Aktiferrin - železo v kvapkách. Zmizne hnedosť zubov?

nellyg
14. aug 2010

Dobrý deň. Synčekovi musím podávať túto formu železa pre anémiu. Od týchto kvapiek mu zhnedli jeho krásne biele zúbky ☹ (čo sa píše aj v príbalovom letáku). Chcem sa spýtať, kto má s týmito kvapkami skúsenosti, že či ten hnedý povlak časom zmizne, alebo je to trvalé??? Vďaka.

ilijanka
14. aug 2010

Ahoj, my sme ich brali cca 6 mesiacov a absolútne žiadne hnedé škvrny ani sfarbenie zúbkov sme nemali...

divoska
14. aug 2010

vypytaj si tabletky. a zuby mu skus zachranit vycistenim citronovou stavou/duzinou na kefku. teda ak to chalan zvladne 😀 ale sak to je dobre a zdrave ;) drzim palce

nellyg
autor
14. aug 2010

Ilijanka, vidíš, a nám po 5-tich dňoch užívania zúbky akokeby zhnedli... 😒 Divoska, tablety vraj niesú, alebo sú, ale s takým množstvom železa, že by aj štvrtina tablety bolo veľa. Aspoň tak mi tvrdili na gastre... 😒

junovka
14. aug 2010

@nellyg moze to byt sposobene tym zelezom, aleaj nemusi.Aku zub.pastu uzivate?Ja mam odskusanu Elmex pastu, ta vycisti aj zacinajuce ciernanie zubkov 😉

beresbela
9. okt 2013

urcite NIE citronovu stavu. lepta sklovinu a sposobuje citlivost zubov.

kikusa23
25. nov 2018

@nellyg ahojte naša má 1 rok vyšli jej Dolné zúbky a všimli sme si že niesú biele ale do zelena už asi 2 mesiac jej dávam železo v kvapkách. Nechápem to som nikdy nevidela . Veď každému dieťaťu trčia biele zúbky.