Ako sa rýchlo zbaviť soplika u 3-ročného?

manchester123
22. feb 2020

Ahojte, malý 3 roky má od stredy soplik, no skor len nádchu. U dr. sme boli, ale nič nám nedal. Soplik je biely, priesvitný niekedy s jemným nádychom do žlta. Dnes dokonca aj krv v priesvitnom sopliku, čo ale pripisujem smŕkaniu. Dávam morskú vodu a pted spaním Olynt, aby vedel spinkať. Potrebujem sa toho, ale rýchlo zbaviť, máme v škôlke karneval a veľmi tam chce ísť. Prosím niake rady na rýchle sa zbavenie? Ďakujem

eliska105
22. feb 2020

nádcha trvá s lekárom 7 dní, bez lekára týždeň... vieš asi len zvýšiť množstvo vitamínu C a čakať 🙂 kedy mate karneval?

sapetka
22. feb 2020

@manchester123 ved ma len sopel tak nech ide🤷‍♀️Moj ma sopel uz treti tyzden a do skolky chodi..

manchester123
autor
22. feb 2020

@eliska105 v stredu

manchester123
autor
22. feb 2020

@sapetka zo škôlky nás hneď ráno zo soplikom otočia a pritom lekár mi sám povedal, že soplik nieje choroba. Také majú pravidlá v MŠ. Ako počuť mu ma hlase nádchu, ale nemá žiadne iné príznaky choroby

lenka2710
22. feb 2020

@manchester123 tak u nás v škôlke priesvitné sopliky neriešia, že to má každé dieťa v toto ročne obdobie! Jasne, keď už trčia žlté a zelené sviečky pod nosom, to už nie!!
No my tiež tak, morskú vodu, niečo na noc, až sa lepšie dýcha a dávam sinupret, ten je aj na dutiny, ale sopliky môžu trvať aj niekoľko týždňov a just pri tomto počasí

sapetka
22. feb 2020

@manchester123 tak to maju veru zvlastne pravidla v skolke. 🤷‍♀️

iveta143
22. feb 2020

@manchester123 mate doma fenistil kvapky?ak ano, aj tie napomahaju k odpuchnutiu sliznice v nose,cistenie nosteka velmi dolezite...ale celkovo si myslim ze takyto soplik by nemal byt problem...skor ide o to ako sa dietatko citi...ja ked mam nadchu,tak som rada, ze nemusim nikam chodit...ale zvlastna to skolka,hm...

sapetka
22. feb 2020

@manchester123 asi by som zmenila skolku😅

elcoro
22. feb 2020

Na noc nakrájať cibuľu, dat do plienky - vreckovky, a zavesiť na postieľku aby to cez noc dýchala.... Nam to stále uvoľní dýchacie cesty a po sopliku ani stopa 🥰

delmondo
22. feb 2020

Fenistil, sinupret, inhalovat vincentku

manchester123
autor
22. feb 2020

@iveta143 dávam mu aj fenistil kvapky samozrejme. Cíti sa určite dobre, lebo celý deň behá a dnes sa dokonca aj vonku bycikloval.

manchester123
autor
22. feb 2020

@sapetka tak na dedine teda moc na výber nemám a som rada, že ho vôbec zobrali aj to bolo na odvolanie.

manchester123
autor
22. feb 2020

@elcoro cibulove vrecúško visí nad hlavičkou už druhý deň a noc, neviem ako rýchlo by to malo zabrať

elcoro
22. feb 2020

@manchester123 aj 3, 4 dní dávať, vonku by som nechodila, to co v noci preliecis, vonku zasa sa zasopli, predsa je ešte chladný vzduch a pokiaľ to nemá vyliečene, sopliky sa stále spustia

asg
23. feb 2020

Ja odporúčam inhalator.moja mala od nástupu do škôlky vkusne sopli.vyskusali sme inhalovat fyziologický roztok, síce som tomu veľmi neverila.a teda zvládla aj zelené sople bez liekov a kvapiek do nosa.