Ako sa lieči rotavírus?

lufinka46
16. nov 2011

Mamičky, prosím napište mi, tie ktoré už zažili, že ich deti mali rotavírus.. ako ich liečili? lebo nam kazala davať len espumisan a biogaiu.. a dietu... to mam akoze ja dietovat ked kojím? či ako. a aké mali vaše detičky príznaky.. lebo mi už tak dobre nespávame ako sme spávali..mame bolesti bruška :(((

hoogy
16. nov 2011

tak pri rotavirusoch sa hacku a vracka a je tam nebezpecentvo dehydratacie preto sa vela detom stava ze skoncia v nemocnici.treba dbat aby malo dieta dostatok tekutin

jasminet
16. nov 2011

@lufinka46 podla mna priznakom rotaviru su hnacky, vracanie, odmietanie stravy a tekutin. pri malom dietati je vysoka pravdepodobnost dehydratacie, takze vacsinou take male deti koncia v nemocnici na infuzkach...
si si ista, ze maly ma naozaj rotavirusovu infekciu?? 😕 lebo podla toho co pises to vyzera skor na koliku...

poleva
16. nov 2011

@lufinka46 je zaočkovaný?? ak nie,do roka hospitalizujúúúúú.infuzky potrebuje

hoogy
16. nov 2011

@lufinka46 to som sa chcela aj ja opytat ze ci je to nozaj rotavirus ?

kamilka22
16. nov 2011

Bolest bruska neznamena, ze ma rotavirus, si si ista? Mate to potvrdene? Ved to by mal hnacky, zvracanie.... tak ako baby pisu, male deti koncia v nemocnici. Pri rotaviruse by mu urcite nedovolili pit mlieko /ani 3 mesacnym detom/, dostal by ryzovy odvar s glukozou, az kym mu neskoncia hnacky. Podstatne je zabezpecenie prijmu tekutin. Ak nedokaze prijimat tekutiny, tak infuzky.

lufinka46
autor
16. nov 2011

@jasminet veru má, dneska som volala a ma rotavirus... lenze pre zmenu mi teraz nekaka..a to som mu uz dala prvu vakcinu na rotarix, a aj tak chytil rotavirus.. veru grcka, stale...

lufinka46
autor
16. nov 2011

dneska mi to lekarka povedala, ze malicky ma rotavirus.. a kazala mi davat len biogaiu a espumisan L. ja som si teraz zistila od inej lekarky, ze espumisan sa nesmie davat ked ma rotavirus.. juuuuj.. odchadzam od svojej lekarky to je iste..

jasminet
16. nov 2011

@lufinka46 ako dlho to vracanie a hnackovanie trvalo? a odgrckava ci normalne vracia??

kukucg
16. nov 2011

@lufinka46 Dojcit ho mozes nech ma cokolvek, keby bol na UM tak ho pri diete nesmie, ale MM moze, a biogaia mu tiez isto pomoze, hlavne mu treba dostatok tekutin.

lufinka46
autor
16. nov 2011

@jasminet no mi to uz máme dva mesiace aj pol..raz hnackujeme raz nekakame..atd.. a vzdy tvrdila ze koliky..ale koliky az take nie su ako co sme prezivali..tie bolesti.. co mal...

jasminet
16. nov 2011

@kukucg UM moze tiez pri diete, mlieko aj um je brane ako tekutina. mali sme podobnu delikatesku, takze mlieko mala priam doporucene na zavodnenie. hlavne ked malej vysadzali infuzky.

jasminet
16. nov 2011

@lufinka46 to je veeeelmi zvlastny priebeh rotaviru. a este ked hovoris, ze mu to trva uz 2,5 mesiaca... 😕 na zaklade coho malemu zistili teda ten rotavirus?

lufinka46
autor
16. nov 2011

@jasminet to je v tom, ze on to mal cely cas.. lenze ona mu len teraz zobrala vyter... a len teraz sa to zistilo... ju len to zaujimalo ze malicky vela pribera.. ale to ze ake sme mali bolesti, raz hnackovali, raz nekakali.. ako aj teraz,, nekakame..a mame rotavirus.. :(

kukucg
16. nov 2011

@jasminet Tiez sme mali rotavirus a boli sme aj v nemocnici a nasa lekarka aj v nemocnici nam povedali ze UM mlieko nie iba MM moze... to sa nechcem hadat 😉 len hovorim svoju skusenost... a aj to chapem mlieko a mliecne vyrobky sa pri hnackach a zvracani nemaju a teda MM je vynimka, aspom take info mam ja 🙂

jasminet
16. nov 2011

@lufinka46 zaujimave... a zvlastne. ja by som malemu tu biogaiu davala, ta je fajn. a kedze maly okrem mlieka neje este nic, tak by som asi tie dietne potraviny radila tebe jest... inak neporadim 😉

jasminet
16. nov 2011

@kukucg ved ja sa tiez nechcem hadat 😉 nam zas stale sledovali kolko tekutin mala vypila, radili mi davat slabsie UM, vody rovnako, menej odmeriek mlieka.

lufinka46
autor
16. nov 2011

@kukucg ano ja len dojcim.. takze mlieko MM môzem... hej.. no uvidime ci sa aj my nedostaneme do nemocnice.. :( ked nam uz doteraz biogaia nepomohla... tak ja uz neviem..

hoogy
16. nov 2011

@lufinka46 a kedy vas ockovali na tie rotavirusy? lebo toto je nejake divne kedy mal 2,5 m rotavirus tak by ste uz davno boli na infuzkach. nemohol byt chybny ster ze sa prejavilo ockovanie ?
a vracka tak ze vsetko vyvrati alebo len tak troska ?

annaopialova
16. nov 2011

ahoj moj maly ked sa narodil tak som ho dala zaockovat proti rotavirusu su to try davky

jana_ch
16. nov 2011

moj maly to dostal, ked mal 2,5 roka. rano to zacalo. prehanalo ho tak, ze hroza. Vyvratil este aj vodu, ktoru som mu davala po lyzickach. no a vecer sme uz lezali v nemocnici na infuzkach. boli sme tam 5 dni.

lufinka46
autor
16. nov 2011

@hoogy JAAAJ ale ja mam taku lekarku,ze ta stale tvrdila ze to su koliky.. ze vela pribera..ju len to zaujimalo.. rotarix mu dali 2.11,, ved to sa cudujem ze nas neposlala do nemocnice ale ze sa mame doma liecit.. aj teraz mal take bolesti.. az sme spolu plakali :(

lufinka46
autor
16. nov 2011

@hoogy a zvracia ako kedy.. niekedy spadom.. niekedy dost vyzvracka.. ako kedy... ale vzdy grckame.. aj dve hodiny po dojceni..

moni
16. nov 2011

@lufinka46
v rotarixe su oslabene virusy - nemoze to mat reakciu na vakcinu kedze ste ockovali nedavno? potom jasne, ze ma aj pozitivne rotavirusy 😖
pri akutnej rotavirusovej infekcii by mal vysoke teploty, vracal, a hnackoval - toto co ty popisuje (chvalabohu!) nevyzera az tak vazne.
kludne dojci, treba mu dostatok tekutin.

lufinka46
autor
16. nov 2011

@moni ano? joooj ja neviem..aj teraz mal strasne bolesti.. ja neviem... vidis idem mu odmerat teplotu...

cikyta
16. nov 2011

@lufinka46 V prvom rade želám skore uzdravenie. Mne sa ten váš prípad velmi podobá refluxu ☹ Ten vám nevyšetrovali ? Neboli ste na sono ? Na rtg ?

lufinka46
autor
16. nov 2011

EšTE SOM pocula ze to je nakazlive.. ze aj druhe deticky to môzu dostat od nas.. lebo mame v rodine este mesacne babo, a boli spolu.. tak musia aj jej urobit vyter.. :(

lufinka46
autor
16. nov 2011

@cikyta Ideme na buduci tyzden v stredu na sono.. aj to som si dala sama ziadost.. lebo doktorka nas tam nechcela do teraz poslat... tak ideme sami..

lufinka46
autor
16. nov 2011

@cikyta ona o tom ani nevie lekarka ze tam ideme na to sono..

moni
16. nov 2011

@lufinka46
tym ze sa ta vakcina podava ustne, prechadza traviacim traktom a aj stolica moze byt infekcna. poznam rodinu kde to chytil aj tatino (s oslabenou imunitou) od zaockovaneho dietata.
naozaj to skor u vas vyzera na nejake kolikove/traviace tazkosti ☹
opatrujte sa!

zajaciq
16. nov 2011

@lufinka46 ppokial nema vysoke teploty a neustupujuce hnacky/vracanie, tak pravdepodobne sa o rotavirusovu hnacku nejedna. Chvalabohu neockujeme, lebo toto dopustit...ze sa do tela partyzdnoveho dietata dostane nejaky oslabeny virus, to je chlievikaren a nie moderna medicina. 😠 hlavne dojci babatko na poziadanie, aj kazdu hodinu, dbaj na odgrgavanie a nos dietatko cele dni pri sebe (satka, ergonosic), uvidis, polepsi sa mu. Asi by som ziadala novy ster, pripadne zasla na konzilium k inemu lekarovi (gastroenterologovi ? pohotovost? ina pediatricka ? homeopatka? )