala 3x denne,je plne kojená a nechcem používať tú rektálnu hadičku...ako jej môžem inak pomôcť?

zuzulica
25. jan 2013

@sabina84 Nenapísala, si, ako dlho nekakala a či ju bolí bruško, alebo ho má nafúknuté, lebo raz tu baby rozoberali, že plne kojené deti niekedy nekakajú aj dva týždne a ževraj to nevadí, keď bábo nemá problém s bolesťou bruška atď.

sabina84
autor
25. jan 2013

zuzulica
Práveže vidím že tlačí a bolí ju bruško ale nechce to ísť von.

michaela1990
25. jan 2013

sabina84 skus trosku teplomerom povrtat nech aspon popuka trosku alebo jedli olej na ČL nic sa nestane len jej to pohne crievka alebo sa da kupit v lekarni take prehanadlo...alebo najlepsie je do vanicky vlaznu vodu a pomasirovat brusko...

danim
25. jan 2013

@sabina84 plne kojene dieta ( ak je este bez prikrmov ) nemusi kakat aj celych 12 dni ! materske mliecko je take dokonale, ze sa este vstrebe- ziviny cez crievko a nevznikne ziaden odpad. ale neviem kolko dni, lebo nepises.. ale verim, ze je to do tych 12 a len kojis, potom sa nemas coho obavat 🙂

danim
25. jan 2013

ale ked pocvicis s nozickami, to neublizi a moze pomoct, pomasiruj brusko

saallen
25. jan 2013

@sabina84 tiez ma napadol ten teplomer ,tak zkuz ten wja som to tak robila aj pri synovi ked sa nevedel vykakat a vzdy to zabralo 🙂

sabina84
autor
25. jan 2013

@danim Ja to všetko ovládam že nemusí kakať niekoľko dní,ale ja vidím že ona tlačí a tlačí len to nechce ísť von,ano je ešte bez príkrmov,bruško tiež masírujeme ajnožkami cvičíme ale nezaberá...

sabina84
autor
25. jan 2013

@saallen teplomer som už skúšala a zabral ale chcela som skor ešte inú metodu,lebo nechcem aby sa vedela vykakať len s pomocou teplomeru...

mirka_aa
25. jan 2013

ja som raz mala presne ten isty problem,aj plackala..a to som o tom teplomery nevedela ze pomaha na kakanie,len som jej preistotu chcela aj zmerat teplotku..a ako som jej ho supla do zadocku hned sa vykakala 🙂 este som pocula slivkovu stavu zriedenu vodou.. a ked kojis tak treba jest vlakninu,ovsene vlocky a taak :P potom su rozne kvapky v lekarni,ale podla mna kym to neni az take vazne tak by som neriesila nic z lekarne...a feniklovo razcovi cajik este vraj..tiez mastit a masirovat brusko..a uz neviem.. :P

danim
25. jan 2013

@sabina84 nejedla si nejak vela strukovin, nahle, alebo kapustu.. ci ju nenaduva ? ako radia baby, viac vlakniny jedz, pomasiruj.... a skusila by som aj ten teplomer... ci to nepomoze.. prip. bio gaia probiotika .. drzim palce

slava76
25. jan 2013

Teplomer do dupy určite pomôže , a ked ma aj krče ja dam malej aj espumisan a pritom sa upokojí...

mishelik1986
25. jan 2013

najlepsia je rektalna rurka dostat ju v lekarni nam pomohla vzdy ked sa nemohla vykakat, a ak ma tvrdu stolic v lekarni maju aj taky sirup pre malicke deticky uz nepamatam ako sa vola ale ajto pomahalo....davali sme jejto do mlieka 🙂

strawberry17
25. jan 2013

@sabina84 presne tak, rurka a teplomer moze sa stat, ze po case sa bez nich uz nebude vediet vykakat sama, neodporucam

sabina84
autor
25. jan 2013

@strawberry17 ano viem a presne preto som chcela ine alternativy okrem tychto dvoch...

sabina84
autor
25. jan 2013

@danim teplomer zaberie uz som skusala ale nechcem aby kakala len s pomocou niecoho...a probiotika neviem ci netreba uzivat dlhodobejsie nahodou aby zabrali a praveze stravu som vobec nezmenila nic coby zapekalo ani naduvalo stale jem to iste preto tomu nerozumiem...

strawberry17
25. jan 2013

@sabina84 a ako dlho nekakala?

strawberry17
25. jan 2013

@sabina84 moj maly nebol kojeny a kakal raz za tyzden

sabina84
autor
25. jan 2013

@strawberry17 ona kakala vcera o to nejde kedy ked vidim ze sa velmi snazi to vytlacit a nejde jej to...keby ju to nebolelo tak to neriesim...

