Ako ste ošetrovali ranu po obriezke?

majushkab
6. feb 2012

Dobrý večer mamičky.Založila som túto tému lebo som našla iba podobné aj to väčšina bola uzamknutá.A ja sa chcem poradiť s mamičkami ,ktoré obriezku zo svojimi synátormi podstúpili. Môjmu 3ročnému synčekovi robili pred dvoma týždňami obriezku.Rana sa mu celkom pekne hojí,žalúdik už máme v podstate celkom zhojený nemáme tam už ani žiadne chrastičky,ale znervozňujú ma tie stehy,povedali nám že sa mu to pekne vstrebe,ale jemu ich stále vidno a vyzerajú tak zvláštne.Doktor aj doktorka mi ale tvrdia že o dva mesiace si ani nespomeniem že mu niečo robili.Nieje to dlho?A tak hľadám niečo o tom že ako sa to hojilo iným chlapčekom ,či je to ozaj v poriadku,Alebo iba ja panikárim.Takže,kto s tým má skúsenosti ,nech mi poradí že ako ste ranu ošetrovali,čím ste mastili a tak.Ďakujem

elise
6. feb 2012

@majushkab my sme nemali obriezku ale viem že niektore maminy natierali framikoinom

usacek79
6. feb 2012

@majushkab staci namacat v harmancekovom odvare 🙂 ale teda ked uz to mate zahojene, tak neviem... jazvicky asi len casom ustupia, resp. splynu s okolim 😉

majushkab
autor
6. feb 2012

@elise framikoin máme aj my,ale neviem ako dlho s ním môžem mazať,niekto vraví okolo 10 dní,niekto že dlhšie...a ešte robíme harmančekové obklady aj repík som skúšala,ale iné nič

majushkab
autor
6. feb 2012

@usacek79 na žaludiku jazvičky nemá ,ale na mieste kde to ma zošité ,no neviem či sa mu tam aj nejaká neurobí...a vy s tým máte skúsenosti?

elise
6. feb 2012

@majushkab skus napríklad sudokrem je to univerzálny kremik aj na rany aj na popáleniny aj na riťku bábenka🙂 ale neboj ako vravi @usacek79 jazvičky sa časom stratia🙂

majushkab
autor
6. feb 2012

@elise súhlasím ten sudokrém je hotový zázrak my sme iné na zadoček ani neskúšali....a viackrát sme ho využili aj my dospelí 🙂

usacek79
6. feb 2012

@majushkab no my take dospele obrezane mame doma 😉 ale podla mna jazvicky su uplne OK a nie je to ziadna chyba krasy..
nam tam vznikla taka malicka hrudocka akoby, ale vobec sme to neriesili, lebo sme to povazovali za prirodzene.. funkcnost ani estetickost to nijako neohrozuje 🙂

anicka1981
6. feb 2012

nic osobne, ale dat si dobrovolne kalicit deti ??? keby sme mali byt obrezani, tak sa tak narodime, je to proti prirode,,,, rovnako ako zenske obriezky v afrike,,,,, si neviem predstavit, aku bolest musia , alebo museli vase deti prezivat,,,,, je to na hlavu ☹ 😢

majushkab
autor
6. feb 2012

@usacek79 a nevieš ako dlho sa to hojilo? ...lebo ja viem že sú to ešte len dva týždne,tak to nebude hned ok,ale predsa tie stehy sú pre mňa príšerne ☹

elise
6. feb 2012

@anicka1981 niekedy je v tom iný dôvod - medicinsky zákrok býva potrebný pri určitých diagnozach

majushkab
autor
6. feb 2012

@anicka1981 no keby že sme nemuseli,tak áno možno by to bolo zbytočné....ale vieš akú bolesť malý prežival keď sa ani vypišať nemohol? ☹ A na moje prekvapenie po prebudení z narkozy ani poriadne neplakal a po príchode domov dokonca behal a hral sa

usacek79
6. feb 2012

@anicka1981 naozaj si nemyslim, ze sa majushkab pytala na nazor na obriezku 😒 ludia robia ovela blbsie veci so svojim telom - piercingy, tetovania, plasticke operacie atd atd..
a obriezka je velmi dobra vec - kazdy urolog ti povie, ze to je ovela hygienickejsie nielen pre muza, ale aj pre jeho partnerku - je o to milion clankov aj na nete, treba si precitat, kym sa pustis do kritiky..
odhliadnuc od toho, ze je to elementarna zalezitost v judaizme aj islame a netreba rozoberat preco, proste je to tradicia uz starocia (mimochodom prave kvoli tej hygienickosti to bolo povodne)
a porovnavat zensku a muzsku obriezku, to snad srandujes - muzovi odrezu viac menej "nepotrebny" kus koze (citlivost zhurba ako akykolvek iny kus koze na tele), zene najcitlivejsi bod tela.. Obriezka je takmer bezbolestny zakrok, naozaj porovnatelny dajme tomu s piercingom...
a este - aj slepak je v podstate zbytocny a predsa ho mame...
niektore casti a tvarovanie tela mali vyznam v prehistorickych dobach, teraz uz take nutne ani zdaleka nie su, no este bude chvilu trvat, kym evoluciou uplne zmiznu.

a presne ako pise majushka - casto su na to vyslovene medicinske dovody, aj nasa domaca obriezka bola kvoli tomu vykonana a nevieme si vynachvalit 🙂

xlucia
6. feb 2012

@majushkab specialne na toto sme mali CONTRATUBEX. a pomohol velmi dobre. odporucal sam primar neurologie. framykoin max 10 dni

xlucia
6. feb 2012

@usacek79 no nepotrebna koza to nieje a citlivost je obrovska. a slepak tie nie je nanic. vyskumy uz dokazali jeho pointu

usacek79
6. feb 2012

@xlucia nuz kedze u nas sa robila vo veku muza 24 rokov, tak mam velmi presne informacie o celom zakroku, jeho bolestivosti atd... jasne, ze to boli, ale nic na urovni "tyrania"!
a o tej potrebnosti by sa naozaj dalo polemizovat - ved si treba precitat odborne nazory, tieto nase ZENSKE reci su aj tak nanic...

majushkab
autor
6. feb 2012

@xlucia ďakujem a je to na predpis?používali ste to tiež po obriezke?

hajanka
6. feb 2012

@majushkab skus lekarsku vazelinu,
ako pise @xlucia nie je to nepotrebna koza a citlivost je obrovska, zalud je to najviac husto nervami popretkavane miesto muzskeho tela, tak odporucam poriadne mazat (a pravidelne, plus vyhybat sa umyvaniu mydlom), inak vzniknute trenie moze sposobit jeho poranenie, ci uz plienkou alebo slipami, rovnako bez smegmy (ktora hydratuje zalud, udrzuje ho hladkym, jemnym, makkym a vlacnym plni mazaciu funkciu, jej antibakterialne a antivirusove vlastnosti udrzuju penis cisty a zdravy) sa zalud moze vysusovat, praskat a pokozka na nom narusat, predkozka ma za ulohu chranit toto citlive miesto, ako pred mechanickym poskodenim tak aj pred vniknutim bakterii a pategenov.

Takto odhaleny zalud nie je chraneny pred necistotami, bakteriami a poranenim, preto treba prave naopak zvysit pozornost a starostlivost o neho.
Obzvlast u deti, ktore este nosia plienky v pripade mokrej plienky, kt. je ponechana niekedy niekolko hodin (do dalsieho prebalenia), nema co chranit zalud pred rozkladom mocu, ten moze vytvorit na zaludi podrazdenie, hlavne pokial zalud nie je aj chraneny predkozkou a smegmou.

ivuska6
7. feb 2012

moj maly mal prirastenu kozku doktor mu to len strhol a dal mu tam masticku a iba kazal po neakom case umyt a stahovat kozku .nemastili sme znicim.

xlucia
7. feb 2012

@majushkab nie je na predpis. stoji okolo 9e, ano po obriezke.

majushkab
autor
7. feb 2012

@ivuska6 tak to ste natom boli dobre ,keď stačilo strhnúť,my sme sa s tým trápili viac ako dva roky a nepomohlo nič ani bylinky ani tie kortikoidné masti

majushkab
autor
7. feb 2012

@xlucia a ako dlho sa to hojilo myslím celkovo aj s tými stehmi,a stehy vám vyberali,alebo sa vám tiež vstrebali?

xlucia
7. feb 2012

@majushkab hojilo sa to cca mesiac. tri krat mu komplet zlezla koza. stehy sa vstrebali

usacek79
7. feb 2012

Isteze, citlivost zaluda je velka a isteze prve tyzdne po obriezke je to veeeelmi citlive a aj nachylnejsie na drobne ranky a tym padom infekcie - preto treba penis nalezite v tychto prvych fazach adaptacie na novy stav osetrovat. ALE po zahojeni a par mesiacoch sa koza na zaludi prisposobi, zhrubne, stane sa odolnejsou - nepotrebuje uz ziadnu smegmu (ktoru potrebuje muz s predkozkou, aby mu to mazalo pod kozou prave..), lebo sa proste dokaze chranit sama 🙂

sashabb
7. feb 2012

@ivuska6 nič v zlom, ale normálne mi až zle prišlo pri vyjadrení, doktor mu to LEN STRHOL 🙄 🙄 🙄

majushkab
autor
7. feb 2012

My mažeme zatiaľ ešte framikoinom a potom skúsime ten contractubex.A omývať v tom harmančeku tiež ešte budem.Dúfam že aj nám sa to rýchlo zhojí 🙂

ivuska6
8. feb 2012

@sashabb no nastastie len ze nemusel rezat nemal to moc iba na kusku prirostene trosku si poplakal malinky .

sashabb
8. feb 2012

@ivuska6 zrejme to mal iba prilepené ... a vieš si predstaviť tu bolesť? nechápem, prečo to dávate svojim deťom len tak robiť

ivuska6
8. feb 2012

@sashabb neviem ci by to bolo prilepene ale to by asi nebolelo tolko ako ked je to zrastene a musi ti to spravit ten doktor neviem ci mas syna ale 4 rocnym chlapcom by sa mala uz pri umyvani zacat stahovat predkozka aby to tam maly v poriadku a aj ciste kedze to tam nema v poriadku tak musia ist na zakrok cim skor tym lepsie keby nemusime tak nejdem s mojim drobcom k tomu doktorovi . ja som viac trpela ako moj maly a to je vzdy pri vsetkom co uz nas od mala postihlo a stale nieco mame ako sa predcasne narodil tak ho to sprevadza stale furt nieco ale verim tomu ze zo vsetkeho vyrastie. 🙂

sashabb
8. feb 2012

@ivuska6 práveže syna mám, taktiež je predčasne narodený a taktiež mal prilepenú predkožku. A keďže je to MOJE dieťa a nadovšetko ho ľúbim, tak nedovalím žiadnemu doktorovi aby mu niečo takéto urobil! Ja som jeho matka! ja rozhodujem a NIKDY by som toto nedovolila. resp. nedovolila som to, lebo nás taktiež posielali, no rázne som to odmietla. Vôbec to nieje potrebné, sme jasný príklad toho, že príroda si poradí aj sama 😉

p.s. samozrejme ak je zdravotný problém (a nie len prilepenie, "vyšší" vek a doktorove treba lebo preto), treba navštíviť dr. Ale s ich názorom, čím skôr tým lepšie absolútne NESÚHLASÍM!

ivuska6
8. feb 2012

@sashabb ty pises ze mal prilepenu a uz nema?same sa mu to spravilo ? ja som nesla na odporucanie lekara ale sama som zvazila ze bude teraz lepsie ako ked bude mat viac rokov a potom sa bude este viac bat .malemu sa nedala cela predkozka stiahnut a bolelo ho to vtedy tak som snim sla . kolko ma tvoj maly rokov ak sa mozem spytat?