Ako vyliečiť stále chorého štvorročného chlapčeka?

silvikaaa
13. feb 2015

Ahojte ,
Potrebovala by som radu ☹ môj 4 rocny synček je 2 tyzden stále chorý a nie sa uzdraviť 😒 zo začiatku mal 39 až 40,5 vysoké teploty a popritom mal bolesti v brušku.
Dávala som mu pravidelne kazde 4hod NUROFEN medecinku , ale teploty vôbec neklesali , tak sme išli na pohotovosť kde mu robili rontgen pluc a zobrali moc .. všetko mal v poriadku a dokt.povedala , že mame striedať CALPOL a NUROFEN kazde 4 hod lebo antibiotika mu nemozu nasadiť keď ma krce v brušku , že o 3-4 dni ho to prejde.Kedže mam ešte mladšiu dcérku 1,5rocnu , tak mi za necelé 2 dni začala zvraciat,hnackovat a teplotovat ☹ Synčekovi sa to vrátilo ale bez teplôt . dcérku to prešlo asi po tyzdni a pol , ale synček je us 2 tyzden chorý zvracia , hnackuje , krce v brušku a dneska mi začal znovu s teplotami , vôbec nemá chuť do jedla cele 3 dni mi už nič nespapal .... Potrebovala by som poradit , ci ma niektora z vas stym nejaku skusenost co vam pomohlo?? a ako dlho to este trvalo ?? ☹ 😖 vopred veľmi pekne Dakujem

eli74
13. feb 2015

Zapal slepeho creva vylucili?

silvikaaa
autor
13. feb 2015

@eli74 myslis , ze by mohol mat zapal slepeho creva ? kedže dokt. nič podobne nepovedala 😒 ja som skôr myslela na crevnu chrípku .... ale niesom si istá keď to malú dcérku prešlo a mala to iste 😖

janinah
13. feb 2015

ber decko a choď ráno do detskej nemocnice rovno,nie na pohotovosť,potrebuje infúzie a poriadne vyš. vrátane chirurgického

demo
13. feb 2015

@silvikaaa no presne takéto virozy sú teraz aktualne, dokonca aj to, že sa choroba po pár dňoch vráti. Choď ale pre istotu pediatricke, ak 2 týždne vracia, to už je nebezpečné. Mimochodom, nurofen každé 4 hodiny sa nesmie dávať. Nurofen najskôr po 6 hodinách. Ak teplota vystrelí skôr, tak po 3 hodinách niečo paracetamolove, napr. ten Calpol.
Keď vracia a hnackuje treba držať diétu. Asi držíte, keď 3 dní nepapal, ale čo jedol počas tých dvoch týždňov, čo vracia a hnackuje?

luci66
13. feb 2015

Vytery a moc aj crp brali? Mohol by to byt rotavirus... Drzim palce, skore uzdravenie

janinah
13. feb 2015

tento týždeň riešime to isté,ale môj má 9r. a tiež horúčky,bolesti bruška,hnačky,zvracal len raz,nejedol...pediatrička robila komplet odbery na kadečo možné-biochémia,pečeň.testy ,na celiakiu a iné,bruško vyšetrovaa pohmatom,výter z konečníka....všetko negat. len ASLO vysoké,to riešime...nám najviac pomohli probiotiká...ale môj má už vyoperované sl. črevo,tak som bola dosť kludná,že nič akútne......ale pred 2r. sa slepák presne tak začínal-bolesti,hnačky,horúčka.....

silvikaaa
autor
13. feb 2015

@demo no boli sme na pediatrickej pohotovosti a tam nám povedali striedať CALPOL A NUROFEN kazde 4hod ....

demo
13. feb 2015

@silvikaaa aha striedať, tak to je ok, keby bolo veľmi zle, môžeš aj po 3 hodinách. Inak, keď vracia asi by som použila radšej cipok ako sirup. Dosť to dráždi žalúdok. Keď to prejde, určite kúp probiotika a hylak forte na regeneráciu tráviaceho traktu.

domak2
13. feb 2015

@silvikaaa teraz ste tam boli?

jujala
13. feb 2015

bolo by vhodne zobrat stery z nosa z hrdla, vzorku mocu, stolice, krv-CRP a neutrofyly granulocyty a krvnu kulturu /odber krvy do takych flasticiek s nejakou tekutinou- to sa posiela do labaku a ak tam je bakteria, tak najdu presne co./.
To co popisujes sa podoba na rota virus, alebo RS virus.
sla by som urobit tie vysetrrenia.

pixma321
14. feb 2015

@silvikaaa skušala si nasadit smektu, čierne uhie a hylak? moji mali črevne...aj my s mužom...my s mužom sme si nasadili čierne uhlie a endiex na 4dni.... a detom som podavala hylak....prešlo im to....
a samozrejme dieta.... k tomu som im varila každy den čaj proti hnačke, naduvaniu a plynatosti... kupila som v lekarni

silvikaaa
autor
14. feb 2015

@pixma321
@jujala
@domak2
@janinah
@demo
práve sme na pediatrii ostávame na infúzie , pretože bol strašne dehydrovaný ... plakal a ani slzy netiekli ☹ ☹ dúfam že mu ráno už bude oveľa lepšie ...... ☹ Ale diky vám krásne za rady