strawberry17
25. jan 2013

@sabina84 ja som na bolenie bruska kupovala infacol kvapky (anglicke) v lekarni, stoja okolo 6-7e jedna kvapka pred kazdym papanim, nam velmi pomahali

majuskaaa16
25. jan 2013

Ahoj, ja mam s mojim polrocnym syncekom ten isty problem, tiez mu nechcem stale pomahat teplomerom. on je na umelej vyzive a musi kakat kazdy den inak je nervozny. zajtra idem do lekarne, kamoska mi poradila vraj je nieco co zriedi stolicu tak sa idem popytat, neviem co ine by pomohlo. drzim palce 🙂 🙂

majuskaaa16
25. jan 2013

@sabina84 Ahoj, ja mam s mojim polrocnym syncekom ten isty problem, tiez mu nechcem stale pomahat teplomerom. on je na umelej vyzive a musi kakat kazdy den inak je nervozny. zajtra idem do lekarne, kamoska mi poradila vraj je nieco co zriedi stolicu tak sa idem popytat, neviem co ine by pomohlo. drzim palce

dodkap
25. jan 2013

@sabina84 syn to mal niekedy tiez, ak ten teplomer pozijes len obcas, nic sa nestane, tiez som to urobila, ak som videla ze proste ma tuhsiu stolicu a nevie ju vytlacit. Vobec nijak to neovplyvnilo jeho schopnost inokedy sa sam vykakat. Probiotika nasad, aj ked si ich predtym nedavala a nejaky cas jej ich aj nechaj. A az budes prikrmovat, mne sa zda, ze mu pomaha, ked ma pravidelne ovsene vlocky. V kasi alebo mozes pridat do prikrmu, polievky....pekne to zahusti jedlo, ak potrebujes. Alebo vraj aj surova struhana mrkvicka. Alebo slivkova aleho hroznova stava vraj tiez pomaha. Uz zavisi od veku dietatka.

ivia123
25. jan 2013

@sabina84 MM je ľahko straviteľne,ak je plne dojčena,nemusi kakať každy deň .

nana39
25. jan 2013

Najlepšie je dať bábätku probiotika ( ja som malinkej dávala Infants Dophilus, zvyšuje to aj imunitu bábätka) , ale potrvá to niekoľko dní kým sa upraví stolica. Tú rektálnu hadičku kľudne použi , ale pred tým ako ju zavedieš tak ju trocha potri olejom (detským). Teplomer by som nepouživala, lepšia je tá rektálna hadička.Skús jej pomasírovať aj bruško krúživými pohybmi a cvičiť trocha aj s nožičkami, bábätká to majú radi.

bujdy1984
25. jan 2013

@sabina84
mi sme pouzivali Probiotika BioGaia , ktore upravuju stolicu . V tom najhorsom sme pouzili prehanadlo Easylax . Prehanadlo sme pouzivali az ked mal syncek viac ako rok. Po prehanadlu sa hned do 5 min. vykaka. Skus aj ty papat slivky, hrozno a veci, ktore pomahaju na stolicu. Skus na malu chvilku nejest ryzu, mrkvu, banany, cokoladu,kakao - hlavne to co sposobuje zapchu.

veronika1306
25. jan 2013

@sabina84 ahoj aj my sme mali problem len moj malinky nekakal vobec od narodenia az do 4mesiaca....ale to som chcela chcela som ti povedat ze kludne bez nejakych problemov mozes davat rektalnu rurku alebo teplomer to ze sa nato dietatko nauci to nie je pravda my sme davalai rurku od narodenia kadzy den aj tri krat a malinky sa naucil kakat....a mame to aj potvrdene od lekarky ktora nam to dokonca aj odporucila davat rurku dietatku aby sa zbytocne netrapilo a nebolelo ho brusku.....a poznam vela mamiciek okolo mna ktore tiez pouzivali rurku....a este ak by si chcela mi sme skusali tak ze sme dali malinkemu papat za tym sme dali nejake kvapky ako sab simplex biogaja proste nejake probiotika za tym sme trosku púomasirovali brusko a kupili sme taku hracku ktora sa dava zohrievat do mikrovlnky a drzi teplo tak to sme nahriali a dali malemu na brusko (moze byt aj prezehlena plienka) aj to nam niekedy zabralo...ale hlavne vela trpezlivosti

kika1111
25. jan 2013

@sabina84 skus jej dat nejake probiotika. tie neuskodia. my davame bio gaiu. alebo pit vela vodicky.

sabina84
autor
26. jan 2013

@veronika1306 No len dufam ze si na tu pomoc pri kakani naozaj nezvykne,lebo jej pomaham tym teplomerom,probiotika kupim a tu hracku mame aj my len to akosi nepouzivam,ale asi zacnem,dakujem za radu 🙂

veronika1306
26. jan 2013

@sabina84 Naozaj nie je zaco rada pomozem ked mozem aspon takto....a naozaj neboj sa ja som tiez plakala ked som mu davala rurku lebo som sa bala ale potom mi to ja ta doktorka chirurgicka povedala ze sa nemusim bat ze mu mam pomoct tak naozaj neklamem sme ju davali aj tri krat do dna.....to chce len cas a trpezlivost ono sa to urcite upravi a bude dobre...drzime palce

monika1293
10. apr 2016

Baby ja mám 6mesačného chlapca. Je na umelom mleku sunar a občas mu dávam víživku. Predtím nebol problém pekne kakal. Ale už 4dni sa nevikakal. Tlačí ale nejde semtam vijde malé kakani take trošku tvrdé. Neplače ale občas je nervózni. Ako mu pomožem aby sa mohol vykakať???? Už mi ani papat nechce a ked sa naje tak to dá von.