Vírus u novorodenca

mimi408
4. jan 2022

Potrebujem radu. Mala ma dnes presne mesiac a má začervenane hrdlo. Má aj hlieny. Sopliky v nose asi nemá lebo sa jej nedá nič odsať ale počujeme že sa jej zle dycha a ku večeru niekedy dokonca chrapčí. Akoby jej to vzadu nejak zatekalo. Boli sme u pediatricky ktorá skonštatovala ze ide o nejaký vírus. Ale poradila nám len kvapky Aliamare a Nasivin ak by začala mať sopliky. Pýtala som sa jej na to hrdlo, či to netreba nejak liečiť a povedala že by to malo vyliečiť materské mlieko. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Je to moje prvé dieťa tak som dosť v strese.

nikpa
4. jan 2022

@mimi408 mesačnému bábätku toho veľa dať nemôžeš a duplom keď je to len vírus, ten za nijako špeciálne nelieči ani u starších detí, pokiaľ to je naozaj len sopel a červené hrdlo bez teploty. môžeš jej este trochu odľahčiť tie sople, daj vyššie pod hlavičku a zvlhčuj vzduch kde spí, buď zvlhčovacom keď máš alebo aspoň mokrý uterák na radiator alebo rovno na postieľku prevesit. Jedine čo ma napadá je kalciovy sirup, môžes dat od narodenia na to hrdlo.

janinah
4. jan 2022

Treba merať teplotu.