Čo na kašeľ v tehotenstve?

kik2022
26. jún 2023

Ahojte. Už je to 2 týždne, čo mám suchý dráždivý kašeľ. Využívala som sirupy Stopkašel, Nekašli a ešte som si 2x robila domáci cibuľovo-medový sirup. Už to bolo lepšie, ale mala som zapnutú klímu a zase sa mi to vrátilo. Miestami ma až napína na vracanie z toho kašľa. Čo by ste mi poradili? Čo Vám najviac pomáha?

Ďakujem.

stellarstar
26. jún 2023

@kik2022 ist k dr?

juliacenc
26. jún 2023

@kik2022 ked to je z klimy, tak to prejde samo. Ak nejaky bacil, tak zas tie sirupy co si brala, alebo sa skus popytat v lekarni. Ale tie co si menovala su dobre, ja som tiez bola posledny trimester nonstop chora nic mi nezaberalo

evka_28
26. jún 2023

@kik2022 Inhalovat vincentku a Yabro. Mne az slacha v rebrach natrhla z toho kasla, tiez ma napinalo... Nic nepomahalo, jedine to inhalovanie, to Yabro zvlhci sliznice a menej ma potom drazdilo...

jenisjenis
26. jún 2023

@kik2022 Mucoplant skorocelovy sirup alebo
Hedelix

nevenka
26. jún 2023

@kik2022 ja sice tehotna teraz nie som, ale ked som bola, pouzivala som Livsane lisajnikovy sirup.
@stellarstar a co dr? Ak to ma chytene len HDC, nizke CRP, tak co spravi? Podla mna jej predpise antibiotika 😵‍💫.
Ale ano, k dr. treba ist, nech vyluci zapal priedusiek, pluc.
A pripadne, ak to zateka zhora, tak mne zaberu lokalne antibiotika, Pamycon, ten som si davala v tehotenstve na zaciatku choroby, ked tie sople boli huste, zlte a zatekalo. Ja kaslem vacsinou z toho. No a ten sirup Livsane lisajnikovy. Pripadne sa este moze lokalne Dorithricine, ale mne ten nepomahal vobec.
Gynekolog mi povedal, ze hocico lokalne aj na bolest hrdla, ja som si davala aj Jox, hoci sa neodporuca, ale je to jediny pripravok, na ktory si bakterie nevytvoria rezistenciu. Lepsie, ako keby sa to rozvinulo a museli sa davat celkove antibiotika. Na jod nikdy, zabija ich ako silne oxidacne cinidlo. Vacsinu som vyplula a posobilo len lokalne. Obisla som sa bez celkovych ATB. Aktualne kaslem tiez druhy tyzden, dojcim a davam si uz Solmucol, lebo Stoptussin dako nezaberal. Ale tieto sa v tehotenstve neodporcaju.

kik2022
autor
26. jún 2023

@stellarstar Keď ja mám takú doktorku, ku ktorej sa len tak ľahko nedostanem. Pokiaľ tam neprídem asi o 5 ráno, tak ma nevybaví. Ale už si zháňam novú.

kik2022
autor
26. jún 2023

@evka_28 A potrebujem si kúpiť inhalátor alebo to funguje, aj keby sa naparujem nad Vincenkou? Ďakujem.

stellarstar
26. jún 2023

@nevenka tak radšej zbytočne ako keď už bude neskoro, s pľúcami nie je sranda
@kik2022 no ale keď samoliečba nepomáha treba asi lepšie lieky. Aspon zavolať alebo mail?

nelca0510
26. jún 2023

@kik2022 bez k dr. 2 týždne je dosť.

kik2022
autor
26. jún 2023

@nelca0510 Zajtra tam skúsim ísť. Snáď sa vybavím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre