Ako sa zbaviť opakujúcej sa mliečnej chrasty?

jadinka
12. júl 2013

Poprosím o skúsenosti resp. rady mamičiek...Nášmu drobcovi sa od 3 m. vytvára na hlavičke mliečna chrasta. Najprv som ju odstránila za pomoci silicei, pomohla, no po týždni sa opäť objavila, znova som vyčesala, znova sa objavila..., potom mu už silicea nezabrala. Pomohol aj Kerasal aj babe šampón, no opäť po týždni sa mu začala vytvárať...v 3. mesiacoch sme boli aj u kožnej (keď sa mu to objavilo prvý krát), no tá mu na to hneď chcela predpísať kortikoidy, s čím sa ja není stotožnená..

elli333
12. júl 2013

@jadinka ja by som kortikoidy nato nedavala,nie je to taky problem aby sa takto musel riesit. Moja dcerka to tiez ma doteraz,ma rok a pol...ale uz sa to zacina dost zlepsovat,myslim ze to sa strati aj samo ak budes vycesavat a pouzivat specialny sampon,ono sa to casom strati,len trpezlivost

jadinka
autor
12. júl 2013

@elli333 ved som mu ich ani nedala, tiež sa mi to zdalo drastické riešenie...ani mu ich nedám..

elli333
12. júl 2013

@jadinka inak nam sa to zacalo stracat teraz ale neviem ci to je vekom alebo tym ze teraz v horucavach ju kupem kazdy den a kazdy den aj umyvam vlasky...lebo predtym som umyvala vlasky tak 2x do tyzdna. Tak ak nahodou nekupes kazdy den tak skus a s tym babe samponom 2x umyt vlasky a ja aj olivovy olej zvyknem pouzivat a vycesat

katkaagabko
12. júl 2013

Moju synovi, bude mat 4, sa este niekedy spravi sem tam nejaky flak. Namastim mu to mastnym kremom, necham 1/2 hodku pred kupanim posobit, vycesem hustym hrebenom a umyjem samponom. Dcere robim to ist, bude mat rok. Myslim, ze ziadne kortikoidy netreba.

jadinka
autor
12. júl 2013

@elli333 praveže kupkam ho každý deň aj hlávku umyvam

mimikas
12. júl 2013

@jadinka moj syn maj obrovsku mliecnu chrastu, to co pouzivas je super ale treba to robit dlhodobo, ked zmizne tak aspon 1x do tyzdna pouzi sampon, je to na dlhu liecbu, niektore deti maju mliecnu chrastu az do 1 roka

jadinka
autor
12. júl 2013

@mimikas pozivam aj samponik, no stale potvorka sa tam opat zjaví...

marylis
12. júl 2013

@jadinka my sme to mali tiez, detska lekarka, ked to videla, tak nam dala na predpis nieco, co museli namiesat v lekarni (vyzera to ako olej) a zabralo mu to teda hned 🙂 Vzdy po kupani som mu to nanasala na hlavicku a dalej som s tym uz nic nerobila. Teraz ma 4,5m a uz nema nic z tej chrasty. Ani som nevycesavala, nic. Odislo to uuplne same. Kortikoidy to neboli urcite ;) (s tym by som totiz nesuhlasila)

jadinka
autor
12. júl 2013

@marylis nebola to nahodou silicea s olejom? tá nam už nezabera...

monika2712
12. júl 2013

@jadinka nasmu pomohol Excipial U Lipolotio , po 3 dnoch to bolo prec, potom sa to este malicko vratilo neskor, znova som natrela.. obsahuje to ureu, ktora na to zabera, len neni dobre to davat dlhodobo.

jadinka
autor
12. júl 2013

baby, ked chrasta zmizla, aj ste hlávky vzdy po kupeli natierali? olejom? alebo kremom? ja vzdy natriem olejčekom..

danielaob
12. júl 2013

ja pouzivam na kupanie babylove (kamilky, pantenol) samponik, co je na cele telo. zdaju sa mi byt tie babylove take najmenej agresivne pre deti. dost ma prekvapilo, ze to zabralo na mliecnu chrastu. necham mu to na hlavicke trosku posobit a presucham mu to prstami. asi za dva dni mu uplne cela zmizla. takto to robim kazdy den, moj maly je dost vlasaty, takze aby sa mu aj nemastili vlasky.

monika2712
12. júl 2013

@jadinka nie ja som uz nenatierala nicim..

marthuska
12. júl 2013

netreba vlasky drhnut samponom denne. nasa dokina vravela, ze sa to moze zhorsovat v zime (kvoli noseniu ciapok a fenovaniu, ak je babatko vlasate), u nas sa to zlepsovalo casom, ale nemali sme to rozsiahle. pomohlo hocico mastne, cize detsky olejcek

jadinka
autor
12. júl 2013

@marthuska ani náš malý to nemá veľké, len stále to tam šarapatí..vždy ked ideme na poradnu, dr. prizvukuje, že musíme to dať preč, že treba vyčesávať a vyčesávať..

ludkazh
12. júl 2013

nam pomohla modra indulona 🙂 ....potom som to vyčesala hrebenom a viacej sa neobjavila.....

marylis
12. júl 2013

@jadinka Fuu, to netusim, je to mozne. Pokial to nema zapalene a nesvrbi ju to, tak to je len esteticka zalezitost, ktora urcite zachvilu zmizne ;)

googlinqa
12. júl 2013

moja mala take chrasticky plno a nikdy som to nijako neriesila, tvorili sa asi do pol roka a potom tie co boli postupne poodpadali a nove sa uz netvorili teraz nema uz asi 2 mesiace ani jedinu, cistu hlavku, moj nazor, nic nedavat, to prejde samo, je to len esteticka zalezitost

vincentka1
15. okt 2014

Ahojte dievcata,
ja som mojim detom davala ten salicylovy olej, ale nadlho to nepomohlo a mala som od toho zababrane vsetko. Tak som konecne odkusala tu obycajnu modru indulonu - poriadne som ju votrela mojim chlapcom do vlasov (k pokozke) a nechala asi 1-2 hod. postat. Najprv starsiemu - bol ako pokusny kralik. Vycesavanie islo prekrasne lahucko. Ani salicylovy olej nebol taky dobry - skor nafigu. Indulona sa nerozteka, nemam od nej vsetko zamastene, netecie do oci a tie chrasticky prekrasne zmaknu a ide to s jemnulinkym pritlaceni (poskrabkanim) von. A maly dvojrocny mal na hlave zanedbanu poriadne velku suvislu "skrupinu" a islo mu to dolu ani nezbadal, ze mu cosi robim, nebranil sa cesaniu a kludne sa hral s vlacikom. Chrasty sa zvyknu vracat - asi zvlast chlapcom. Mojmu sedemrocnemu som to vycesavala uz viac krat a zakazdym sa mu pocase urobili nove a hrube chrasty. Na temene ma strasne hustu sticu a tak ma nebavilo sa s tym babrat - olej bol vsade. Olej a handra na hlave mu vadili, atd... No teraz som mu zas spravila taky letnejsi strih a dala som tu indulonu, ako to tu spominala ktorasi mamicka. Skutocne odporucam. Ked sa to vrati, zas ju pouzijem - s istotou, ze to nie je ziadna hnusna chemia... a vycesavanie nie je take neprijemne. Indulona sa samponom da umyt uplne v pohode. Po viacrocnych pokusoch so vselicim uz budem pouzivat len tu indulonu... 🙂

hrkinita
2. okt 2017

@marylis asi netušíte názov však?

marylis
2. okt 2017

@hrkinita ale hej 😁 Bol to 2% salicylovy olej. Namiesali mi to priamo v lekarni. Nieje na predpis. Stoji to max 2€. 😉

hrkinita
2. okt 2017

@marylis ďakujem 🙃🙃

jankaga
2. okt 2017
lucia147852
2. okt 2017

Kortikoidy urcite nie...😞 nam pomohlo natriet pred kupanim lipobase-om a umyvat babe samponom a po case zmizlo