Ako sa prejavuje alergia na mlieko?

ala76
12. feb 2013

mamicky ako ste zistili ze ma vase dieta elergiu na mlieko a ako sa to prejavovalo? 🙂

mirka1611
12. feb 2013

ahoj, ja ako bábo som mala mliečnu alergiu. Prejavovalo sa to tak, že mi mlieko jednak nechutilo a ked ho do mna mama dostala, bud som ho hned vyvrátila alebo mi trávilo strašne dlho - odmietala som jesť hoci aj celý deň a pol. Ale ked som jedla kašu alebo mixované polievočky, zemiak, zeleninu ... pekne pravidelne som jedla.

alenata
12. feb 2013

@ala76 Ahoj. Môj syn má alergiu na laktózu aj bielkovinu kravského mlieka. Prejavilo sa to nechutenstvom, nafukovaním, niekedy hnačkami...a tak celkovým neprospievaním. Nakoniec mu alergologička urobila krvné testy-a tak sme to zistili. Keď máš alergiu na laktózu, tak môžeš papať kyslomliečne výrobky s prodaním kvapiek na šiepenie laktózy. No ak máš aj alergiu na bielkovinu, tak nemôžeš nič mliečne ☹

aslana
12. feb 2013

@ala76 moj syn ma tiez alergiu na laktozu aj bielkovinu kravskeho mlieka, zistili mu to ked mal tri roky, prejavovalo sa to strasnymi zapchami, mali sme problem niekedy aj tri dni nemal stolicu....presli sme na kozie mliecko a je to v pohode

dejka77
12. feb 2013

Dcera ma alergiu na mlieko a u nej sa to prejavilo tak, ze sa jej robili flaky po tele. Ked som vylucila mliecne vyrobky tak to hned prestalo. Nesvrbelo ju to, ale vyzeralo to otrasne.

dejka77
12. feb 2013

@aslana Pri bkm sa nesmie ani kozie mlieko. Len aby z toho neboli dalsie problemy.

aslana
12. feb 2013

@dejka77 to nam odporucila doktorka ako nahradu za kravske, pijeme ho uz dost dlho a zatial problemy neboli, tak snad sa neukazu 😨 ....lebo "rastlinne" nahradky mu vobec nechutia

dejka77
13. feb 2013

@aslana Ja mam take informacie, ze sa nemoze ani kozie lebo ma podobnu bielkovinu ako kravske. Svagrina to tiez davala dcere po zisteni alergie na bkm, ale nakoniec ani to uz pit nemohla. A dokonca ani sojove sa nema davat lebo moze vzniknut alergia aj na to.

aslana
13. feb 2013

☹ a co potom piju take deticky?
@dejka77

dejka77
13. feb 2013

@aslana Mas ovsene, ryzove, mandlove mlieko. Viem, ze je to nieco ine, ale mlieko nie je jedine na svete, ved su aj ine napoje. Dcere som napr. ani nedavala pit mlieko, jedla len jogurty, smotanu, mlieko mala len v kasi. Ja to zase ako tragediu nevidim kedze vacsinou staci vynechat na urcitu dobu mliec.vyrobky a potom skusit zaviest znova. Nie kazde dieta ma dozivotnu alergiu.

gondulka
14. feb 2013

@dejka77 Nám odporučila gastrolekárka len ryžové mlieko a ryźové jogurtíky. Žiadne kozie ani sojové.Ani smotana sa nesmie.

gondulka
14. feb 2013

@aslana Ryźové mliečko

adrikat
14. feb 2013

@ala76 mne mala zacala kakat strasne vela.bolo to redsie a riadne vela.to este mala plienky a tak divne to smrdelo. aj na tvaricke sa jej robily flaky. isla som za doktorkou,aby malej zobrala krv na bkm a laktozu a potvrdilo sa 😒
vysadila som jej mlieko a mliecne vyrobky,davala som jej len ryzove mlieko a probiotika biogaia.teraz sme boli na krv a vysledky su negativne,takze to vyzera,ze sme z toho vonku 🙂

dejka77
15. feb 2013

@gondulka Ja davam tiez len ryzove mlieko. Niekto dava tusim kyslu smotanu, ale podla mna ani to by sa nemalo. Mne by ju mala aj tak asi nezjedla, ona je skor na sladke.

tinki
15. feb 2013

@ala76 ahoj, tak moja malá mala len nádchy. Nič iné, len nádchy..a ostatné testy na alergie vyšli negatívne. Iba na mlieko sa potvrdilo..Môžeš skúsiť aj tak, že vynecháš mlieko minimálne na tri týždne. Ale všetko s obsahom mlieka, čokolády, pečivo, syry..proste nič..a potom po troch týždňoch ho zaviesť do stravy. A uvidíš reakciu.

kristina22
15. feb 2013

@aslana Ahoj prosím ta chcela by som sa spýtat môj malý má tiež velmi tvrdú stolicu niekedy má aj trolinku krvi na ritke doktorka mi povedala že mám mu pridat do stravy viac vlákniny no neako to nepomáha všimla som si že ked mu dám mlieko kravské tak to ho preženie ale myslím si že ho z neho bolí v noci aj bruško tak radšej už nedávam no ked mu dám zase jogurt tak má velmi tvrdú stolicu.Ked ma nepošle detská lekárka za kým mám íst na vyšetrenie či to nieje alergia?

mamicka30
16. feb 2013

ja mam 3 deti a vsetky maju alergiu na BKM....najstarsiemu synovi to zistili v 6 rokoch, pred nastupom do skoly....u neho sa neznasanlivost prejavuje tym, ze ked zje nieco mliecne, zostane mu tazko na zaludku a chodi na zachod....druhy syn a dcera mali alergiu od narodenia a u nich sa to zase prejavilo nie traviacimi tazkostami, ale atopickym ekzemom....synovi to zistili neskor, tahalo sa to s nami dlho, dokonca aj teraz v 8 rokoch mava pri pravidelnom poziti mlieka hrosiu kozu a dcerka ma 1,5 roka a ta sa z toho dostala....po roku zacala papat mliecne vyrobky a pomalicky sa to zlepsovalo a dnes uz mame po probleme.....je pravda sto deti, sto prejavov, ale vacsinou su to skutocne traviace tazkosti a kozne choroby....dokonca som pocula, ze niektore deticky su zahlienene, a to v dosledku intolerancie....

mamicka30
16. feb 2013

@kristina22 odporucam ist na gastroenterologiu, tam ti poradia....z krvy zistia aka je to potravinova alergia....velmi to doktori nechcu robit tieto testy z krvy, ale nastoj na tom.....moze to byt intolerancia roznych potravin.....od vajicka, ryze, mlieka, lepku, rozne strukoviny....urcite by som sla k lekarovi....

mamicka30
16. feb 2013

@aslana su specialne mlieka....moje deti pili Nutrilon Alergy Care...syn dokonca do 4 rokov....

mamicka30
16. feb 2013

@dejka77 takuto skusenost mam aj ja....sklusali sme kozie, sojove a nesniesol mi syn nic...museli sme pit len Nutrilon

aslana
16. feb 2013

@kristina22 nebola som tu skor, ale uz ti odpovedala @mamicka30 ....ja len dodam, ze my sme neboli na gastro, nam to zistili z krvnych testov....
@mamicka30 v nasom pripade to uz asi nie je mozne, syn je uz "privelky"(11) 😀 ...a nutrilon by sme museli kupovat na tony 😀 😀 😀 .....ale jasne ze pre male deticky je to riesenie

mirka1611
20. feb 2013

@mamicka30 ahoj, prosim ta myslis ze sa moze prejavit nejaka takato alergia iba nechutenstvom ? mam 3 mesačneho syna , asi 6 tyzdnov je uz na umelom mlieku - babylove - chutilo mu, pravidelne kakal, ziadny problem... a pred troma dnami akoby utalo a prestal jest...uplne..nema pocit hladu ani po 15 hodinach. Liala som donho aspon čaj a skusila som aj nutrilon allergy digestive care - ten ale nechce ani vidiet - nechuti mu, iba raz sa mi donho podarilo dostat flašu, ale vobec som nebadala zeby mu lepšie vytrávilo....zase nebol hladny strasne dlho.... skusila som mu dať uz aj ryžovú kašu - ta mu chutí a spapa ju ale tiez az ked uz naozaj nevydrzi od hladu - čo je po dlhom čase. Chorý nebol, zuby mu nejdu, nema ziadny problem pre ktory by sa takto mal spravat...

mamicka30
20. feb 2013

@mirka1611 mirka, kaka malinky a prdka? lebo mam pocit, ze nechce papat asi preto , lebo ma plne brusko...ked vynecha jedno papanie, dobre, ale 15 hodin? to nie je normalne...kazdopadne, mu davaj hlavne pit, aby nebol dehydrovany....u doktorky si nebola?

mirka1611
20. feb 2013

@mamicka30 ano kaka pekne aj prdka, a uz som mu dala kašičku a tú chce, bez problemov spapa 120 ml, aj čaj pije takze dehydrovanie nehrozi, ale mlieko ani počuť...

mamicka30
20. feb 2013

@mirka1611 uz som pocula, ze niektore deticky, nerozhoduje vek, nechcu papat mlieko, ani nic, co by to primoninalo....tak sa kasickujte a skus mu o par dni ponuknut zase mliecko....lebo mam obavu, ze ked bude jest kasicku po cely den, aby ho nezacalo boliet brusko....predsa je to tuhsie ako mliecko.....alebo mu ju rob taku rieducku...prajem vela stastia pri prekonavani tohto problemiku....budem rada, ked mi napises, ako to dopadlo....papa

mirka1611
20. feb 2013

@mamicka30 dakujeme, kasicku mu robim ani nie ako kašu - ale ozaj take riedke, ze to cez cumel prejde... aj ja sa obavam ze ho to bude zapekať, uvidime, skusim to riešiť priebežne, a snad to aj same prejde časom...

mamicka30
20. feb 2013

@mirka1611
aj male deticky maju svoje muchy....ja myslim, ze ho to casom prejde....

zvedavamt
20. feb 2013

ahoj
mala som dost mlieka,ale vtedy som este verila Dr a ta mi kazala od pol roka prikrmovat umelym mliekom, nebolo dobre, dala HA a to mala pila popri mojom. Uz v porodnici mi ju nakrmili bebou a brusko ju bolelo. Doma sa to zhorsovalo,stale krce,napnute brusko,preplakane noci. Slabe priberanie na vahe. Najprv ju bolelo neskvor a ku koncu prveho roku mala krce uz ako dopila z flase. Doktorka vravela,ze je to normalne,jej deti plakalai do 3r 😒 Nakoniec na moju ziadost nas poslala na gastro. Tam bola "ina odbornicka, ked zistila ,ze mala nema celiakiu,tak uz sme ju nazaujimali. Testovali ju,ale nic nezistili. Potom som sa dozvedela,vraj sa u nas netestuju vsetky bielkoviny kravskeho mlieka,tak mame smolu,poistovna nic nepreplatila. Ako presla mala na sojovy nutrilon,bolo po placi. Odvtedy ziadne sople,kasel,no nic. K doktorke sme vobec nemuseli. Kravske jej aj nadalej travi zle,ale uz vie,ze ked neodola,tak jej okamzite pomoze bio chlorela a spi pokojne.

mizu89
7. mar 2016

Ahojte baby.ja by som potrebovala poradit.my mame 17mes. A cca od roka mu davam mlieko trvanlive 1,5% do kasi do zemiakov...a zatial ziadny problem.no teraz mi dochadza mm a zacinam mu davat na veceru kase mliecne alebo nemliecne ktore robim len z mlieka trvanl. 3,5% aby lepsie pospal.a objavili sa nam vyrazky po lickach a zacinaju aj po tele.moze to byt z tych kasi???lebo kase co sa maju robit z vody ja robim z mlieka 3,5 moze to byt z toho?Dr. mi povedala aby som vylucila na 3 dni mlieko a co mam potom dat malemu na veceru???

evkafekete
7. mar 2016
Používateľ evkafekete je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

urcite je dobry napad na par dni vysadit a uvidis

mizu89
7. mar 2016