Ako pomôcť pri tvrdej stolici dieťaťa?

seklava
24. nov 2013

prosim o radu moj vnuk douzival antibiotika nemoze sa vykakat iba kazde tri dni aj to s cipkom stravu sme upravili ma dva krat denne dupalac a probiotika olga

zuzka1008
24. nov 2013

nepises kolko ma dieta rokov, určite vela piť, nesladene napoje, ovocie, banany ale tie zelensie, susene slivky su super, alebo predavaju presnidavky slivkove aj hruškove, tie dcerke vždy pomohli 😉

zuzulik160
24. nov 2013

Dobry den,mne pre malu detska lekarka poradila. Kupit z lekarne sypany repikovy caj a uvarit tak jednu lyzicku s trochou rasce. Vychladit a po kazdom jedle dat par lyziciek. Nasej malej to pomaha super🙂)))))))

mammaroma
24. nov 2013

Ešte kompóty a kyslomliečne výrobky. Skúšajte ho aj tak každý deň posadiť chvíľu na nočník či WC, aby skúsil kakať- aj keď sa nevykaká, ale troška si tak pocvičí reflex.

horana
24. nov 2013

Slivkovu Hippku 🙂

m_ij_ka
24. nov 2013

prikláňam sa k horana hipp slivkový, slivkový kompót, pohár teplej vody tiež pomôže

brnka
24. nov 2013

100% jablkova alebo hroznova stava - predavaju aj v tych 3litrovych krabiciach s ventilom na capovanie - ucinok zaruceny 🙂

raichel
24. nov 2013

Slivkovy kompot,susene slivky,ja robim zo susenych slivok caj...dve tri susene slivky,zaliat,nechat vyluhovat....u nas to zabera...

smalova
24. nov 2013

my sme mali teraz tiež tento problém,,,, ja robím tiež slivkový odvar,,,, zo 15 sušených sliviek varím v litri vody zo 45 minút.... nám to pomohlo..... aj vlašské orechy sú ževraj dobré, ale ešte sme neskúšali a takisto acidko zaradiť do stravy....

rosnicka17
24. nov 2013

Čajík zo sušených sliviek.

alena0305
24. nov 2013

Ovsené vločky do zeleninovej polievky, do jogurtu alebo ak je to maličké bábo tak odvar z ovsených vločiek ochutený dať piť.

malinovka30
24. nov 2013

Ďakujeme za radu,vyskúšame.Malý má 2 roky a volá sa Martinko. 🙂

lubbie
25. nov 2013

ovci jogurt 100%-ny v tych sklenenych poharoch (myslim Kozi vrsok alebo tak), maju ho teraz vsade Billa, Terno, Coop. Mozes do neho pridat susene slivky, alebo tu slivkovu Hippku, ked zje len sladke. Urcite zaberie 🙂)

alex137
25. nov 2013

kvalitny ovocny jogurt urcite

basap
27. nov 2013

ked bol maly mensi, maly sme s tym neskutocny problem, ale to na dlhsie.
tiez mu pomahal vyvar zo susenych sliviek. sem-tam mue set teraz pridam vlakninu(z lekarne) do cajiku ci mlieka. par krat sme pouzili aj EASYLA(U)X, nie som si ista ako sa to pise. su to glycerinove capiky ale v tekutej forme.
alebo duphalac. nie je navykovy a krasne premasti crievka.

fialkaa
27. nov 2013

susene ovocie - slivky, ale mozu byt aj obycajne hrozienka na pecenie - zaliat vriacou vodou, nechat vyluhovat a ked vychladne, vypit. slivkovy kompot tiez zabera, aj spominane slivkove hippky. a vsetko, co bolo napisane vyssie

rearo
19. aug 2018

Ahojte pridam...moj 2,5r syncek dnex je to presne tyzden co nekakal ma strasne tvrdu stolicu no viem aj z coho ...absolutne mi nic neda do ust len mlieko a sem tam trosku rezna inac nic nedostanem do neho len mlieko a mlieko je dibre zapeceny ,myslim ze pomoze lekar iba...ani slivky ani une nic nechce ani cipky nezaberaju berie probiotika uz som chora z neho

