Ako sa zbaviť vši?

anickaa123
23. jan 2017

Ahojte brat prišiel zo školy a oskrabaval sa asi doniesol zo skoly vši čím sa natret aby som ich nedostala ?? Nejake rady mám dlhé vlasy tak by to bol dosť veľký problém pre mna

siska012
23. jan 2017

bratovi pozrieť hlavu, kúpiť šampon a vyčesávať, najlepšie ak sú vajíčka tak ručne povyberať, vyprať čiapky, obliečky a pod. najlepšie každý deň pozerať

sante11
23. jan 2017

Ked som bola dieta, tak mali vsi vsetci v triede, vlasy som mala po pas, nie je to ziadny problem, treba kupit sampon alebo sprej Diffusil na vsi, pouzit preventivne alebo nutne aj niekolko krat a prejde to. Ak si dobre pamatam, pri spreji sa to nechalo na hlave so satkou par hodin.

petrak105
23. jan 2017

Treba hlavne bratovi pozrieť hlavu, zbaviť sa vší uňho. Je na to aj šampón, ale má taký svoj typický zápach. A keď raz prídu vši, tak je ohrozená celá rodina.

anickaa123
autor
23. jan 2017

No a potom je ohrozená celá rodina 😕

sibalka21
23. jan 2017

@anickaa123 No to, ze si skrabal hlavu este neznamena, ze ma vsi.... Pozerali ste mu hlavu? Treba kupit sampon, vsetko oblecenie vyvarit a ty chod do lekarne nech ti daju nieco, neviem ci to nejak moze ublizit babatku ;)

anickaa123
autor
23. jan 2017

@sibalka21 nie hlavu sme mu nepozerali nodufam že máš pravdu že ešte to nemusí znamenať že má vsi ja som v 27 tt tak sa bojím o malinké 😐aby mu to neublížilo

nenne27
23. jan 2017

A preco ste mu nepozerali hlavu?nerozumiem

anickaa123
autor
23. jan 2017

Mama ešte nebola doma iba ja som bola on sa skrabal keď prišiel zo školy o pol jednej a do večera sa už neoskraboval tak dufam že to niesu vsi

nenne27
23. jan 2017

Aha....tak mu to pozrite...asi ich mat nebude...ak by ich nahodou mal kupte sampon a umyte mu vlasy..hnidy vyceste.a preventivne si umyte vlasy vsetci.moja dcera raz priniesla vsi zo skoly a ja mam poriadne huste dlhe vlasy ale akymsi zazrakom som ich nedostala.vtedy som kupila sampon ktory bol na prirodnej baze..myslim ze obsahoval nejaky olej takze to by nemal byt problem ani pre tehotne..treba sa popytat v lekarni.a vymenit navlecky.ja som prala aj plysakov..ciapky..sale..vsetko..drzim palce aj ked si myslim ze na 99% vsi nema..brat ma ake vlasy?dlhsie?

anickaa123
autor
23. jan 2017

@nenne27 nie práve že kratšie

nenne27
23. jan 2017

Vsi potrebuju urcitu dlzku vlasov..nemyslim ze by ich mal 😊

anickaa123
autor
23. jan 2017

@nenne27 dúfam že nie

andrej221
23. jan 2017

Ahoj ak ti môžem poradiť vyskúšaj prípravky paranit buď v spreji alebo šampón. Sú to veľmi účinné prípravky. Vši a hnidy zlikvidujú už prvou aplikáciou a hlavne nedráždia pokožku. Pridám ti link na stránku kde ich môžeš zakúpiť + budeš mať aj menšiu zľavu s týmto odkazom http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/

anickaa123
autor
23. jan 2017

@andrej221 ďakujem

zeytin
23. jan 2017

V lekárni dostať aj preventívny sprej proti všiam Paranit... ako prevencia tiež slúži čajovníkový olej... do umytých vlasov votrieť pár kvapiek oleja... 🙂

malediva
23. jan 2017

Ách bože, práve sme si tým prešli, dcéra doniesla zo školy, vlasy má po pás a neskutočne husté, šalela som, no kúpili sme liquido duo a podľa návodu som dala, potom sme tri hodiny vyčesávali nad vaňou, no dali sme to, ale vyčesávali sme každý deň, aspoň týždeň. No prečo by nechytli aj chlapci, veď sú v jednej chyži, ale keďže majú krátke vlasy tak to bolo raz dva, ale kúpila som paranit sprej plus šampón. Ani ja ani manžel sme nemali, a to ja mám dlhé vlasy a mm krátke. Len odporúčam pozerať s baterkou, je to lepšie, najlepšie ak ste dvaja na to. A všetko vyprať tak to samozrejmosť. Bábätku nijako neublíži ak aj bude mať vši, to choroby neprenáša. Neboj. Tak veľa šťastia a všetko dobré.

anickaa123
autor
23. jan 2017

@malediva ďakujem krásne

anickaa123
autor
23. jan 2017

Takéto krátke vlasy má myslíš že sa tam môžu schovat vsi ?

malediva
23. jan 2017

No veru môžu, v triede môjho syna triedna píše pravidelne, že sa vyskytli vši, prekontrolovať hlavy, a veru najčastejšie majú chlapci. Bohužiaľ vši preskočia, a hlavne keď niekto je tesne vedľa teba, tak ako napr. v lavici. Problém je ten, že keď sa vša zachytí trebárs na vankúš, oblečko a pod., ona zdochne, ale nie hneď. Hovado. Pardon. Moji sú už siedmačka, piatak a prvák, no mali sme prvýkrát v živote a dúfam, že naposledy.❤

ika_ba
23. jan 2017

my sme mali v skolke na jesen, davali sme paranit ale aj predator (ten mal kovovy hreben), od vtedy pouzivame sampon dixi s cajovnikovym olejom

katrin21
23. jan 2017

@anickaa123 prosim ta, naco nova tema??? je tu takato ista a aktivna....
odporucam PARANIT spray... s hrebenom vsivakom + je tam sammpon na prevenciu
a netreba vopred robit paniku.. dcera mala viackrat vsi, ako kazde dieta doniesla zo skoly a od kamaratov, nikdy som ich od nej nedostala 🙂 takze klud

miriam11
23. jan 2017

@anickaa123 ja mam dve deti. Ked im vlasy zmyvam detskym samponom do samponu davam 5-6 kvapiek cajovnikoveho oleja /dostat v lekarni/. Smrdi to riadne, ale len pri zmyvani. Ani raz /dufam, ze to tak zostane aj nadalej/ nemali vsi, ani v skolke, ani v skole. Stale to tak robim preventivne. Dcere do skoly kazdy treti den aj pri cesani streknem do vlasov detsky parfum.

nenne27
23. jan 2017

Este som sa nestretla u nas v skole ked boli rozsirene vsi zeby mali chlapci...asi mali vsi na vyber😉inak ta vos papa to co je na hlave a vlas potrebuje mat minimalne 1cm...ale @anickaa123 on vsi mat nebude...vsi nelubia testosteron😁

peps8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz