Ako prebieha vyšetrenie ročného dieťaťa na šelest srdca?

verpa85
25. okt 2011

o par dni nas caka vysetrenie srdiecka aby sa potvrdilo alebo vyvratilo podozrenie nasej doktorky na selest na srdiečku, chcela by som vas poprosiť ci sa podelite so svojimi skusenostami ako prebieha vyšetrenie, čo nas čaká
a ešte poradte daku fintu ako dosiahnuť aby moja rocna slecna vydrzala vklude pocas vysetrenia lebo dr nam povedala ze musi byt vklude bez placu co vsak betusim ako na to kedze nas drobec je straaaaaasne aktivny nevydrzi ani chvilku nic nerobit, neposedí naposledy sa nechcela nechať ani popocuvat nieto este odvazit a akakolvek hracka ju dokaze zabavit max. na minutku
dakujem vam za vsetky rady

mata222
25. okt 2011

my sme boli 2 krat, 1x to bolo v pohode, bol este moc malicky, mal par mesiacov a 2x sme boli po roku na kontrole a to si uz uvedomoval, tak mi bolo aj do placu...vysetrenie prebieha tak, ako ekg pre dospelych, prisaju zopar stuplickov na telicko a to je vsetko...ono to asi hrozivo vyzera pre tie deticky, ale dr.bol velmi mily, podla mna uz je na to zvyknuty a sestricka no comment..ta to nejako nezvladala a skor stresovala ako dr. pred nami sli na vysetrenie aj vacsie deticky nad 3 roky a tiez plakali...drzim palce, aby ste boli v poriadku..

evina313
25. okt 2011

moj Misko je hrozny pacient, vsade plače, ale toto zvladol bravurne, celkom sa mu to pacilo. sestricka mu nahovorila ze bude ako kozmonaut 😀 ale maly ma 3 roky, rocne dieta neviem...asi by som potajomky kupila nejaku novu hracku a dala jej ju az ked bude lezat na stole. na chvilu ju to zabavi...ale zas asi nemoze mykat ani ruckami a nozkami...este je mala na nejake dohovaranie.
Fakt neporadim, ale držim palce 😉

tinki
27. okt 2011

Aj ja chodím s mladšou, boli sme už dvakrát. Raz keď mala tri mesiace a raz v 6.mesiaci. V 12. ideme tiež. A naša malá, je tiež šidlo, má problém poležať aj pol minúty. Nemá rada keď s ňou niekto niečo robí. Ale pomáha to, že keď sme prišli tam, bolo to pre ňu nové, tak si prezerala, že kde je..potom pozerala na tie "príchytky" čo jej dávali na telo. Ale odporúčam ti ísť aj s manželom alebo s niekým, lebo treba držať rúčky aj nôžky, aby sa nekrútilo dieťatko, lebo sa odpínajú a potom to skresľuje výsledok. Sestrička mala aj glúkozu, a malej striekala na cumeľ, aby sa ukľudnila. A to cumlík sme vtedy ešte ani nepoužívali. Len som ho zobrala pre istotu a na chvíľu ju to zaujalo. S tou hračkou to nie je zlý nápad, len malý musí ležať a s hračkou by sa asi chcel hrať. Neboj sa, určite to zvládnete. Sestričky väčšinou stresujú, ale to si nevšímaj.

verpa85
autor
27. okt 2011

dakujem zajtra ideme tak dufam ze to zvladneme

aknel11
3. dec 2011

Ahojte prosím Vás nemal niekto taký problém ako ja. V 32 tt mi lekár na ultrazvuku potvrdil, že naše bábätko má kompletný defekt AV kanála na srdci do knižky mi napísal AVSDC a vravel že táto srdcová chyba je často spojená s dawnovým syndrómom. Triple testy mi vysli vsetky na OK. Može to mať aj dieťa bez dawnovho syndrómu? Ďakujem