Ako zistím, či je dieťa nakazené vírusom alebo baktériou?

panidia
2. apr 2015

Mám s tým problém dievčatá,syn je už zasa po mesiaci chorý,prekonal dost komplikovanú chrípku a už je to tu opat.Nechápem to,jedáva vela ovocia aj zeleniny a kedže nechcem s ním zasa letiet k lekárke,potrebujem vediet či je nakazený vírusom alebo baktériou.Pretože virus by sme dokázali vyliečit bez antibiotík ale baktériu nie,musela by som zasa ist k lekárke.Sú nejaké príznaky ktoré su typické pre vírus a iné pre bakteriálne ochorenie?Zatial som mu nasadila vitamin C a repíkovy čaj,plus na hrdlo nejaký sprej.Dakujem velmi pekne za odpoved.

beatricer
2. apr 2015

dá sa to pomocou domáceho crp testu. Treba ísť do lekárne a vypýtať si. V balení sú 2 ks a myslím že cena bolo okolo 10 e. Inak lekárka by to mala robiť automaticky, ešte pred tým ako Vám nasadí atb. Moja bude mať o 2 dni 4 roky a brala len raz atb- keď mala rok. Aj to asi nemusela, čo už. Zamiešaj domáci med so škoricou a celý deň nech papá v malých dávkach. A čo Vám vlastne je? Teplota, kašel, soplík?

tintinamartina
2. apr 2015

no toto by aj mna zaujímalo. obidve deti mi boli chore, mesiac sme boli doma, menšia vybrala ATB a starší syn 2krát ATB a skončili sme s obojstrannym zapalom usiek. po dvoch týzdnoch dnes opat kasel a soplik. ja uz neviem co robiť ☹

panidia
autor
2. apr 2015

@beatricer Ahoj.Vyzerá to tak že priebeh tejto choroby nebude taký prudký ako ten predošlý.Teplotu nemá,len kasel,hrdlo ho bolí a celková unava a slabost.Budem musiet asi začat dávat niečo aj na imunitu,ked sa z tohoto dostane,lebo mám pocit že ochorie z ničoho a nakazí sa od hocikoho.

koniarova
2. apr 2015

@beatricer A dá sa na ten test spoľahnúť?

panidia
autor
2. apr 2015

@tintinamartina Presne viem o čom hovoríš,ja po tomto skusim preventívne mu dávat niečo na tu imunitu,ale vobec neviem čo by bolo najlepšie,ked je tolko toho na trhu.A ty im dávas niečo na tu imunitu?Cítala som že v takomto období je dobre zvýšit príjem Cečka a zinku,a vraj je dobré aj vitamín D,ale ja by som skor skusila to s tým zinkom,bud v strave alebo niečo z lekárne.To CEčko ti doporučujem,vo výšších dávkach dokáže zrážat aj teplotu.A na soplík mám u syna vyskúšaný Biotussil,ten mu vždy pomohol,prečítaj si o nom na nete.

tenerifka
2. apr 2015

@panidia Ten marod, ktoremu zvyknes liecit soplik je tvoj 14-rocny poklad alebo mas dalsieho maleho synceka?

sorciera24
2. apr 2015

ja vzdy robim CRP....esxistuje balenie po 2ks cca. 10E, aj kupujem vacsie 10ks testov za 30E....pouzivame cela rodina...odvtedy lekarov nevyuzivame (resp. nevyhnutne)....na imunitu odporucam Cvit. a u ans olo top kozie mlieko....akonahle zacne nejake nachadnutie....kapucinka tinktura a cibula.....od cibuloveho vrecuska po cibulovy caj...zazzraky robi ta obycajna cibula 🙂

beatricer
2. apr 2015

áno to domáce crp je spoľahlivé. V jeden deň som robila dcérke - bolo neg a ďalší deň som šla k múdrej lebo sa mi nepáčil jej kašel. Robila aj ona crp a bolo 5 čiže neg. Atb sme nepotrebovali

katarinamarkova
2. apr 2015

@panidia zvycajne rychly nastup priznakov, teploty, bolesti a po cca dvoch troch dnoch ustupovanie priznakov a pozvolne zlepsovanie stavu - zrejme virus
postupny nastup priznakov, dlhodobejsie ,,divne,,dietatko ( ked sa ti zda ze nieco nie je ok, ale v podstate mu nic nie je....ako napr. je malatny, unaveny, mrzuty, viac spi.....) miernejsi narast tepltoy.......ale priznaky pretrvavaju aj po dvoch, troch dnoch, postupne sa stav nezlepsuje, ale naopak zhorsuje - vtedy ide o bakterialne infekcie.......

duun
2. apr 2015

CRP u detí hradí poisťovňa, aspoň všeobecná jo - trvaj na vyšetrení. U nás to lekárka pri takýchto prípadoch robí autonmaticky - dieťa neužíva atb zbytočne a poisťovňa to rada zaplatí - atb sú drahšie ako test.

panidia
autor
3. apr 2015

Dakujem vám všetkým za odpovede.

maria1678
Autor odpoveď zmazal
Zobraz