Aký liek na horúčku?

aminaa1
16. nov 2013

ake mate skusenosti ktoru je vybornu?

flofli
20. mar 2019

Aj máte niečo odporúčateľné na horúčku? Mám taký pocit, že niečo na mňa lezie. Nejaká som unavená a cítim aj taký tlak na čele.. Ja tak nechcem byť chorá. Konečne začalo byť už aj vonku pekne :/

hrehusa
21. mar 2019

@flofli nemala by si ist radsej k lekarovi´? Este ti je tak ako vcera?

eko22
22. mar 2019

@monismie Však toto, teraz prišla ku mne minulý víkend kamoška na návštevu a kýchala soplila, dokonca sa potom priznala, že deň pred tým mala horúčku večer 😒 Vravím reku, že čo teda nezostala doma, že som bola chorá nedávno a teraz príde k nám ona takáto a zase riskujem, že ochoriem, tak som ju rovno potom vystrojila, že nech sa na mňa nehnevá ale proste nechcem byť znovu chorá

eko22
22. mar 2019

@flofli Ahoj, no u mňa to muselo byť už až antibiotikami potlačené lebo som hrozne chorá ale na horúčku napríklad som si dávala brufen 400, ten mi pekne stiahol a pomáhalo mi to aj od bolesti hlavy. Lebo ako som mala takú strašnú nádchu a aj trochu upchate dutiny tak ma v jednom kuse bolela hlava takže toto som si tíšila inými liekmi. Potom konečne všetko zabralo a nejako som sa z toho dostala ale taká zoslabnutá trochu som bola ešte týždeň

monismie
25. mar 2019

@eko22 to vazne? mna drcne, to kto chodi na navstevy v takomto stave? ja by somsi to isto nedovolila uz len kvoli tomu, ze by som nevladala to je prva vec. druha vec je zase to, ze mozes niekoho nakazit, je to slusne teda dost. ale hadam si to teda znova nechytila
@flofli a ako ti je teraz? uz je to 5 dni, az si si uz volaco kupila na to tak ti to uz muselo aj zabrat

nasasa_1
26. mar 2019

@eko22 Aspon, ze ti to uz preslo 🙂 Teraz to uz bude lepsie lebo vyzera, ze konecne uz sa nejako ustalia tie teploty aspon na nejakych 10 -15 stupnov tak uz to bude v pohode. Len zacne teraz zase obdobie alergii to tiez polovicu ludi moc nepotesi ale uz sa za chvilku prehupnene do leta

bibiana177
28. mar 2019

@nasasa_1 neviem ako je dneska u vas, no tu u nas je celkom zima a to som si rano vravela, parada, svietilo slniecko a bolo celkom tak prijemne. No teraz sa zatiahlo a veru, zniesla by som na seba aj nieco teplejsie 🙂

wikisara
2. apr 2019

@bibiana177 tu je posledné dni konečne krásne slnečno a teplo. Dúfam, po tom ozimení, čo teraz hlásia už bude len pekne. Dosť bolo zimy

eko22
10. apr 2019

@monismie Evidentne áno. Akože ja som tiež najprv zostala úplne v pomykove, že čo jej mám vlastne na to povedať. Keď sme si ešte písali pred tým a vedela, že som bola taká strašne chorá a nevedela som sa toho zbaviť a keď už je konečne dobre tak ona príde v takomto stave. No akože mala som dosť. Už prešiel odvtedy nejaká čas takže dúfam, že už to bude úplne ok

eko22
10. apr 2019

@nasasa_1 Hej už vyzerá, že nám tá jar zostane aj keď, keď sa slniečko schová tak ešte je cítiť, že je chladno ale už aj vzduch sa postupne konečne otepluje tak som rada. Ja nie som alergička takže našťastie ma toto obíde :D Ja milujem jar ale takú pravú, nie že zo dňa na deň 25 stupňov 🙂

eko22
10. apr 2019

@bibiana177
@eko22 Už to bude lepšie podľa mňa teraz. Ešte nejako prežiť ten prechod keď je telo bez energie, teda u nás je to jarná únava 😀 To ešte bude také rizikové obdobie kedy je človek náchylnejší na tieto chrípky a podobne a potom už bude dobre 🙂 Vás to obišlo zatiaľ?

lutomm
16. apr 2019

Konečne to žienky vonku vyzerá tak, že už bude len teplo. Síce tie chladné rána vedia prekvapiť, no cítim to leto v kostiach 🙂

nasasa_1
23. apr 2019

@bibiana177 Je to take kadejake este, ved ako aprilove pocasie no co si budeme hovorit :D Ja som akurat tiez bola tento mesiac taka chora, ma to riadne polozilo, neviem co to bolo za virus alebo co, hrozne mi bolo, jeden vecer som uz ani rozpravat nemohla ako ma mandle boleli :/
@eko22 To je pravda, tiez mam radsej ked to ide tak postupne ale vidis jeden den bolo 10 stupnov a zrazu mame teraz 22 a viac takze to bol zase taky skok a skrz to su teraz zase take kadejake choroby vo vzduchu

monismie
24. apr 2019

@eko22 hadam si to teda zapamata uz, ze je fakt neslusne chodit takto po navsteve ked si chora. este ked vies, ze sa ten clovek ledva vyhrabal z nejakej choroby tazkej a ty ho tam ides znova nakazit. no akoze asi by som jej ani neotvorila keby toto viem, ze mi pride nejaka kamoska a je chora, by som to zbadala tak aby sa ani vyzuvat nemusela zacat. ale hlavne, ze si to teda nechytila od nej

eko22
29. apr 2019

@lutomm No teraz by som už ani nepovedala, na víkend zase hlásia maximálne 13 stupňov takže z toho víkendu zasa nič nebude, dúfam, že aspoň pršať nebude celý deň, lebo sa mi zase nebdue chcieť nič robiť

eko22
29. apr 2019

@nasasa_1 Veď a teraz ideme zase naopak. Už dnes som bola taká, že som nevedela či si mám nechať bundu alebo si ju dať dole, ešte aj dusno bolo strašne tak som zvedavá či nebudem zase naschcipaná budúci týždeň

eko22
29. apr 2019

@monismie Vyzeralo to už, že nie ale teraz fakt už neviem, lebo aj to počasie zase zostalo také kadejaké a už som dnes cítila, že mi nie je najlepšie tak teraz čakám či som len bola nejaká unavená alebo na mňa zase niečo lezie

lutomm
30. apr 2019

@eko22 hmm to som tiež na toho ilka v telke pozerala, že o čom to vypráva, nielen že bude víkend na prd, no ten budúci týždeň vyzerá ešte horšie

flofli
6. máj 2019

Včera som niekde na fb videla, že poletoval sneh. V máji, to čo je už za počasie, ako potom sa čudujme, že pri takomto striedaní počasia sme viacej chorí

vierka_z
7. máj 2019

Mna by napriklad zaujimalo kolko si mozem dat tych tabletiek max za den, kedze pri inych nackach sa mi uz stalo, ze ani po 5 tabletke horucka neustupila :(

vetva99
9. máj 2019

@vierka_z tak by si asi mala zmenit tabletky, ked ti ani 5 nezabrala... potom sa len ladujes nimi zbytocne a aj tak ti nepomozu

eko22
13. máj 2019

@lutomm No ak mám pravdu povedať tak tomu počasiu už vôbec nerozumiem. Na konci apríla už bolo pomaly 30 stupňov a teraz zase toto. Na horách zase nasnežilo a ešte sa to tam aj drží. Ale dúfam, že keď už prejdú tí traja zamrznutí tak už to pôjde zase tak ako má. Už som si kúpila plavky a chcem ich vyskúšať 😂😂😂
@vierka_z Tých čo som ja písala? Tam máš časový interval po koľkých hodinách si môžeš dať ďalšiu a treba to dodržiavať, ale mne sa napríklad nikdy nestalo, že by mi nezabrala, neviem teda akú si si ale dávala pred tým. Tam to záleží aj od toho aká je tam účinná látka

monismie
14. máj 2019

@eko22 to vazne? 😨 ved ale sa neducujem, zase mame pekne pocasie, ved na spisi zase nasnezilo 😅 ja uz neviem co si mam o tomto mysliet. a uz ta to aspon preslo alebo sa to zase rozvinulo do niecoho vacsieho?
@vierka_z to uz si si nemala tolko davat ☹ ked ti nezaberie po druhej tak podla mna treba skusat zase inu

vierka_z
14. máj 2019

@monismie Vsak ja budem musiet prejst na nejake ine a potrebovala by som s tym pomoct lebo ten moj Panadol, to asi nebude nic pre mna

eko22
15. máj 2019

@vierka_z A už ti to trošku prešlo či stále ťa trápia tie horúčky? Vyskúšaj možno tie čo som tu teraz nedávno radila, viem, že majú celkom úspech lebo zaberajú. Teda u mňa isto a veď nech ti baby napíšu, že či im tiež pomohli 🙂

moncurienula
18. máj 2019

@vierka_z ten inak ani nam nejak moc nepomahla. Neviem, co je to za liek, ale sa mi zda, ze mu trva hrozne moc dlho , pokial zaberie

monismie
20. máj 2019

@vierka_z a pred tym ti zaberal ci ako to je? skusala si ho prvy krat? lebo ja co som mala pred tym lieky tak ked mi dvakrat nezabrali tak som ich uz potom ani neuzivala, zbytocne ti pecen zatazuju, radsej som hladala ine co mi zaberu 🙂

monismie
20. máj 2019

@eko22 ty si mi co neodpisala? si teda chora teraz ci nie?

vierka_z
27. máj 2019

@monismie tak ja som nejak na lieky nebola, no casom som sa bez nich uz nezaobisla. Neviem, ci sa casom stava clovek menej odolnym. Dala som ankoniec na rady niektorych zeniciek a kupila som si ten brufen a cuduj sa svete zabral po chvili 🙂

eko22
28. máj 2019

@monismie Prepáč, nejako som ťa preskočila :( Neviem ako sa mi to stalo. Bola som trošku taká ako nachladnutá ale to ma iba dva dni tak slabšie držalo a teraz je to v pohode. Ale mi lepilo, že mi bude zase tak zle :/