Je nejaký účinný prípravok proti vysokej teplote pre 8-ročné dieťa?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

naše 8-ročné dieťa má vysoké teploty 39,8 - 40,4°C. Podávam mu Paralen, zábaly na hrudník, po čom sa mu vytvorila mramorová koža. Neviem však s istotou, či následkom tých zábalov. Mam pocit, že ani po liekoch mu teplota neklesá. Volali sme pediatrovi, ale máme údajne len dávať zábaly, že 40°C teploty môže mať aj 3 dni a máme liečiť doma.

Je nejaký účinný prípravok proti vysokej teplote pre 8-ročné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nezaberá zrážanie teploty len jednou účinnou látkou (v tomto prípade paracetamol), tak po 4 hodinách môžete striedať s ibuprofénovým preparátom (Nurofen 200).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut