Ako zachytiť moč?

christy1234
8. dec 2022

Prosím nemáte niekto nejaký trik ako zachytiť moč 1r8m krpcovi🙊🙊
Ráno máme doniesť moč a neviem či keď ho rozbalím či sa vôbec vycika😅
Sáčky na moč nemám
Ďakujem 🥺

lenka7477
8. dec 2022

Sáčky na moč si si mala kúpiť, alebo vyžiadať u sestričky . Ak si vedela že máš priniesť sterilný moč.

dzulli1980
8. dec 2022

Zober ho na ruky do kúpeľne, postav na umývadlo, pusti z kohútika vodu ... nastav na pinďúra 7 dcl fľašku, vyčúra sa.
@christy1234

mima172
8. dec 2022

@christy1234 Nevedela si to dopredu? Škoda, že nemáš sáčky na moč, tie by to vyriešili. Inak skus takto - postav dieťa nahé do vane, jemne pusti vodu kvôli zvuku vody a už len striehni so sterilnou nádobkou v ruke 🙂

maminkadeticiek
8. dec 2022

Presne ako pisu baby.Postavit ho do vane s tecucou vodou a rovno odchytit je istota.

panelacikova
8. dec 2022

@christy1234 ale však u chlapca to je malina.... možno budeš musieť byť trpezlivá, ale aspoň s ním "trafíš"... skús odchytiť moč tak starému dievčatku 😀

zafir01
8. dec 2022

@christy1234 no ja som často nosila moc mojich chlapcov, a sáčky mi zakázali. Koli skreslený výsledkom. Takže postavila som ho do vane, pustila vodu, nie teplú, skôr letnú, pomohlo, keď som mu aj trochu bruško postlacala. Keď pocíti chlad, tlak na podbrusko, tečúca voda.. Vždy max do 10 min sa vycikali. Skumavku na moc som držala nachystanu v ruke

zafir01
8. dec 2022

@panelacikova no.. Mam tretie dievča. Fakt sa desim toho, jed budem musieť doniesť moc. Ma 11 mes zachvilku, a len jediný raz som ju videla cikať pri prebaľovanie, a to tak, že skoro som si to nevšimla, to až po zadku na chrbát ta tieklo.. Žiadna fontánka ako som bola u chalanov zvyknutá 😂

panelacikova
8. dec 2022

@zafir01 a to ešte by mal byť taký, aby netiekol po stehnách, aby teda nepochytal kadejaký pot a baktérie. robili sme to tak, že som ju ráno umyla a doslova ju jeden držal ako mača a druhý držal skúmavku pod "onou" 😀 a púšťali sme sprchu a vodu a robili "ššššš" 😀 😀 ono skúšala som aj tie sáčky na moč, ale to sa jej vždy akosi odlepilo, odpadlo, proste u nás to nefungovalo :(

zafir01
8. dec 2022

@panelacikova 😂 viem si to živo predstavit. Dik, dala si mi návod do budúcna.

mimi3008
8. dec 2022

Ved ma rok a 8 mesiacov. Ako inak, nez na nocnik???

tani777
9. dec 2022

@mimi3008 mladsia mi v tom veku chytala hysaky len co videla nocnik..to sa lahko povie,posad ho,ked mas dieta,ako bola moja prva,ze som jej jedno rano dala dole plienku a povedala,ze sa bude pytat cikat a ona sa pytala 🤷‍♀️ okrem toho moc z nocnika uz nebude cisty
Najlepsie je tak ja pisu,postavit do vane a chytit rovno do skumavky

jaskolka
9. dec 2022

Synovi som, keď bol menší, umyla pipik a nalepila ten dlhy sáčok, teraz už sa vycika sam do skúmavky, stojí v sprche, pustím mu vodu a nastavím skúmavku
Samozrejme aj mimo pôjde, ale vždy zachytím toľko, ako treba
Skus tak tiež, aj keď asi na povel sa ešte nevycika, tak jedine stať a čakať. Daj mu predtým napiť vody, alebo čaju,ja som sa smiala, že "zhora plním, aby dolu naplnil"