Ako sa prejavujú u vašich detí alergie?

junovka
12. mar 2008

Rada by som sa vas opytala, ako sa prejavuju u vasich ratolesti alergie...hlavne teraz, v tomto obdobi, ked ich je neurekom.Vdaka 😒

shela
12. mar 2008

junovka...chvala bohu mi nemame nic..ale clovek nikdy nevie 😒 moj synavec a neterka su dost silny alergici..neterka zacala mat alergiu okolo 7 mesiaca- ale to bola chyba jej matky..kojila ju a pri tom bola vegetarianka..no a ked zacala papat prve prikrmy vtedy zacala mat velke problemy..zacala mat suchu kozicku len na niektorych miestach(za uskami, v okoli krku a na stehnach) a teraz ma komplet cele telo vysypane...dokonca raz s nou utekali az na pohotovost pretoze im prestala dychat..mala opuchnuty hrtan..a to len a len zo stravy.. ☹ a synovec ma zasa alergiu na pel, travu..tiez ma problemy s dychanim hlavne na jar ked vsetko kvitne ☹

pemar
12. mar 2008

ako citam shelin prispevok - nasa mala si uz tri dni intenzivne pretiera ocka, az si tam vysuchala kozicku. dokina mi zatial na to dala len septonexove kvapky, ale neviem neviem ci to nebude nejaka alergia. Ale netusim na co, stale plne kojim, nestretli ste sa s tym niektora?

inac moj synovec ma tiez alergiu, spustacom bola strava, nespravne zavadzanie prikrmov asi, dostal nejake exoticke ovocie alebo citrusy a odvtedy je chuda cely ekzemovy, aj na tvaricke aj na hlavicke, velmi tazko sa to u nho lieci lebo to spustilo alergiu aj na rozne ine potraviny ☹

shela
12. mar 2008

pemar...podla mna nemate alergiu...ta moja neterka mala nieco ako vysusenu pokozku zo slnka a trosku to mala sfarbene aj do ruzova...take zvlastneto bolo...a ona nedostala alergiu z toho zeby matka nesla na nu postupne..vsetko robila ako mala ale to bolo to ze ked ju kojila a bola vegetarianka tak mala nedostavala niektore dolezite latky no a potom ked ich mala v strave tak mala zacala mat s tym problemy...chudatko take zlate dievcatko to je a take ma s tym problemy kvoli jej hlupej matke...ale ked som jej vravela ze teraz nech nemysli na tu sprostu jogu a nech papa vsetko zaradom tak nie zevraj to je dobre.. ☹

pemar
12. mar 2008

shela, dobry tip, asi to bude to slniecko, posledne dni bolo pekne a mala bola s dedkom na zahrade ochytavat kvetinky a nedala som jej kremik s faktorom... musim si na to davat pozor, dufam ze to prejde, dik

martinabarak
12. mar 2008

Shela a si si ista, ze to deticky maju z toho, ze mama je vegetarianka ? Mne sa to nezda, ved niektore kojace mamicky nemozu jest rozne jedla, pretoze byva dietatu zle a ich nejedenim sa alergia neprajavuje. A ak by vegetarianstvom chybali nejake vitaminy, tak sa to podla mna prejavi uz skor napr. chudokrvnostou, kedze zelenina neobsahuje tolko napr. zeleza ako maso.... 😨 A niektorym matkam alergickam sa neodporucaju ani mliecne vyrobky pocas kojenia, takze sa mi to preto nezda.....

shela
12. mar 2008

No ale ona nedrzala vegetarianstvo pre nejaky padny dovod...ona to robila kvoli joge..presla na budhizmus alebo nejaku taku hovadinu...ona to drzala aj pocas tehu...a s tym zelezom je to asi tak ..praveze tehotna potrebuje prijmat viac zeleza pretoze tehotenstvom klesa hladina a telo to potrebuje 😉 ... ona to ma totizto aj dokazane lekarom ze tym ze dieta nikdy v zivote nedostalo iste latky pocas vyvoja a kojenia tak preto dostalo silnu alergiu..a vsede v odbornej literature sa pise ze matka by mala jest vsetko zaradom...a hlavne obohatenu o mineraly ..(ci uz zivocisne alebo rastlinne) dieta by nemalo vediet co je to vegetarianstvo..v dospelosti si moze vybrat takuto cestu ale nie tak za mlada..clovek je predsa vsezravec a nie bylinozravec ako to prezentuju na joge

martinabarak
12. mar 2008

No tak, ked to robila pocas tehotenstva, tak je tam plno mineralov a vitaminov, ktore je potrebne na dobry vyvoj dietata, takze to tak beriem 😉 Mala brat aspon vitaminy v tabletkach...

shela
12. mar 2008

martinabarak...sak prave to je to ze ona to robila aj pocas tehu...a ziadne tabletky nebrala..aj ked jej lekar daval zelezo a rozne ine vitaminy tak ho odbila s tym ze ona sa zdravo stravuje a ze t nepotrebuje..a pri krvnych testoch to jasne ukazalo ze by to mala uzivat...kvoli tomu ze tak ublizuje malej sme sa pohadali asi tak ze uz vzivote sa s nou nemienim bavit.. 😠 a najnovsie ma problem s mojim bratom- oteckom...ona totizto odmieta davat lieky malje na tu silnu alergiu co chudatko ma...zevraj skusi inu cestu nejakych liecitelov...akonahle prestala malej davat lieky tak s nou utekali na pohotovost s tym dychanim.. chudacik mala sa nemohla ani nadychnut tak mala opuchnuty hrtan a ona v tom chce pokracovat...tak brat sa jej uz aj vyhrazal rozvodom 😔

martinabarak
12. mar 2008

To musiiii jej davat. Ja som alergik od malicka, a kedze ma nedoliecili, tak mam alegie aj na kopec inych veciiiii.. 😒
Myslim, ze ked tvoj brat s tym nebude daco robit, tak moze prist aj k najhorsiemu, kedze uz teraz ma problemy s dychanim. Ked som bola au-pair tak "moj maly" bol astmatik od baba a vyliecil sa z toho liekmi, takze on je dobry priklad na liecbu....

shela
12. mar 2008

martinabarak...sak ved ale jej clovek nevysvetli...a to mam najradsej ked sa mi snazi ona davat rozumy..naposledy ze moja mala je velmi tucna a ze to nie je dobre..mala ma 10kg viem je to dost ale lekary su len radi..mozno na Sk by ma ukamenovali ale tu nie... tak som jej vravela nech ma nadvahu ale stale lepsie ako by som jej mala ublizit ako ona ublizila Ivanke 😖 sak ved moja mala to vybeha ked zacne chodit ..

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz