Ako vidí mesačné dieťatko?

radka3011
1. jún 2021

Ahojte baby chcem sa opytat mame doma babo ma 1mesiac a 12 dni ale nejako sa mi mi nezda neotaca sa za hrackou ked jej hrkame alebo ked jej spieva len tak hladi do blba..😔😔kedy zacinaju take bebetka vidiet...? Dakujem

anjelicek26
1. jún 2021

Babatka vidia od prveho dna.... Najprv len svetlo/tma, do mesiaca postupne sa zrak doostruje, od troch mesiacov uz aj spojene videnie, dovtedy su to dva obrazy, preto sa za hrackou casto natiahnu "do prazdna" buchaju rucickou mimo. Az okolo osem mesiacov je zrak dospeleho a dietata uplne porovnatelny. Momentalne najlepsie vidi na kratku vzdialenost a raguje na zvuky tak sa skuste priblizit blizsie a skor sa mojkat, jasit, dotyky su teraz naj. Co sa tyka hrkania, tak su aj salam parky deti, skor by ma napadol sluch ako zrak je este skoro nejake zavery robit.

radka3011
autor
1. jún 2021

@anjelicek26 mala zmurkne ked sa jej zasviety pred ockami alebo ocka privre a namna tak isto pozera len som nevedela ako to teda je dakujem

bashkaa
1. jún 2021

@radka3011 mesačné do 20, 30 cm vie doostriť, objekt fixuje jedným okom preto často škúlia (škúlenie do +/-polroka nie je patologické) mne sa už v 4 týždňoch otačal za podnetmi, ale každý sme iný a rovnako ani bábätká nie sú výnimkou.