kostrmenka
19. aug 2018

@seklava vločky nam pomáhajú

veronikazoja
19. aug 2018

kamilkový alebo feniklový čajík a keď nezabrali tak Espumizan L

babatkoo
19. aug 2018

@rearo odporucam mineralky Zaječicka a Bilinni. Zmiesat v pomere 1 k 1 a dat bud do polievky alebo ineho napoja ktory vypije. Moj syn ma 3 r. a davam mu z kazdej 40ml do polievky kazdy jeden den. A kaka krasne. Zaječicka je velmi horka preto sa miesa s Bilinni lebo ta neutralizuje tu horkost. Kakanie sa upravi do tyzdna s krasnou pravidelnostou a idealnou konzistenciou. Ked uz nekakal tyzden odporucam zbehnut na pohotovost aby mu pomohli. My sme boli so synom na 8 den na Kramaroch a to bola hruza. Vyberali mu stolicu prstami a potom dali nejaky cipok a do 30 min kakal. Ale od vtedy davame tie mineralky kazdy den a uz je to 2 mesiace co nemal problem

babatkoo
19. aug 2018
rearo
19. aug 2018

@babatkoo ved tam je chyba ze moj vobec neda do ust polievku jedol ju ako mainky naposledy dobry rok ju nemal v ustach...mozeme ho zabit nezje nic..aj teraz som mu zaliala svivky susene a nasilu par hltov ajto skoro s bitkou a zachvatmi dal asi 10ml dala som mu cipok kazdy den dostane aj tak nekaka...

rearo
19. aug 2018

@kostrmenka nezje...ani nevipije...

babatkoo
19. aug 2018

@rearo fuu tak potom miesto cipkov investovat do easy lax. Je to prirodny klistyr. Ten mojmu pomahal dovtedy. Ak malo pije vyradila by som aj Duphalac. Ten na seba viaze vodu. Moj malo pil a duphalac mu tym padom vobec nepomahal. Pri duphalacu je dolezite vela pit. Ja mam doma este zarobene cipky z lekarne od dr. S liecivom bisakodyl (cipky dulcolax 10mg z toho sa vyrabaju + kakaove maslo) Vyrobia ich v lekarni na recept. 1 cipok dulcolax sa rozdelina na 10 casti a zmiesa s kakaovym maslom. Tieto cipky sa davaju kazdy den. Moj syn ich bral mesiac vkuse kazdy vecer. Ja som z toho nebola nadsena ze mu kazdy jeden vecer mam davat cipky. Ale dr na tom trvala. Ze crevo sa musi rozhybat a potom bude same kakat. A mala pravdu. Po 3 tyzdnoch kakal kazdy vecer uz sam presne v case kedy sme mu davali ten cipok. No ked sa rozkakal tak sme presli na tie mineralky. Kamoska ich dava dcerke 3. r. do vinei napriklad. Ale ja do polievky lebo moj vypije iba cistu vodu a v tej tu horkost citil. Este davam aj funkcnu vlakninu od Valosum firmy. Ta je super lebo nezahustuje tekutiny. Dam do jogurtu a hotovo. Presne viem cim prechadzate. Nam hrozila 5 dnova hospitalizacia kvol8 tomu nekakabiu a pridruzenym problenom so stolicou. Nastastie sme to prekonali.

monula20
19. aug 2018

Ahoj moja dcéra sa vždy trápila.. ani vytlačiť ani nič.potom som jej kúpila sirup lactulozu a hneď pekne bez bolesti kakala 😁

sasamima
19. aug 2018

@seklava kúp jej hruškovy džús. Určite pomôže. Žiadne preháňadlá ani iné medikamenty by som malému dieťaťu nadávala. Ešte tak slivky. Mozno ich trochu aj povar akoby na kompót, pustia šťavu. Ale hruškový džús máme overený.

rearo
20. aug 2018

tak dnes som s nim bola u DR.... dala 2cipky take ze by mi ich ona ani nemala davat len cez chirurga no dala ,,,zaco som vdacna .vcera vydrulal 1l hruskoveho dzusu ..nic...robila som aj odvar zo sus,sliviek ten moc nechcel,sus.slivky vobec nezje...dnes dala este dr.nejaku vlakninu do vody a cipku budu az rano ...tak sme dopadli a ze ked este 2-3dni sa nevykaka tak do nemocnice ..