Ako posilniť imunitu dieťaťa, ktoré má molušky ?

janula2511
8. jan 2020

Prosím vás, syn má molusky. S čím ste posilnili imunitu? Aké vitamíny ste dávali? Ma 2 roky.

lenka7477
8. jan 2020

treba sa ich zbaviť čo najskôr , lebo sa rýchlo šíria. Mali sme taký akýsi sirup z lekárne ...ale zdalo sa mi že sa práve molusky rožšírili. Trápili sme sa s nimi pol roka.

janula2511
autor
8. jan 2020

@lenka7477 aký sirup?

lenka7477
8. jan 2020

@janula2511 prepáč , ale nespomeniem si , ale ak sa spýtaš v lekárni čo odporúčajú na molusky , isto Ti poradia

simulienka255
8. jan 2020

@janula2511 Nam najviac pomohol isoprinosine (je vsak na predpis od dr), predtym amp care.Presli sme si tym s 2detmi (syn mal len rok), ak mozem poradit urcite sa poradte s dr, je to riadnia pliaga. Ja som ich detom vysusila potom vytlacila, vydezinfikovala lebo to poterianie pripravkami nula bodov. ucinkovalo to len na tie najmensie:( drzim palce nech sa toho rychlo zbavite.

lenka7477
8. jan 2020

@simulienka255 áno to bol ten sirup čo sme mali my

janula2511
autor
8. jan 2020

@simulienka255 amp care sirupom si ako bola spokojna? Ktorý vam pomohol? Isoprinozin vám kožný predpisal?

lenka7477
8. jan 2020

@simulienka255 ja som potom kúpila Emolux a pekne podľa priloženého letáku sme postupovali , za mesiac Lucka nemala ani jedno pupienko . Kúpala som ju ešte v morskej soli , aby sa vysúšali. Betadine , sterilná ihla bola moja výbava.

lenka7477
8. jan 2020

@janula2511 ten ampcare sirup kúpiš aj bez predpisu

janula2511
autor
8. jan 2020

@lenka7477 emolux je čo?

lenka7477
8. jan 2020

@janula2511 je to tekutina , ktorá sa nanáša priamo na pupienko , nesmie sa dotknúť zdravej pokožky , prvý deň to štípe a páli , ale druhý až 10 deň už to necítiť. Molusku to vypáli . Prvý deň je fakt nepríjemný , ale my sme fúkali fénom studený vzduch , štípanie trvalo cca minutu a potom zaschlo. Molusky začnú tmavnúť a schnúť, odpadnú ako chrastička.

lenka7477
8. jan 2020
simulienka255
8. jan 2020

@janula2511 Pomohol nam ten isoprinosine,synovi ako som ho nasadila a odstranila poslednu molusku uz sa via neukazali, dcera vybrala dve balenia ale skoncila nakoniec u imonologicky dostala imunor na podporu imunity, predtym jej este ale zistili v krvi chlamydie. Predpisala mi ho obvodna, po tom ako ma k nej poslala kozna, lebo ona mi to nemohla vypisat vraj (teda skor nechcela, nakolko poistovna skuma ci naozaj bolo potrebne ho predpisat, mala by ho imunologicka predpisat, len tam sa cakalo 2 mesiace na termin tak mi ho obvodna predpisala aby si to dcera mohla liecit).

simulienka255
8. jan 2020

@lenka7477 Podobne som postupovala aj ja 🙂 len 5 rocna moc nechcela spolupracovat ked ihlu videla, tak som jej to nasilu vytlacila do korena, betadinom vydezinfikovala a bolo po moluskach. Bolo to drasticke, ale som rada lebo som sa bala ze si to skrabanim roznesie.

asg
8. jan 2020

Pred rokom som si s tým prešla s dcérou (vtedy 2r8m).nám niekoľko mesačné domáce liečenie prípravkami z lekárne nefungovalo.chodili sme ku kožnej,tá to vypalovala dusikom a predpisovala isoprinisine.dcera ich mala veľa,rôzne veľkých,na rôznych miestach.po 3mesiacoch sme sa ich zbavili.
A teda ten sirup sme brali celé 3mesiace a časť z penazi za ne nám potom vrátili z poisťovne.

lenka835
18. jan 2020

@janula2511 podla mna to je individualne, skusala som vela veci, mame ich uz cez 2roky, ideme vzdy koznej, potom tak pol roka pokoj a akonahle su chore, mame ich spat 🙂 drzim palce. Mladsia berie isoprinosin od imunologicky a nej sa uz dlhsie neobjavili, ale bojim sa ze ked ho vysadim zase sa to vrati