Ako zvládnuť úzkosť pri chorobe dieťaťa?

xlucia
17. sep 2011

neviem ako presnejsie to popisat. ale ked jeden z mojich synov napr. horsie zakasle, trebars astmaticky, alebo skaredo spadne, alebo cokolvek ine, tak mna chyti nenormalna uzkost, ze dalsia choroba, alebo uraz, vela sme si toho zleho prezili, rozne choroby aj operaciu, aj zopar urazov. vacsinou boli aj nejake komplikacie...
chladnokrvnost mam, zatial som vzdy vedela rychlo a dobre zareagovat, ci uz to bol astmaticky zachvat, alebo dat prvu pomoc, tak mojim ako aj cuzdzim detom, ale vnutorne mam po tychto zazitkoch brutalny stres. jeden krat som sa dodatocne, ked uz bolo vsetko ok, dieta osetrene chirurgom, dostali sme sa aj domov... nejako... dokonca zo stresu povracala.
proste som uzkostny typ odjakziva, viem to... vo vsetkom. a viem aj to ze jesen je u nas vzdy zla, starsi sa casto dusi. niekolko krat mala k nam vyjazd zachranka, prisli o 5 min. 12. doslova, pretoze lieky nezabrali a nevladal dychat. ☹
no a dnes mi par krat fajnovo zakaslal, teraz sa budi zo sna co tazko dycha, je zahlieneny, viem ze bude tazka noc. no a od prveho zakaslania mam zas stres, vysoky tlak, tep taky ze mi ide srdce urvat a neviem sa upokojit.
mozno je to tym ze je to prve take silnejsie po lete, dalo sa to cakat, ale aj tak...
logika mi hovori, prezije.... ale neviem sa nijak ukludnit
co robite v takychto pripadoch vy?
je tu este nejaka takato uzskostna mama?
ak hej, co robite? ako sa viete upokojit?

xlucia
autor
1. nov 2012

@janinah heimlichovym hmatom?

simca06022011
1. nov 2012

@lussy23 no modre z neba na mna posobi viac deprimujuco ako povzbudzujuco... ked to vidim je mi na ... .

Inak neviem, ja som tiez na infarkty teraz a mne boli tiez tak zle dnes z tych vsetkych chorob, ze som aj ja ochorela. Proste to treba nejak zacat ignorovat a robit daco insie (ale ako, ked treba to dieta strazit??).. ja teraz intenzivne predavam veci online :P Mala je pri mne a aspon na to nemyslim. Pogrckali sme sa pred chvilou, utrela som... a hotovo :P Boze som zlaaaaa mama, ale uz od septembra v kuse kuse chori vsetci... Viem, ze s vasimi problemami sa to asi neda porovnat, ale ... :(

xlucia
autor
14. nov 2012

@ellahop ahoj. ako ste vtedy zvladli tu operaciu?

ellahop
14. nov 2012

@xlucia ahoj dobre sme ju zvladli. cakali sme na nu az do maleho 17 mesiacov. stale nam to predlzovali, nemali termin, strajk, miesto na are, nakoniec krv... ale potom ho zoperovali. a vsetko dobre dopadlo. operacia trvala 7 hodin, a dve noci musel spat na are,,, potom mi ho uz dali. bol velmi opuchnuty, co sme ocakavali. na 16 den nas uz pustili domov. tri mesiace nosil helmu,,, a teraz uz je bez nej. on uz ani nevie ze co bolo. preco,, sa pytas, aj vas nieco podobne caka?

xlucia
autor
14. nov 2012

@ellahop az takeho vazne nie. ale natrafila som na svoju staru temu, a som bola zvedava co je s vami. som rada ze ste to zvladli. hlavne maly.. 🙂

ellahop
14. nov 2012

@ellahop ale aj ja sa boji, stale tych vysetreni. ze mi povedia, ze je nieco zle. z toho mam strach aj ja,,, nastastie ich teraz uz tolko neabsolvujeme,,, keby som bola v tvojom pripade, tiez sa hrozne bojim, ked sa ti uz stali veci, kde islo o minuty/ skus medovku, persen,,, to su take rastlinne vytazky... mne to pomahalo,,, ked bolo treba

xlucia
autor
14. nov 2012

@ellahop pises sama sebe 😀 😀 😀 . hej medovka mi pomaha. a halvne ak to ide, tak zachovat si odstup...

miskakyska
17. nov 2012

@xlucia aj ja sa pridávam k Vám,úzkostlivým maminám....ste ma potešili 😉 som myslela,že som už naprášky z toho strachu o deti