Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

anickaajanko
autor
8. jan 2009

many
v pondelok 5,1 nam ju predpisala hned som ju aj vybrala a bola zadarmo ani centik som neplatila
narodil sa maly 4 septembra 08 a toto bola druha davka
uz ma 37

susik77
8. jan 2009

eppik: my sme boli na 1.davke pred vianocmi, na tu nam da VZP 1000 Kc- v ramci predvian. akcie a keby sme to stihli-tu 2.davku do 31.1. tak nam da aj na 2.davku 1000 Kc? my tiez sme v CR

susik77
8. jan 2009

tiez ma stve, ze na SR je hradena a tu nie. my sme platili 1850 kc-a to davali v tej lekatrni 100 kc zlavu

anickaajanko
autor
8. jan 2009

susik to vazne za prevenar 1850
?

susik77
8. jan 2009

ano. sestricka ma este odhovarala, nech jej to nedavam, ze je to drahe 😎 ale ja som rozhodnuta. myslim, ze je to uzitocne ockovanie 😉

emamamamu
8. jan 2009

a co to je? 😅

eppik.m
8. jan 2009

susik77: bohužel ti nevím odpovědět

eppik.m
8. jan 2009

emamamamu:
PREVANAR - očkovací látka proti invazivním pneumokokovým onemocněním
Ročně zemře na celém světě více než 1 milión dětí do věku 5 let v důsledku invazivních pneumokokových onemocnění.

Zvláště ohroženi jsou kojenci a malé děti, jejichž obranyschopnost ještě není dostatečně vyvinuta, a také všechny děti s oslabeným imunitním systémem. Čím mladší dítě onemocní na invazivní pneumokokové onemocnění, tím komplikovanější a nebezpečnější je průběh nemoci.

V kojeneckém a dětském věku je obávané zejména rozšíření pneumokoků krevní cestou (bakteriémie) s následným rozvojem otravy krve a zánětu mozkových blan.

I přes léčbu antibiotiky umírá stále asi 10 % všech dětí, u kterých se vyskytnou uvedené nebezpečné komplikace. U těch, které přežijí, často zůstávají doživotní následky – ochrnutí, hluchota, epilepsie nebo jiná závažná poškození.

Pneumokoky jsou bakterie, které mohou vyvolávat nejnebezpečnější a život ohrožující onemocnění. Tyto organismy osídlují oblast nosu a hltanu mnoha lidí (v různé míře, až v 60 %), aniž by jim bezprostředně způsobily nějakou chorobu. Od těchto přenašečů se pneumokoky mohou šířit kapénkovou infekcí (např. kašlem či kýcháním), a to k rizikovým skupinám, jako jsou malé děti či starší lidé, a způsobují u nich onemocnění.

Pneumokoky patří k nejčastějším bakteriálním původcům závažných nemocí, jako je:

zánet mozkových blan(meningitida),
otrava krve (sepse),
zápal plic (pneumonie) a
zánět středního ucha (otitis media).

agnes28
8. jan 2009

som v príjemnom šoku, my sme boli už 2x na očkovaní už minulý rok (v októbri a decembri) a doktorka sa ani nepýtala, automaticky pichla malej aj prevenar a platila som v oboch prípadoch len 5 korún za recept v lekárni. že by u nás platili vyhlášky v predstihu? 😅

bianca
8. jan 2009

ahojky

na Slovensku by mal byt Prevenar zadarmo a v CR by mal byt hradeni pre urcity okruh deti.Aspon tak mi to vysvetlovala nasa Dr.v Ostrave.My cakame ci nasa bude spadat do hradeneho ockovania alebo nie.Zatial vraj nie je jasne pre koo to vlastne patri

kalo
8. jan 2009

O Prevenaru zadarmo /od.1.1/ jsem neslyšela?????!!!!!! Opravdu???????????? 😕 Máme mít do konce měsíce druhou dávku a prý VZP proplatí 1000,-Kč. Ale úplně zadarmo?? To máš asi nějako jinou pojišťovnu, ne? 😨

evikuu
8. jan 2009

Ahoj holky, právě jsme se vrátily z očkování a malá chrupe tak tady čtu toto zajímavé téma 😀 takže platily jsme 1750kč. Zadarmo /pokud to projde/ bude pouze pro děti narozené v roce 2009 /dovi jestli/ a nebo tak jako to je momentálně: děti které trpí záněny oušek atd.... prostě ohrožená skupina dětí, tak je to momentálně.
Zajímá mě holky jak je to stím proplácením u VZP mám tam zajíd zrovna s prvním dokladem a nebo už bude naočkována 4x?? takže ve 2 letech???
čekám na její reakci-pan doktor říkal že to bude bez reakce ale on je tak hodnej a nechce děsit že to říká na vše 😀

susik77
8. jan 2009

evikuu: chod s dokladom+dokladom o ockovani teraz, oni to aj tak preplatia az po 2 mesiacoch 😒 my sme boli v decembri. pre decka zaock. v decembri mali zrovna akciu, ze zaplatia namiesto 500 kc 1000 kc

kalo
8. jan 2009

Tak koukám, že je to všude jiné. Já šla na VZP s očkovacím průkazem, kde bylo razítko /okopírovali si to tam/ a ukázala jsem jim doklad o zaplacení vakcíny z lékárny. Hned mi na ruku dali 1000,-Kč a nazdar 🙂

Teď jdeme na druhou injekci, tak znovu, to samé...

evikuu
8. jan 2009

kalo to proplácí každé očkování??? Já myslela že je pouze jedno proplacení a je jedno kolik mám dávek...

many
8. jan 2009

na metal alianz se taky nosí doklad o zaplacení,vypíšeme jeden papíř,č.účtu tam napíšu,okopírovaný očkovací průkaz a do týdne mám vždy 1 000,- na účtě 😉

many
8. jan 2009

evikuu - nám metalka dává 4 000,- ale je to udělaný tak,že za každou vakcínu 1 000,- nedají to hned zaráz,to by pak třebo někdo zneužil a na další vakcíny nešel 😉

magimary
8. jan 2009

Tak teda, babulky, cena Prewvenaru, ani u nás na Slovensku nie je 0Sk,-! 🙄
Cez obed som ho bola zapaltit,a lekarnicka sa ani omylom netvarila, ze by bol zadarmo, PRAVE NAOPAK! platila som ešte viac ako predchadzajúce doplatky!!! 😠
Na blocku bola totiz suma 7€ a nejaké drobné centy k tomu!!!
Tak neviem, anickaajanko, kde si to "kupovala" Ty, ale ja som nemala rovnaké štastie... 😖 a teda dost ma to nehnevalo... predtým to bolo okolo tých 90Sk,- a teraz to vychádza vyše dvesto korún... 😠
samozrejme, vdaka Bohu, na ceny v Cechách to nemá...

susik77
8. jan 2009

kalo: mozno preto, ze my sme v Prahe a asi tam bol dost velky naval 😎

many
8. jan 2009

magimary - tak to je síla,že někde se platí a někde ne,že 😒 to nas... 😠

many
8. jan 2009

magimary - jééé ty máš doma hotovou školku 🙂 to je radosti co 🙂

magimary
8. jan 2009

radost je aj s jedným 😉
no, ja mám /teda my máme/ teraz 4-dve svoje a dve prijaté... 😉
ostatné sme už odovzdali adoptívnym rodičom, sme totiž profesionálni rodičia... 😅 😉 😅 😅

many
8. jan 2009

no mě to napadlo,když jsem se dívala na ty měsíce,že to bys tak rodit po sobě nemohla 🙂 😉

anickaajanko
autor
8. jan 2009

magimary to fakt
no ja som vybrala tu injekciu v pondelok a neplatili sme ani cent
ani mi dodnes ta lekarnicka nevolala tak neviem
ci sa sekla alebo co
boli sme v 5 lekarnach kym sme ho zohnali a nakoniec ho mali na poliklinike a bez poplatku nuz neviem

ivusakos
8. jan 2009

Já platila v úterý 1860,-! Jdu se mrknou, zda a kolik proplácí VOZP.

magimary
8. jan 2009

hm, anickaajanko, je to skutočne neskutočné... 😠
ja tam - do lekárne zajtra idem ešte raz (pre ostatné mlieka, ktoré dnes nemali) a nedá mi to, aby som sa lekárničky rovno na to nespýtala...
nejde mi to do hlavy... 🙄

holly1
8. jan 2009

jsem asi blbá, ale co je to prevenar?

magimary
8. jan 2009

holly, Prevenar je očkovacia vakcína proti pneumokokom... 😉

holly1
8. jan 2009

aha, ale jen to 31. ledna? Tak to nestíháme, nám budou 3 měsíce až 2.února - takže máme smůlu? Jsme u ZPMV

gergi7
8. jan 2009

ivusakos,COOOO ja som za prevenar doplacala okolo 8OSk