Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako prebieha vyšetrenie 2 ročného dieťaťa na očnom?

henrietag
15. jan 2013

Bol niekto u očného s 2,3 m. dietatom, ktoremu doktor ukazoval nijaku tabulku alebo take a muselo vediet povedat ze to je gula kocka alebo zvieratka pomenovat.... ??

andrejka1974
15. jan 2013

urcite nevie to povedat , oni ti zrak premeraju specialnym pristrojom ak je to nutne , mojej dcerke zistili az v 2 rokoch a 10 mesiacoch nahodou ze nevidi do dialky a odvtedy nosi okuliare inac som pocula ze preventivne prehliadky u ocneho sa robia od jedneho roku tak s mladsou dcerkou urcite pojdem , neboj sa nemusis sa bat , oni vedia ako na deti 🙂 🙂 🙂

zuzanale
16. jan 2013

@henrietag neviem aký máte problém s očkami a ako inde ale u nás sa robí komplet vyšetrenie od rozkvapkania a urobenia očného pozadia až po "čítanie" zvieratiek aj u takýchto malých detí my sme už zvyknutý so staršou chodíme každého pol roka od narodenia čo sa týka rozkvapkania do cca 3,5 roka nám dávala kvapky domov potom už musela absolvovať v ambulancii ... hlavne ale vyberaj očného ktorý má dobré recenzie aj ako lekár a má prístup k deťom 😉

henrietag
autor
16. jan 2013

@andrejka1974 dakujem pekne za odpoved nejedna sa nastastie o moje dieta ale o švagrovcov, len ked sa chodim hravat s malou alebo ona ku nam tak som myslela ze by som ju volaco naucila 🙂 jedna sa o tupozrakost

@zuzanale dakujem pekne za odpoved 🙂)

zuzanale
17. jan 2013

@henrietag my sme mali náchylnosť k tomuto takže dostane okuliarky ak ešte nemá a náplaste prelepovať horšie očko ak budú obe budete striedať aby očko neostalo lenivé a začalo sa správne vyvíjať popri tom dobré robiť činnosti ako navliekať gorále skladať skladačky ... a na očne čo najskor v staršom veku sa to už ťažko rieši ... akurát trošku u niektorých detí sa ťažko zvyká na okuliare a hlavne zakryté očko ale treba vydržať a nezanedbať 😉 držím prsty 😉

beruska5
20. jan 2013

my od polroka dcerky sme každy 3 mesiac v očnej ambulancii alebo na očnom odd.v nemocnici.Ako 7 mesačna bola operovana na prave očko na glaukom.Zo začiatku to bol velky boj z nervami,ona sa nenechala ani prezret jak zbadala bieli plášt,nervy ,krik,hadzačky o zem ale asi v 2 rokoch začala zničoho nič pekne spolupracovat a pani doktorka jej ukazuje obrazky ,su to šede tabulky z bielou čiarkou obrazku od nasilnejších hrubok po najemnejšie ,čo mám aj ja problem zistit čo tam je (auto,vtačik,koník,lietadlo,lod) a to začali stími obrazkami asi v dvoch rokoch , ked sa ma pitali či už vie otačat E,a ešte nevedela , že teda ju to máme čim skor naučit lebo aj deti mladšie ako 2 ročne už vedia otačat E 😕 ,tak sme obrazkovali a nemala problem to pomenovat ..nam sa podarilo ju naučit až minulí rok obracat E ked už mala 3 roky...ale lekáry si poradit musia vediet...sice maju najmoderneší prístroj na kontrolu očí už aj od miminka ale to neukazuje presne kým dieta nevie uplne spolupracovat,nežmurkat,nehybat sa ..naša mala spolupracuje ako najlepšie vie ale aj tak minimalne do jej 5 rokoch nas čaka 2 x do roka pravidelne uspatie a kontorla očiek v klude 😉

deka1
23. feb 2017

@zuzanale dobry den, mozem sa spytat ako dlho ste museli oci rozkvapkavat pred vysetrenim?

evittam
24. feb 2017

@deka1 Chod k lekarovi co ma poriadne pristroje na vysetrenie a nemusis nic rozkvapkavat.😉
Inak co viem tak to byvslo pol hodinu...

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanale
24. feb 2017

@deka1 ja si to už presne nepamätám je to dávno...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli