Ako sa dáva zábal pri vysokej teplote?

holubok
20. dec 2007

ako sa spravne dava zabal pri vysokej teplote?

junovka
20. dec 2007

namocis uteraky do vlaznej vody a prikladas na hrud, obviaz este suchu ososku, proste aby si nemala mokru postel a zakryjes este lahkou plachtou aleb tenkou osuskou maleho. Chodidla a rucky maju byt hole, neprikryte, aby mala kade horucka unikat.A ja som dala aj malu vreckovku namocenu aj na celo.Ak neklesala teplota, tak som malu okupala o stupen chladnejsej vode ako obycajne ju kupem.Hlavicku som nemocila.Takto zabaly robis asi kazdych 5 minut,pokial neklesne teplota.

holubok
autor
20. dec 2007

dakujem za pomoc.

junovka
20. dec 2007

nemas zac 😉 Skore uzdravenie 😉

ukana
20. dec 2007

moze sa aj napustit vana s teplou vodou a pomaly pridavat studena, aby voda bola taka letna. V ziadnom pripade sa zabaly nesmu davat na koncatiny... skore uzdravenie 😉

ramzesa
20. dec 2007

no maminky, my sme tiez davali zabal iba na hrudnicek vlazna plienka...ked to nepomahalo dali sme synceka do vane s vodou o trosku chladnejsou ako on,aby nezazil sok...ale asi na treti den to uz vobec nepomahalo,nic...volali sme na pohotovost a ze mame ho zabalit uplne celeho nielen hrudnicek...tak bol od pazusiek az po nozky aka dlha bola plienkova osuska zabaleny a uplne lahulinko prikryty suchou osuskou pomaly do rana a konecne kleslo...zo 40,1 na nejakych 37 alebo 37,5... panadol nezaberal,tak teraz mam v zasobe cipky Panadol,tie zaberu skor... 😒 tak to je nasa skusenost s teplotou asi z spred 2 rokov 😝

junovka
20. dec 2007

nam zase do pol hodiny zabera Brufen sirup.Panadol sirup je o nicom

lante
20. dec 2007

Babule naozaj je potrebné zrážať teplotu zábalmi na celé telo, teda také vysoké....brácho mal ako 6 týždňový z teploty fibrilné kŕče, teplotu mal okolo 40....dosť zle to vyzeralo....vystieralo ho akoby bol pod prúdom a striedavo aj modral.....mamina bola z toho pred zrútením. Ja keď tak pozerám teraz na môjho drobca sa jej vôbec nedivím.

junovka
20. dec 2007

ozaj , holubok..nezabudni dat pol tabletky Diazepamu malemu, aby sa predislo febr.krcom 😉

holubok
autor
20. dec 2007

zabaly zabrali,diazepam som mu dala.uvidime aka bude noc ☹

junovka
20. dec 2007

drzim palce 😉 a co mu vlastne je, ze ma teplotu?

ramzesa
20. dec 2007

no nam Dr. predpisala diazepam v tube do zadocku... keby drobci pri teplote vyzerali na febrilne krce,tak hned do zadocka a ucinkuje to rychlejsie ako tabletka a moze sa stat,ze date tabletku dietatku a krce dostane neskor a tabletka uz neucinkuje... no pisala som o tom v teme febrilne krce ci aka to bola 😒 ...nastastie sa to u nas este neobjavilo...

lante,presne tak na cele telicko,ked su take vysoke horucky a nic nezabera... ale vsade napisu,ze iba na hrudnicek,ze na nozky a rucky sa nesmie... a potom zavolas na pohotovost a si myslia o tebe ze si blbec abo co 😕
my sme mysleli,ze zbesnieme,ked sme donho naliali Panadol a este vyslo hore, vlazna sprcha nic,vlazny kupel nic,zabali nic... no hruuuza

vavka33
20. dec 2007

Ja som nikdy nedavala zabal na hrudnik.Vraj to moze vyvolat zapal pluc.
Ja som davala mokre uteraku na zapastia a na lytka a na celo.vzdy to zabralo,ale macala som tie uteraky kazde dve minuty skoro dve hodiny.no a len raz sme pristupili ku sprchovaniu vlaznou vodou,ale to som nevedela o zabaloch na lytka

zuzu13
20. dec 2007

my sme roboli zábaly aj sprchovali, lebo teplota 41,7 /v konečníku/ nechcela klesať...a každé 4 hodiny sme dávali striedavo panadol a nurofen - čipky...no a samozrejme dithiaden...1/2tabl....toto trvalo 4 dni ... ☹

bibula
20. dec 2007

😀 ja na cele telo.....vzdy zabralo bez problemov....inac teplota je dobra,netreba na nu davat lieky a naraz ju znizovat. 😉

vlastulka
20. dec 2007

Aj my sme mali teploty cez týžden, večer mala 39, dávali sme jej zábaly, teplota klesla na 37, dostala triašku, tak sme v noci leteli na pohotovosť a tam nám zistili silný zápal plúc, poležali sme si v nemocnici 2 týždne. Tak nie vždy brať teploty na ľahkú váhu... 😖

jankatrnka
13. feb 2008

Nasa malá, ked mala teplotu tiez sme dali zabali. Ale uz to nikdy neurobim... Odpadla, dostala febrilny krc a museli sme volat pohotovost. Diazepam sme doma "samozrejme" nemali, nikto mi ho nepredpisal, ani som nevedela, ze by som to mala mat... Boli sme tyzden v nemocnici a tam sme zrazali teplotu len sprchovanim. Osprchovat - odmerat teplotu a takto kym neklesla aspon na 37,5. Samozrejme v kombinacii s liekmi. Davame Nurofen. A mam aj cipky panadolu. Na striedacku. A uz mame aj Diazepam aj tabletky aj gel do zadocku. Strasne som sa vtedy zlakala a mam strach ked ma horucku.

lusil2005
13. feb 2008

to ako mam ist za dokinou nech mi pre istotu predpise diazepan? 😕 nebude na mna pozerat jak keby som padla z jahody?

alami
13. feb 2008

nebude, treba ho mať prekaždý prípad pochystaný a sledovať, aby mu neskončila záruka

lusil2005
13. feb 2008

oookey 😝 buduci tyzden idem do poradne tak okrem klasickych kremikov na atop. exem si vypytam este aj diazepan... chudatko moje male - spravim z nej hypochondra 😅

jankatrnka
14. feb 2008

nespravis z nej hypochondra, ale ked jej vystupi teplota nad 38,5 v nemocnici mi povedali nad 38 bez odpocitania v zadocku, treba jej dat diazepam... nech predides tej tragedii...

zajo510
14. feb 2008

ja som z tých teplôt popletená, mne vraveli že do 38 (t.j. pred odčítaním 5 dielikov je to 38,5) sa nedáva nič, vtedy telo bojuje najlepšie. až keby bola teplota nad 38 (už po odčítaní) sa dávajú lieky - čípku a diazepam a tie zábalu. mne dporučovali na zápästie a na lýtka alebo sprcha. aká má byť ale teplota zábalov alebo sprchy???

jankatrnka
15. feb 2008

ja po tom ako sledujem Sarlotku, uz jej nebudem tiez davat nic proti teplote, az kym nebude mat nad 38. Ona ma skoro stale nad 37. 37,5 je u nej uplne normalna teplota, ked sa zacne kusok pohybovat, blaznit a tak. To by som jej musela davat liek stale.
zajo510 - teplota sprchy by mala byt o trochu chladnejsia ako voda v ktorej ju bezne kupas... v nemocnici mi sestricka nastavila uplne vlaznu vodu... a vraj zabaly na lytka a zapästia nemaju ziadny vyznam. zabaly sa vraj maju dat na hrudnik a chrbatik - zabalit. a nezakryvat...nechat vyparovat... ale myslim si, ze zabaly su pre dietatko ovela viac stresujuce ako sprcha alebo kupel.

monikazv
16. feb 2008

moj maly ma horucku 38.8 a ja neviem co robit vcera sme boli na pohotovosti a predpisali nam antibiotika ale jemu sa teploty stale zvysuju a nic nezabera tak vas prosiiiim o radu lebo mam velky strach nemam doma ani ten diazepan lebo mi nik o nom nepovedal a ani ma neupozornil..........prooooooosiiiiiiim radte lebo sa zblaznim od strachu a bezmocnosti!!!!!

vanila
16. feb 2008

ahoj monika... moj maly nikdy nemal vysoku horucku az ked mal rok ale davala som mu nurofen sirup. Neviem ci ho mas ale ten mu skus dat nam pomohol.

jaduska
17. feb 2008

No ono sa vraví, že teplotu do 38 stupňov zrážať netreba, že to sa iba telo bráni proti nejakej infekcii. Ale ja to tiež nedodržiavam. Maličká mala predvčerom 37,8 , tak som ju okupkala vo vlažnej vode a dala Panadol sirup. Na druhý deň našťastie teplota fuč. 🙂
Staršia dcéra, keď mávala teploty nad 38, tak jej na pohotovosti tiež dávali zábal cez hrudník. Ja som ju radšej okúpala, keď bola väčšia, tak osprchovala. A síce neviem, či to pomohlo, ale robili sme to stále - na zápästie a členky sme jej priložili na kolieska nakrájané surové zemiaky a previazali obväzom. Síce hrozne plakala (neviem prečo), ale mám pocit, že to zaberalo. Niekto radí dať na tie miesta surovú cibuľu.

vlasa
18. feb 2008

baby,ako sa vola ten gel do zadocku proti fibrilnym krcom,prosiiiiiiim?

leva
18. feb 2008

Ahojte,vždy som so myslela ze ci sirup Paralen,Nurofen,ci Panadol,je jedno na zrazenie teploty.Naposledy mal moj maly zapal uska a mal teploty skoro 40,v lekarni som si pytala sirup na zrazenie teploty a davala mi Nurofen a hned sa ma aj opytala kolko mal teplotu,ze ci tak 38,ja ze nie,ze mava dost vysoke,tak mi dala miesto neho Panadol,ze by bol lepsi na zrazenie teploty,nemate niektora skusenost?Inak tiez som davala dcere ked mala teplotu mokre uteraky na zapastia a lytka,niekto pise ze by sa to nemalo,preco?

alami
18. feb 2008

vlasa - diazepan

boden
19. feb 2008

Ja som sa akurat minule na to pytala doktorky ci sa mozu davat zabaly na lytka a zapastia pri horucke a povedala, ze nie lebo by som tak mohla dietatko dostat do soku. Ked zabal tak len do polovice stehienok a niekde som citala, ze aj rucky by mali zostat volne. Doktorka este hovorila, ze najlepsie je ho osprchovat vlaznou vodou, ono aj ked sa sprchuje 37 stupnovou vodou tak to babetko ochladi. Dala mi aj papierik s radami co robit pri teplote a je tam v skratke asi toto: pri horucke (nad 38 st.C, v zadocku nad 38.5 st.) meriame teplotu kazde 4 hodiny a ak je teplota stale nad tuto hodnotu podavame kazde 4 hodiny striedavo antipyretika paracetamolovej rady a ibuprofenovej rady. Do paracetamolovej rady patria: Paralen, Panadol a do ibuprofenovej patria Ibalgin, Brufen, Nurofen. Samozrejme treba si v lekarni pytat hore uvedene lieky pre deti (daju sa kupit ako cipky, tablety, sirup) a dodrziavat davkovanie pre deti. Davka paracetamolu je 50-60mg/kg/24 hod., rozdelena do 3-4 davok a davka ibuprofenu: 20-30mg/kg/24hod. rozdelena do 3-4 davok. Mozeme sprchovat vlaznou az teplou vodou, aplikujeme zabaly.

zajo510
20. feb 2008

ešte by ma zaujímalo, ako dám bábu, ktoré má vysokú horúčku diazepam tabletku, hoci aj rozdrvenú v čaji...lebo ked plače možno nebude práve chcieť piť.. ☹ máte s tým skúsenosť? respektíve viem kúpiť ten krém diazepamu aj bez receptu?