Ako sa zbaviť kašľa u 6 ročného chlapca?

charllotte
31. máj 2013

Ahojte maminky a babulky, mam 6 rocneho syna a opat ako sa ochladilo zaciname kaslat, poradte prosim ako sa zbavujete kasla ( cibulovy sirup, mlieko s medom a maslom atd.... ) niake vase overene receptiky, ktore vam pomohli, dakujem 🙂

bambi272
31. máj 2013

Ahoj, u nas vzdy zabera cibula s medom. Zarobis velmi jednoducho: nakrajas nadrobno 1 cibulu a zalejes ju 4-5 lyzicami medu. pomiesas, a misku v ktorej to mas trochu nahnes. Po chvili sa zacne tvorit sirup, ktory treba davat detom po lyzicke. 😉

vamajka
1. jún 2013

@charllotte skus zazvorovy caj ja som v zimnych mesiacoch davala detom aj surovy zazvor spolu s jablkom sa to da zjest a celkom to pomaha

charllotte
autor
1. jún 2013

@bambi272 tento sirupcek som robila, ale detom sa dvihal zaludok z toho a popravde aj mne 😅

@vamajka zazvorovi caj z lekarne, alebo doma priamo robeny z cerstveho zazvoru? a zazvor stipe nie?

vamajka
2. jún 2013

@charllotte ano zazvor stipe no da sa zjest aj vypit v podobe caju a je velmi liecivy, Do 1 litra vriacej vody 1 lyzicku certveho postruhaneho zazvoru trochu mletej skorice varit cca 5 min a po 10 min. precedit osladit medom nam chuti

charllotte
autor
2. jún 2013

@vamajka dakujem pekne, vyskuuusame, dufam, ze pomoze 😉