Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako si poradiť s "moluskami"?

crazybabenka
13. sep 2012

Doniesli sme si s dovolenky "darček" ....ako si s ním poradiť? som vďačná za každú radu.....malej to už síce "mrazili" dusíkom.....ale máme aj na tváričke.....a tam sa bojím, aby jej neostali jazvičky

zanetkaa
13. sep 2012

ahoj ja mam tiez take problemy nakoniec som navstivila sukromnu koznu a tam mi poradila kupit INFECTODELL ,ale dostanes to iba v rakusku v lekarni alebo v cechach tu nikde na SK to nemaju a nie je to ani drahe okolo 12 eur to vychadza a dari sa to s tym odstranit syncekovi uz to pekne odpadava 🙂 ,a inac pre radu molusky sa robia ked ma dieta slabu imunitu takze poradim kupit IMUNOGLUKAN 🙂

crazybabenka
autor
13. sep 2012

@zanetkaa fu tak teraz musím niekoho pohľadať....kto mi to kúpi....s peniazmi nie je problém....len koho tam vyslať 😀 imunitu už podporujeme cebionom multi

zanetkaa
13. sep 2012

😉 drzim palceky aby sa zadarilo ale ozaj to pomaha malemu to vyschlo urobila sa chrasticka a odpadla a on ich mal pozehnane dost po telicku a ziadne jazvy 🙂

zanetkaa
13. sep 2012

ano to je ono ako vidim sa to da aj objednat cez net no super

sintra
13. sep 2012

Ahoj, molusky sa daju ucinne odstrani aj prirodnou formou, urcite nepristup na dusik a vyskrabavanie... my sme ich uspesne zneskodnili mixom oreganoveho a tea tree oleja. Podotykam, ze oreganovy olej nesmie byt koncentrovany, ale riedeny, napriklad v jojobovom oleji. Takto riedeny oreganovy olej som potom zmiesala s tea tree olejcekom. Oba maju silne antibakterialne a antivirusove ucinky. Molusky sme potierali dosledne, kazdu jednu, miimalne dvakrat denne (rano a vecer), ak som mala cas aj castejsie. Do tyzdna bolo po nich.
Ak budes mat u nas problem kupit oreganovy olej, skus cisty tea tree, niekomu pomohlo aj to.
Ale pozeram, ze sa da kupit aj cez net:
http://ezoshop.sk/457-candimis-silny-oreganovy-...
http://biocare.sk/eshop/produkt/oreganovy-olej

sjuz
13. sep 2012

nasa mala ich mala na chrbatiku, asi 6, no a kozna nam odporucila kupit infectodell, bud v rakusku alebo v cechach, bolo to tusim 11 eur. Asi tyzden sme natierali a hned ako to zacervenie ma sa s tym prestat, niektore zmizli do par dni a posledne 2 asi o 3 tyzdne, ale uz sme nenatierali...ja som bola s tym spokojna.

renata5
13. sep 2012

baby a co su tie molusky???a to sa ako da dostat?

leyla24
13. sep 2012

My sme na to dostali od koznej recept na taku vodicku kt. nam v lekarni "namiesali". Zo zaciatku si to dcerka nechala natierat, ale neskor to zacala odmietat. Tak som nasla na nete iny sposob a ten nam zabral rychlo a ucinne. http://bradavice.nazory.cz/ Cele leto sme mali od molusiek pokoj, ani naznak ziadnej bradavice. A tento tyzden sa nam jedna urobila 😒 , snad aj posledna. Boli sme sa kupat v jednom welnes centre, tak neviem ci tam.... alebo je to este z tych starych... Ale znicim ju tak ako tie predtym 😎 .

sintra
13. sep 2012

Pozrela som si ten link bradavice.nazory... a teda tento sposob rozhodne neodporucam 😕

crazybabenka
autor
13. sep 2012

@leyla24 my sme si to "dotrepali" s Podhajskej......ďakujem za názor....ale toto by som ja nedokázala spraviť.....nedokázala by som ju pichnúť ihlou....a myslím, že ani manžel nie

crazybabenka
autor
13. sep 2012

@sjuz našla som to aj na Slovensku je to možné kúpiť cez net.....ale je to nevhodné pre dieťa vo veku mojej maličkej ☹

sjuz
13. sep 2012

nasa mala mala 2.5 roka ked nam to dala kozna. No neviem kolko ma tvoje dieta. Na slovensku by som to nekupovala lebo nevies co dostanes cez net, na slovensku to este nebolo schvalene a predsa z lekarne je istota, ze ti daju to co pytas...

crazybabenka
autor
14. sep 2012

@sjuz moja má 1,5 roku

sjuz
14. sep 2012

@crazybabenka hmm, tak to mas pravdu, je to az od 2 rokov. A kde to chytila? Lebo je to infekcne, vlastne sa to uvolnuje vzdy z tej hlavicky ked sa porusi, a tak sa to roznasa. nasa to priniesla zo skolky.
Inak mne v lekarni na to odporucali aj homeopatika, ktore su na bradavice, len teraz si nepamatam ten nazov. jedia sa len 1x tyzdenne 5 granuliek. lekarnicka mi tvrdila, ze to krasne zabera aj na molusky...

janage
14. sep 2012

Ahoj mne to chytila 5 ročná dcéra - doma sme mali trojmesačné bábo vtedy- dcérka je atopička a tí to vraj chytajú ľahšie a majú horší priebeh - ona mala cez sto vyrážok a vraj je to bežná detská infekcia. My sme dostali lieky na podporu imunity a prepichovali tie najhoršie a dezinfikovali - infekčná je tá vodička vo vyrážke. Inak sa vírus drží v tele. Do škôlky išla po troch týždňoch uterák sme menili každý deň - oblečenie som začala opäť žehliť z oboch strán - hlavne som sa bála aby sa nenakazilo bábo. Neviem odkiaľ sme to doniesli. POstupne to vymizlo. Kamoške vraj fantasticky pomohol pobyt pri mori - slaná voda. Nám kožiarka ten ifectodell neodporúčala - ale ako som hovorila dcéra má AE takže jej by asi veľmi podráždilo pokožku, ale to prepichovanie bolo fakt hrozné - niečo u lekárky potom sme už aj doma. Držím palce.

crazybabenka
autor
14. sep 2012

@sjuz dotrepali sme si to s Podhájskej
@janage moja dcérka má tiež atop. ekzém....preto sme chodili do tej slanej vody.....blízko je aj tá liečebňa pre deti s AE.....a takto sme dopadli 😒

aknaj
14. sep 2012

@crazybabenka
ahoj, môžem ti poradiť jednu celkom účinnú liečbu - púder so sírou - normálne kúpiš v lekárni, vyrába to ALPA /aspoň ten čo máme doma/
u nás to zabralo

crazybabenka
autor
14. sep 2012

@aknaj a ako sa to volá?

aknaj
14. sep 2012

@crazybabenka
stačí si vypýtať púder so sýrou, na tom našom je napísané Sulfothion
to nie je oficiálne na toto ochorenie, bolo mi to odporúčané od jednej staršej pani doktorky - kožnej
nezaberá to hneď, dajme tomu do týždňa, ale podstatné je, že to zaberie, dcéra ich mala na zadku, na tom ohybe noha-zadok a mala ich tam dosť veľa a potom pod pazuchami a pod kolenami, všade kde sa koža zaparuje
neviem kde to chytila, jedine ak v škôlke, ale tomu proste nezabrániš, vraj to niektoré deti chytia, iné nie a majú to len deti, dospelý človek nie ..... a mala vtedy po kniahňach, takže mala oslabenú imunitu
najprv som jej na to dávala nejaké kvapky od kožnej, ale to ju vraj štípalo ..... skúšali sme aj vytláčať, ale to zas nevydržala a k tomu púdru som sa dostala tak náhodou a hlavne to je bezbolestné
akonáhle sa jej teraz niečo objaví, zapúdrujem

janage
17. sep 2012

@crazybabenka no nám odporúčali len vodu priamo v liečebni rozhodne nie teplú termálnu aj keď slanú - tam sa pomočí kde kto najmä starí ľudia - v liečebni by každé dieťa malo mať svoju vaňu a vždy pred procedúrou vydenzifikovanú a vždy nová voda nie kolektívne kúpanie - aspoň v smrdákoch tak bolo 😒 . Dúfam, že vám ten púder zaberie - potom dajte vedieť. Držím palce.

zanetkaa
24. sep 2012

Babulky dakujem ze ste reagovali na molusky som velmi rada ze tato stranka existuje,takze infecdotell som vyskusala nieco pomizlo ale najhlavnejsie zostali a hlavne tie velke takze vyskusam puder ktory tu spominate ,dam vediet ci zabral dakujem zatial 🙂

diorka
2. nov 2012

ahojte baby, mi sme uspesne ukoncili liecbu, ostali nam na predaj Zymaderm a aj Infectodell, kto by mal zaujem, vsetko neotvorene 😉

dabi
5. nov 2012

@diorka ahoj, mala by som záujem o ten infectodell, napíšeš mi prosím do IP cenu, aby sme sa mohli dohodnúť? vďaka

zanetkaa
22. apr 2013

ahojte tak infectodell nam spravil zle syna to svrbelo a rozniesol si to viac po tele ,nakoniec som vyskusala puder ktori sa tu spominal a uspesne vsetko zmizlo po moluskaach ani stopa 🙂

saguara
5. máj 2013

@zanetkaa Dobry den! ja mam taky problem tiez syncekovi sa objavili bradavicky na predkozke pipika .Ma ich male ako spendlikova hlavicka,ale ma ich asi 6. Boli sme aj u kozneho napisala nam taky roztok ,ale ten sa mi zda ze nepomaha tak som mu objednala Infektodell, cakam kedy mi pride.Chcela by som vediet ako sa to hoji a kolko to trva? Tie bradavice sa mu budu stracat ,alebo odpadavat? Niesu potom vidiet nejake jazvicky,alebo nieco podobne.

sona1986
3. júl 2013

Nas maly to ma tiez bude mat dva roky a 2x sme to boli u koznej dat vyskrabavat...a pytali sme sa ci mu mozme davat ten infectodell nakolko muz mal tiez molusky tak sme ho mali doma a povedala ze akonahle sa nejaka objavi tak mu to mame zacat natierat ....Lenze je teraz uz problem zohnat infectodell ...V cechach ho uz nemaju dodavatelia. Chcem sa opytat ci ho niekto skusal kupovat cez internet z rakuska a ak ano ci by mi neporadil stranku prosim Vas....dakujem 🙂

sjuz
4. júl 2013

@sona1986 my sme kupovali priamo v rakusku. internet som neskusala...

sona1986
4. júl 2013

@sjuz a neviete mi povedať co stal?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli