Ako správne dávkovať Nurofen sirup?

tominka222
22. jan 2017

Ahojte maminy, potrebujem poradit... Môj syn má 4 roky váži 16 kg... Má už 5 deň teploty tak zražame ako sa len dá... Dávala som mu nurofen a Paralen čipky... No keď som volala Dr. Tak mi povedala že teptota neklesá preto lebo zle davkujem dávam mu 5 ml. Ako je na krabičke a v pribalovom... a mám mu dať 7,5ml...Čipok som mu dala len jeden 100mg .. ten mám vraj dávať 2,5 čipku na ra.. to sa rovná 1/2 paralenu pre dospelych.. Nie je to moc? ...

tominka222
autor
22. jan 2017

* 5 ml nurofen

maminkasisa
22. jan 2017

my ked sme boli v nemocnici, tak nurofen sirup davkovali polovicu vahy dietata... takze Vy by ste mohli dat až 8ml... na Paralenoch sirupe je davkovanie velmi dobre rozpisane.... neviem, preco davate cipky, dieta je uz dost velke aby zjedlo sirup....

sam2
22. jan 2017

@maminkasisa cipky sa davaju lebo nezatazuju zaludok a rychlejsie ucinkuju...
Mne ako dospelej tiez predpisali proti zvracaniu cipky 😊☺

tominka222
autor
22. jan 2017

@maminkasisa Dr. Mi povedala že mám dávať na striedačku nurofen- Paralen ... Keď každá Dokt. Hovorí inak... A potom sa má človek vyznat v tom...

natali.83
22. jan 2017

@tominka222 Sirupy na zrážanie teploty pre deti sa dávkujú podľa hmotnosti (je to presnejšie ako podľa veku). Na každej krabičke je dávkovanie rozpísané. Pre 16kg dieťa konkrétne Nurofen vychádza na 4ml, najskôr po 6 hodinách. Nám to takto sedí. Ak horúčka rýchlo stúpa, po 4 hodinách môžete dať sirup s inou účinnou látkou, napr. paracetamol (Panadol). Dovtedy si musíte pomôcť aj inak (zábaly, sprcha, ...). Inak tie čapíky aj v tomto veku chápem, mojim dcéram napr. účinkujú rýchlejšie, spoľahlivejšie a na dlhšiu dobu ako sirup. Okrem toho sirup zaťažuje žalúdok. Nurofen čapíky treba kúpiť vo Vašom prípade pre deti od 2 rokov, v jednom je účinná látka 125mg.

maminkasisa
22. jan 2017

@sam2 jasne, ze ked sa vracia, ze sa davaju cipky, ale maminka nespominala, ze dieta vracia, a nie som si ista, ci cipky ucinkuju rychlejsie ako sirup....

maminkasisa
22. jan 2017

@natali.83 myslim, ze pre 16 kg dieta, je 4ml velmi málo, moj syn ked bol v nemocnici, mal 12 kg a dávali mu 6 ml, poucili ma, ze sa dáva polovica z hmotnosti dietata.... aj autorka pisala, ze jej dr. vravela, ze zle davkuje, preto mu teplota neklesa....

tominka222
autor
22. jan 2017

Davkovala som 5ml ale ževraj zle tak som dala 7,5 ml. A aj tak sa to nezlepšilo na chvíľu klesla a zase vystúpila...

sam2
22. jan 2017

@maminkasisa nemusi zvracat, ale chcela som tym len povedat, ze vek nesuvisi s tym ci da sirup alebo cipok...😊

sam2
22. jan 2017

@tominka222 ja davam tiez podla pribaloveho letaku. Moj ma 14 kg a davam 5ml...😊

natali.83
22. jan 2017

@maminkasisa Napísala som, čo sa píše na krabičke Nurofenu. Ja som zatiaľ vždy dávala podľa hmotnosti dieťaťa a vždy to stačilo. Ak je horúčka vysoká, radšej si pomôžem alternatívnymi spôsobmi (zábaly, sprcha) ako dávať dieťaťu zbytočne veľa chemického kokteilu. Píšem vlastné skúsenosti + podľa toho, čo povedala dr. nám, každá mama si ale musí urobiť podľa seba.

gabona1
22. jan 2017

Ahoj, aj ja som dávala v jeho veku svojim deťom na začiatku 7,5 ml, keď už nemali vysoké horúčky tak 5ml. Neboj, nepredávkuješ ho. A dávala som aj častejšie, pri vysokých horúčkach ah každé 4 hodiny. Teraz už jedia normálny paralen, to je fajn.

luslus
22. jan 2017

Na nurofene to ke nejak zle. Mojej to tiez nezaberalo,sli sme na pohotovost a ta. Hned zvysila davku.a aj potom ked bola chora tak 2 rozne pediatricky nam napisali vyssiu davku ako je pisane v prialovom letaku

luciannka83
22. jan 2017

Precitajte si pribalovy letak od nurofenu. Tam mate uvedene maximalne davkovanie podla telesnej hmotnosti. Ak su vysoke teploty tak davajte zvysenu davku. A inak mimo trocha, ale dajte na zapastia a na spodok noziek platky zemiaku, take hrubsie. Znizuju teplotu.

tanina724
22. jan 2017

Aj nám na pohotovosti povedali,že tam je písané zle dávkovanie. Mala mala vtedy tuším 17 kg a kázali nám 7,5. A polročnej nie 2,5ml,ale 5.

1975renca
22. jan 2017

@sam2 dosť logicke pri zvracani cipky,keďže nic ustami pre zvracanie nemôžete

sam2
22. jan 2017

@1975renca znovu: reagovala som na to, ze cipky nie su ovplyvnene vekom, ze ten nema s tym nic spolocne. Cipky nezatazuju zaludok, preto su v mnohych pripadoch vhodnejsie pre dieta, ci ma 5m alebo 4 roky. A je jedno ci zvracia alebo ma len teploty....

1975renca
22. jan 2017

@sam2 jasné,ja zas na to ze jedno to asi neni,keby zvracal tak len čipky,sirup by bol asi na nic...určite su lepšie cipky,presne kvôli záťaži zabudla a aj rýchlejšie ucinkuju,a su davkovane podla váhy,to je určite presnejšie ako vek,v tom suhlasim

ly30
25. jan 2017

Cipky Nurofen sice funguju naozaj rychlo a nezatazuju zaludok ale straaaaaaaasne stipu. Dcera plakala ze stipe a som jej neverila...o par dni som musela skusit sama...a teda malemu babu by som to nedala.

1975renca
26. jan 2017

@ly30 to vážne ??? asi najskôr vždy skúsim sama čo dám malej,ved to je hrôza...našťastie malej zaberajú viac paracetamolové lieky na všetko,aj na zuby ako ibuprofenové,tak nurofeny,ibalginy,brufeny atd.už máme doma len v prípade že by sme museli kombinovat pri velkej teplote až by bolo vyslovene treba...a čípky?no neviem čo s nimi teraz :/ dik za info...

deuska1
18. mar 2019

Nam tiez v nemocnici ovedali, ze som zle davkovala nurofen preto neklesla teplota. Treba davat polovicu z hmotnosti dietata. Paralen.ma.dobre davkovanie. Od vtedy to tak robim.