Horúčka neklesá po lieku a ani po zábaloch

hanaxxx
5. dec 2022

Ked teplota neklesa po liekoch ani zabaloch (resp po zabale klesne na 15min a potom zase vyjde nad 38,5), co robite potom pri malych detoch?

dzescebuly
5. dec 2022

@hanaxxx dávkovanie lieku je správne? Možno skúsiť kúpeľ s teplou vodou a nechať v nej dieťa sa hrať

deti95060810
5. dec 2022

zavolaj na detskú pohotovosť... vždy mi poradili.

pribinak
5. dec 2022

@hanaxxx volám pohotovosť a poradím sa

hennyinnsbruck
5. dec 2022

Nic som nerobila len cakala kym mozem podat dasli liek. Ale mam dieta co febrilne krce nemalo nikdy a ja som taka ze ja sa teploty nebojim.
Mala raz taky fajny virus po podani lieku jej kleslo zo 40 na 39 -38,5a viac nie…😵‍💫

bluemoon24
5. dec 2022

@hanaxxx kolik ma dite kg a kolik davas leku? Davkovani na krabicce je na nejnizsi davku, treba zvysit. Melo tvoje dite nekdy febrilni krece? Pokud ano, tak nespekuluj a smer pohotovost.

hanaxxx
autor
5. dec 2022

Dakujem vam, liek davkujem podla hmotnosti, bud panadol cipok 125mg alebo nurofen sirup 5ml.dieta ma 10kg. Teraz ma do 38, a uz o pol hodinu moze dostat dalsi panadol,takze som kludnejsia. Inak ten ibalgin sirup bud nezabral alebo zaberal velmi dlho, tusim ze moj maly lepsie reaguje na panadol cipky

hanaxxx
autor
5. dec 2022

@bluemoon24 krce zatial nemal a horucky mal zatial dvakrat

sojorez
5. dec 2022

Treba spravne rozratat davkovanie lieku - napr. nurofen ma davkovanie na krabicke rozratane s najnizsou ucinnou davkou. Ja vzdy preratavam na kila. Striedat mozes ucinne latky nurofen vs paralen po 4 hodinach, s dostatkom tekutin. Pri horucke (38,5 je na zabaly malo) davas zabaly alebo vanicku s vlaznou vodou - dieta nesmie mat triasku, mramorovane koncatiny. Inak lahke oblecenie, dostatok tekutin. Potom zalezi od spravania dietata, ak toleruje i vyssie teploty, tak staci pediatera nasledne crp napr., ak mava febrilne, podas diazepam, ak sa Ti nieco nezda, smer pohotovost.

nikpa
5. dec 2022

@hanaxxx keď malému takto neklesala teplota alebo teda len na chvíľu tak mal zápal močových ciest. Skončili sme v nemocnici. Nepíšeš, čo vám je...

54tinka54
5. dec 2022

@hanaxxx zavolaj na pohotovosť. Neviem čo vám je, ale u nás takto nechcela klesať teplota keď mal malý zápal močových ciest. Teplota začala ustupovať až po nasadení antibiotík. Ideálne odobrať zajtra ráno moč a dať skontrolovať.

hanaxxx
autor
5. dec 2022

@sojorez pri akej horucke davas zabaly?

@nikpa
@54tinka54 maly mal 5 tyzdnov nadchu. Potom jeden tyzden bol ok,(aj ked zadnu nadchu stale trochu ma), potom minuly tyzden zacal mat zvysenu teplotu, do 37,8. Behom dna raz ju mal, raz bol bez teploty. Na vecer a noc mu stale klesla na normal. Vysvetlili sme si to tak, zs je to zo zubov, lebo okrem obcasneho zakaslania( jeden den par zakaslani, druhy den klud) mu nejak nic nebolo. Ale isla som s nim dnes k lekarke, nech ho popocuva, tiez ako doliecit uplne tu zadnu nadchu.popocuvala ho (povedala ze ok)povedala ze ma opuchnute dasna z tlsciacich sa zubov, kvoli tej teplote mu spravili crp, bolo 5,cize v norme.zajtra sme mali este priniesf moc. No a hodinu potom co som prisla od lekarky, tak mal 39,2 twplotu a jediny iny priznak, ze obcas zakasle, nie viac ako 10krat do dna. Tak neviem ci je toto nejake vyvrcholenie tych zvysenych teplot, alebo za tych 35 minut, co sme boli u doktorky,tam chytil nieco od chorych deti, alebo este moznost-muz sa vcera zle citil, nemal teplotu, len jo vsetko bolelo,uz je ok.

mikadooo
5. dec 2022

@hanaxxx idem k doktorke. Ak je to nezvládnuteľné cez noc, idem na pohotovosť. Nikdy nikto neprevracal očami, že ich otravujem.

mikadooo
5. dec 2022

@hanaxxx ahoj, čítam, že po doktorke sa to zhoršilo. Tak rýchlo sa nenakazí, aj keby ho niekto niečím nakazil, tak by sa to prejavilo asi až zajtra. Vyčerpať ho však mohol pobyt vonku, u dr. atď. A z toho môže byť teraz viac chorý. Každopádne, ak nevieš zraziť teplotu, buď budete celú noc hore ho sledovať a znižovať teplotu aspoň ako tak zábalmi/liekmi, alebo choďte na pohotovosť, nech ho pre istotu ešte raz pozrú.

sono2
5. dec 2022

@hanaxxx aktuálne dnes teploty 40 už aj 40,5 bolo v noci, počítam, že ten novy vírus.
Ale ako vyššie bolo písané, teploty sa nebojím a striedam dávam liek až nad 39 stupňov do 39 je to ok. Moja ma 3,5 roka. Kašle a nič zvláštne, žiadne zelené sople. Takže len prežiť. Dávať piť a moc nezakrývať

sono2
5. dec 2022

@hanaxxx joj to vôbec nemá hrozne. Klasika

kiki68
5. dec 2022

@hanaxxx volala by som lekarovi. Nam kazali ihned prist

kiki68
5. dec 2022

@hanaxxx u nas mal taketo prejavy zial covid

sojorez
6. dec 2022

@hanaxxx Od tych 39,5 a viac - pokial horucka nereaguje na znizovanie liekmi. Ja pri 38,5 este len zacinam podavat lieky na teplotu (ale zalezi aj od toho, ako sa citi - ak su aj bolesti hlavy, tela, davam uz skor). Ak klesne z takych vysokych (nad 39,5) na okolo 38 a nestupa, dalej neznizujem ani liekmi. Zacinam ich davat, ked sa zas zacne dvihat. Syn mal teraz laryngitidu, teploty tyzden 39,7, lieky som daval v rozpati 5-6 hodin, zvladli sme to bez zabalov, s jednym sprchovanim. Ja uprednostnujem viac to sprchovanie vodou len o trosku chladnejsou ako ma v danej chvili teplotu.

hanaxxx
autor
6. dec 2022

No isli sme v noci na kramare, ja som bola pripravena ze tam zostaneme, myslela som (a este stale mam obavy) ze ma chytene pluca, ked zrazu zacal kaslat. Povedala som im celu historu, pozreli mu hrdlo, usi, popocuvali, odmerali teplotu v ritke, doktorka bola strasne zlata, na vsetko mi odpovedala. Podla nej nemoze mat zapal pluc, ze dychanie ma uplne ciste, na RTG nas preto neaposlali (radsej by som bola keby ano). Napisala pokyny pre nasu pediatricku, (spravit mu krvnynobraz, vytery), stoptusin na kasel a cakat ako sa to vyvinie. Teraz ma 2,5 hod po panadole od 37,8-38,4 (meriam mu len bezdotykovym, konecne spi par hodin,bol uplne grogy lebo takmer nespal vcera ani v noci). Idem k doktorke odniest moc a nastojit na odbere krvi zajtra

hanaxxx
autor
6. dec 2022

@kiki68 vidis kovid mi uz ani nenapadol, je to mozne

54tinka54
6. dec 2022

@hanaxxx no, všetko je možné, my sme raz takto boli ráno u dr na poradni a večer už horúčkoval. Nakoniec sa z toho vykľula 6ta choroba (3 dni horúčky nad 38 a potom prišiel výsyp). Predpokladám že ten vírus chytil v čakárni.
Každopádne držím palce, nech je malý čím skôr fit.🙂

romike123
16. jún 2023

@hanaxxx milujem toto že každy druhý človek vytvorí vlákno keď ma jeho dieťa problém, žobrete tu o rady a potom sa vašemu dieťaťu polepší a ani ne napíšete co pomohlo alebo co sa stalo a ja tu hľadám medzi 200 komentármi nejakú pomoc a našiel som akurát sebeckých ľudí