Ako prebieha endokrinologické vyšetrenie u bábätka?

zdenin
3. feb 2013

Ahoj. Ako prebieha endokrinologicke vysetrenie u babatka? Preco bi malo byt nalacno a kolko to trva?idem s malou v marci koli mojej tehu cukrovke som zvedava ako to bude vsetko.skus vysvetlit babatku ze musi vydrzat nejest ach jo ktovi kolko budeme cakat kym prideme na radu..to bde den..

xlucia
3. feb 2013

@zdenin musis sa opytat, kolko presne pre odberom krvi nemozes kojit. ci o polnoci, ci staci nekojit tri hodiny...

zdenin
autor
3. feb 2013

@xlucia no mame ist pre osmou a vraj okolo 4tej bi mala jest ale povedali ze ked je kojena to sa neda presne urcit..chudatko to bude revu

maznacik007
3. feb 2013

@zdenin neviem ci ides na kramare ale je to tam tak ze najprv beru sestricky deti na odbery... ak maju naplanovane... a potom sa caka na vysetrenie... takze kludne po odbere ju mozes nakojit....

inak vysetrenie spociva v odbere krvi a premerani a prevazeni babetka...

zdenin
autor
3. feb 2013

@maznacik007 idem na antolsku uff skadial beru krvicku?

maznacik007
3. feb 2013

@zdenin mojmu normalne z ruky ale my sme vacsi a mame diagnozu inu... ale ked som chodila s nimi ked boli este maly... teda s dcerou ona chodila dva roky na tie poradne pre patolog. novorodencov ci ako sa to volalo.. tak brali tak malickemu dietatku z hlavicky...
ale to nic neni uvidis... netreba stresovat...

monikajaco
3. feb 2013

my chodime stale na endokrenologiu koli stitnej zlaze od narodenia a som prekvapena ze mate ist na lacno lebo mi sme nikdy nemuseli a chodievame pravidelne uz 5 rokov kedze mala sa mi narodila s poruchou stitnej zlazy ....a krv jej beru stale z rucky zo zili ...

bodkakroneisl
3. feb 2013

@monikajaco prosim Ta ako sa to u malickej prejavovalo od narodenia? ako jej na to prisli? a mate aj vy v rodine poruchu so stitkou? dakujem

purple
3. feb 2013

@zdenin tiez som bola s malou na endokrinolog. vysetreni kvoli mojej tehu cukrovke, prvy raz jej brali krv z ruky a neskor z prsta. 2 hodiny predtym mala jest naposledy, po odbere som ju tam hned nakojila a boli sme objednani na hodinu,aby sme necakali.

monikajaco
3. feb 2013

@bodkakroneisl prisli jej na to na 4 den po narodeni .. brali jej krv ako novorodeniatku na 4 hlavne a najrozsirenejsie vrodene chyby u novorodeniat a medzi nimi je aj porucha stitnej zlazy ... prisli vysledky zle a museli sme hned naspet do nemocnice absolvovala kopec vysetreni a nasadili jej hormony .... vtedy sme museli ist komplet vsetci na vysetrenia aj ja a moja rodina cela aj moj mm a jeho cela rodina ... vtedy sa prislo zase na to ze moj mm je nositelom genu a cela jeho rodina (zeny) je to len u zien sa to prejavilo a su na hormonoch tiez .... vtedy sa vela vysvetlilo lebo mali ako jeho sestry aj mama problemy stale zo stolicou s vlasmy s naladovostou je toho kopec ... nikdy som nevedela ze je stitna zlaza taka dolezita ... a teraz cakame druhe dievcatko a bude mat to iste pretoze vsetky dievcata co moj drahy splodi to po nom zdedia ... ale teraz uz nestresujem pretoze to nieje choroba ale stav ... berie 2 tabletky kazdy vecer a je uplne ako ine deti ..niako sa to na dietati neprejavy ak sa to podchyti zavcas .. my sme boli najprv v soku pretoze to nikto nemal v rodine ani u nas ani u mojho mm az pri nasej malej sa vsetko ukazalo takze to moze prekvapit hocikoho ... ja som len stastna ze som v zahranici a ze tu sa taketo tasty robia velmi skoro ..ked som potom sla k nasej lekarke tak ta bola uplne unesena ze wau ze u nas to trva a cim neskor tym to moze byt potom narocnejsie bre babetko vsetko dohnat .... ale ja som to nemala z tehotenskej cukrovky tak neviem ci sa ta to vobec bude neako tykat ... 🙂

bodkakroneisl
4. feb 2013

@monikajaco Moni dakujem Ti..pytala som sa preto, lebo mne vybrali stitku pred stvrtrokom a mam syna 3 rocneho, tak ze ma to zaujimalo....

monikajaco
4. feb 2013

@bodkakroneisl v pohode ;) ale na chlapcov sa to neprenasa len na dievcata ... tie to dedia po rodicoch na 99.5 %

gabusa1975
4. feb 2013

Ahoj,my sme boli skrz pozitivny novorodenecky skrining,odber nebol nalacno,krvicku brali z kubitalnej jamky a tiez sme boli v Petrzalke

zuzulka213
11. máj 2015

Ahojte mamicky chcem sa spytat idem na endokrinologicke vysetrenie s dvojrocnou dcerkou a chcela by som sa vas spytat ci musi ist na lacno lebo sestricka nas iba objednala na urcity datum a nic viac nam nepovedala. Dakujem za odpovede vopred.

mmoni89
11. máj 2015

Ak nepovedala že treba tak určite nie. Ja keď chodím na endo (so sebou) tak nikdy nie na lačno a vždy mi berú krv

dara245
7. nov 2015

Ahoj ja mam 4 ročne dievčatko a minuli týžden sme boli v nemocni lebo je klesol cukor krvi a poslali nas na endologcke vyšetrenie prosím napsite mi mali ste uz niekto skúsenosť velmy sa bojím neviem preco jej tak klesol cukor ani ma nevnímala a ked jej dali infúziju tak sa mi prebrala

maatuska
6. dec 2015

@dara245 my mame nizky cukor kvoli hypofyze a malym nadoblickam , . nema dostatok hormonov tak jej musia byt podavane formou lieku . a povedali mi po hospitalizacii a vysetreniach ze pri nizkom cukre by mohla upadnut do komy .

inull5
6. dec 2015

@maatuska prosím ťa a kedy zistili ze ma problém s hypofyzou?koľko mala rôčkov?príznaky?

maatuska
6. dec 2015

Nam na to prisli este v porodnici a po 11tich dnoch nas prevazali na kramare tam nas hospitalizovali a bola na vseliakych vysetreniach , po zisteni jej nastavili liecbu . teraz mame este len dva a pol mesiaca 🙂 bola taka dost spava , nevedeli preco ale zistilo sa to sonom mozgu .
@inull5

inull5
6. dec 2015

@maatuska aha.som myslela ze je už staršia.lebo aj my sme mali v 6 mesiacoch zlý výsledok,aj čo sa týka hormónov nadobliciek,ale opakovane odbery boli ok.

dara245
16. jan 2016

@maatuska mi mame všetky višetrenie dobre robili jej na vsetko s nevedia zistiť preco sa jej znížil cukor povedali mi ze to môže byt prechodne ale ze ma vsetko poriadku

eda15
18. aug 2016

Caute, asi sa sem uz dlho nikto nevyjadroval ale mam otazocku. My ideme na endokrinologiu 6 sept ale 5 sept by sme mali byt ockovane. Neviem ci to ma vyznam ak jej budu na endo brat krv... ideme tam prvykrat a nechcem prehlasit vysetrenie lebo to trva 4 mesiace kym nas zoberu... ockovanie skusim prehlasit ale aj to treba spravit uz coskoro lebo dovrsi 18ty mesiac... ide o ockovanie medzi 15-18mes, bolo odlozene pre horucky... ak niekto vie poradit prosim budem rada! Dik