Ako znížim horúčku 6 mesačnému dieťaťu?

hankatomi
5. máj 2015

znizit horucku 39,2 6mesacnemu babu?

bonaqa2013
5. máj 2015

zábaly, alebo osprchovať vlažnou vodou, osušiť a potom rovno do postele. Zľahka prikryť, nebabušiť. Dávať veľa piť - čaj ,minerálka, vlažná voda a pod. Dať čípok do zadočku - paralen. Ak by sa aj tak nedarilo - zavolať na detskú pohot., mám skúsenosť že mi vždy poradili. Aj o pol noci.

mizu89
5. máj 2015

Moj ked mal horucku-sice po ockovani tak som dala nurofen sirup od 3 mesiacov a studene zabali.namocila som plienku do studenej vody zabalila do nej a este do deky zopakocala a horucka potom klesla.drzim palce 🙂

jumama
5. máj 2015

Mozno pomoze takyto letacik...

ollski
5. máj 2015

nurofen al. panadol poprip oboje minimalne s 4h odstupom!! (ak vracka radsej cipok, ak vela kaka tak sirupcek) ak neklesa pod 38,5°C zabal cez hrudnicek, nie brusko...10min zabal, 10min oddych pod perinkou a 3x opakovat, drzim palce!! popripade vlazna vana... len jemne osusit nie utierat...davat co najviac pit...

motiilik
5. máj 2015

Ja som mohla davat zabaly,ci cipky,alebo tbl. A sirupy a nic nezabralo..hodinu som trapila dceru a aj seba,lebo som bola na prasky z toho...jednoducho som sa zobrala na pohotovost,dali injekciu a bol problem vyrieseny...
Mojim babam nic nezabralo a maju to doteraz...ked teplota tak hned 40 a len pohotovost..ja som nezazila ani pri kednej dcere teplotu cca 38,5 alebo podobne..
Bud mala a to hned vysoka,alebo nemwli ziadnu...
Drzim palce...
Mne na pohotosti poradila,dat dietado vlaznej vody a pomali schladzovat..zabali si sokujuce..

beatricer
5. máj 2015

neboj nič sa bábätku nestane. Je to teplota po očko? Ak je viróza, tak odíde ako prišlo. Skús do ponožiek na chodidlá dať zemiak, nám to pomáha. Telo na telo, mojkať, veľa tekutín, skús lipový a bazový čaj. TAký slabúčký kľudne môžeš dať a pridať céčko. Neublížiš céčkom, toho sa neboj. Alebo skús vlažný kúpel. Ak má studené ručičky neschladzovať, - je to príznak, že mu je zima, neurobíš dobre. Tie čajíky sú vlastne prírodné na teplotu, používala to ešte moja stará mama - dnes 90r. Alebo je homeo čípok myslím viburcol - vraj pekne zaberá. Prosím nedáva tú chémiu pokiaľ nemusíš. Treba najprv zistiť z čoho je teplota. V lekárni majú crp test. Nemusíš ani utekať hneď k lekárke. A pdľa toho sa vieš zariadiť. Prajem skoré uzdravenie. A nepanikár. Teplota mu neublíži. Len sa mojkajte a keď bude cítiť tvoju lásku a prítomnosť bude dobre. A stále mu rozprávaj, že mu pomôžeš a uzdravíš ho 😉