Ako pômôcť malému pri zápche?

aktak
25. aug 2007

Vyse tyzdna berieme zelezo, doteraz nemal Adamko problemy ale od vcera sa nevie vykakat a ma krce pri ktorych place, asi ma velmi hustu stolicu, cipok nepomohol (som mu odrezala z normalneho kusok), masirujeme brusko ale tiez nepomaha, velmi tazko sa mu prdka, ako mu mozme pomoct aby sa vyprazdnil?

margot
28. sep 2011

@anesim môže 7 mes glyc.čípok?neni to návykové?

margot
28. sep 2011

@tina78 ovsené kaše môžu aj 7.mes.deti?ako sa pripravujú?

anjelicek26
28. sep 2011

@margot - my sme robili z ovsenych vlociek, co davam do müsli, tie jemne, co sa rozpustia az na kasu, napucat do materskeho mlieka a potom prihriat v mikrovlnke - aspon tak som to robila ja - neprevarala som MM. Inak asi zarobit s umeleho mlieka.

tina78
28. sep 2011

@margot ja som mala kúpenú sunarku ovsenú s jablkami 😉 tá je tuším od 4. mesiaca...doma som zatiaľ nevarila...

anesim
28. sep 2011

@margot mne poradila DR, malá mala vtedy 2-3 mesiace a bola len kojená, takže všetko strávila, ale keď už nekakala tých sedem až desať dní, tak som jej ho mala dať , bola to 1/8 z toho čípku, ale to som jej dala asi dva tri razy, a vôbec nie pravidelne. Pravidelne by som ho určite nedávala.

halime
28. sep 2011

Maly ma 5 mesiacov, to za prve a za druhe nie som idiotka a nedavam mu ani vela ani kombinovane. Viem ako a viem co, takze tak. Toto je tema o zapche a pytala som sa na radu co pomaha na tvrdu stolicu nie ako, kedy a co mu mam davat ci nedavvat. Nerozumiem preco sem ludia leezu a kritizuju druhych ....uplne nepotrebne, lebo clovek sa pytal na nieco uplne ine. Aj tak sa mu vsetko vratilo do normalu po dvoch tyzdnoch a sme vsetci spokojni. Takze dakujem za poucanie a nabuduce radsej sa tu ani radit s nikym nebudem aby som nevyzerala ako kretenka co nevie co robi. Vdaka.

halime
28. sep 2011

@aliza. Pre tvoju informaciu zemiaky sa vobec detom do 8 mesiaca neodporucaju a varena mrkva zapeka. Rovnako ako banan. Nenapisla som ze mu davam vela a casto, ale ze sme zacali prikrmovat. Logicke ze mi zje len par lyziciek. Otazka bola co na tvrdu stolicu a ci niekto pozna corn sirup a lactulozu. Ale dakujem za ''radu'' budem si pamatat ze ty moi asi dobre neporadis. Mudrovat vie kazdy. Dakujem.

aliza
28. sep 2011

@halime nerozumiem, preco sa urazas a takto reagujes. Ked nechces radu, tak o nu neziadaj alebo dopredu aj napis, aky typ rady chces, OK? toto je forum, polozila si otazku, tak som na nu odpovedala, ako som uznala za vhodne, to snad mozem, nie? stolica sa predsa tvori zo skonzumovaneho jedla, preto som reagovala na jedlo, ktore dietatu davas. A o tom zemiaku teda vobec nic neviem, to kde pisali, v Mama a ja? urcite radsej zemiak ako instantne umeliny. Chcela som ti pomoct, myslela som to dobre, fakt som mala pocit, ze na tak male babo ste toho vyskusali vela a mohlo to sposobit prave ten problem so zapchou, ale tak ked tebe to nevadi, mna do toho nic, je to tvoje dieta a len ty si zodpovedna za jeho zdravie. O zatazi na oblicky tu radsej ani nebudem pisat. A nabuduce, ked sa tu na fore budes nieco pytat, tak prosim ta, hned dopredu napis, ze od alizy odpoved nechces lebo ti dobre neporadi 😀, to len, keby som na to zabudla, aby som si zbytocne neminala energiu a cas, dakujem. A mimochodom, neviem, kto tu mudruje, ja na rozdiel od teba som presla prikrmami uz 2x, takze o tom nieco viem a mam skusenosti.

margot
29. sep 2011

@halime Moja malá je plne kojená,začala som s príkrmami od ukončeného 6.mesiaca,týždeň zeleninku,a potom som ja sprostá jej šupla na večer kašu 😖 ,chutilo jej teda riadne(bola to ryžová od nestlé),daala som jej takto ešte pár večerov a potom ju tak zapieklo,takže som jej vlastne urobila zle,že som jej dala tú kašu..naozaj sa má postupne,a pritom pri malom som bola doslova knižková: mesiac zeleninku,ďaľší mesiac som pridala ovocie,ďaľší mesiac kašičku a tak postupne..jediné,čo teraz dávam malej,je polievka na obed a na olovrant už dávam ovocie,má už vyše 7.mesiacov a musím sama zistiť,že čo ju zapeká..asi to bude denná konzumácia jabĺčka....dávala som aj hrušku a tu mi niekto napísal,že aj hruška zapeká 😒 ,ale že vraj podusené ovocie má naopak opačný účinok,no musím vyskúšať,každé dieťa je iné,takže to na mojej len vyskúšať musím,nič iné mi neostáva 😉 môj malý jedol do roka stále len banány na olovrant,zbožňoval ich,bol ako opička 😀 a zakaždým sa teda riadne pokakal,jemu to nič nerobilo...tak si myslím,že malej som toho moc naraz naresvírovala,jej bruško a žalúdok si musia postupne zvyknúť a musí si zvykať aj silnejšie možno zatlačiť pri kakaní...no,pravdepodobne aj tú varenú mrkvu vynechám,o tom som už počula...

polovnicka
15. nov 2011

margot ako vravíš, každé dieťatko je iné..naša dcéra v pohode zvládala všetko..aj varenú mrkvu..ale syn, nie..ten má rád zeleninku..šak v obchode kúpite výživkoch dobludu..prvá mrkva,prvá brokolica..a tak..náš je tiež trošku pripečený..kaká len takých malých hadíkov,jak keď vytlačíte syr bambíno..a to robím polievočky a aj kúpené výživky..jablko nechce..je pre neho kyslé..ja neviem..banánik som nedávala ešte..a tiež som kúpila ryžovú kašu od Nestlé..tá mu strašne chutí...dávam mu ju na večer..všimla som si ,že je aj nestlé kaša so slivkami..ale nekúpila som ju,lebo som nevedela,že či môžem mu ju dať pred spaním a akú má chuť....je to na podporu trávanie,že?
Náš už papá 3 týždne..a je to riadný hladoš.. 😀 tak čo dávate pol ročným..okrem mrkvy,jablka,brokolice,zemiačiku?piškótky dávate?alebo niečo?