Aký máte názor na antibiotiká Augmentin?

takyna
13. nov 2013

Ahojte prosim vas aky je vas nazor na anitibiotika Augmentin?, zaberaju?, lebo mame suchy kasel drazdivy, vyter z hrdla pozitivny potvrdena
Klepsiella bacil, nasadili nam Augmentin, neviem ci nam zaberie, dufam, ze po nom nepojdeme do dalsich antibiotik.... 😒
dakujem za kazdu odpoved 🙂

miku1
13. nov 2013

Aj moja staršia ich raz brala....no vyhádzala sa z nich. Takže už viem, že tieto brať nesmie. A podľa vyjadrení mojich známych, sa dosť detí z tých liekov vyhádže. Mladšej ich lekárka tiež chcela dať, ale som povedala, že staršia sa z nich vyhádzala, tak jej dala iné, aby sme zbytočne neexperimentovali.

galaxy
13. nov 2013

Ja som ich užívala, ale bolo mi z nich neskutočne na zvracanie :(

bubusik88
13. nov 2013

mne nepomohli a mala som po nich gynekologicke zapaly este dva mesiace po

zuzkat1
13. nov 2013

Mala ich mala a v pohode... Nic jej nebolo a zabrali

eeffka
13. nov 2013

v pohode mala som icj ja (zapal dasna), deti aj muz (horne dych.cesty) uplne bez problemov

jadinka
13. nov 2013

mne sa po nich strasne prvý den točila hlava a bolo mi na zvracanie, ale na druhý den to uz preslo.

radkanika
13. nov 2013

Mne po nich bolo tiez na zvracanie, aj som nakoniec zvracala a doteraz, ked som chora, tak lekar ma poznacene, ze tieto nie.

janulea
13. nov 2013

Keď som bola dieťa, mala som žalúdočné problémy. Ale naposledy keď som bola chorá tak som ich znova brala, ale dve hodiny pred každou tabletou som si dala probiotiká (Profi-LACT, nepíšem to kvôli reklame) a úplne bez problémov sa to zaobišlo. Lekárka mi predpísala aj homeopatiká, aby som zabránila gyn. mykóze, ale nebrala som ich a nič som nedostala.

mimake
13. nov 2013

Ja som ich bravala.Asi jedine z ktorych mi nic nebolo ale prestali mi ucinkovat.

evelina77
13. nov 2013

Moj maly mal augumentin pred dvomi tyzdnami a cely sa mi vysypal ale vyzeralo to ozaj hrozivo a tak sme si museli 4 dni polezat v nemocnici parada...

nina88
13. nov 2013

Známa z nich dostala žltačku

sono2
13. nov 2013

Píšem za seba. Či teraz alebo pred rokmi vždy dobré skúsenosti po väčšine som ich mala na angínu ale aj na zápal dýchacích ciest. Neviem či sa neberú po jedle, preto mohlo byť dievčatám zle. Ja len dobré skúsenosti. Dokonca keď idem na dlhú dovolenku, dám si ich predpísať ak sa niečo stane. Fakt širokospektrálne antibiotikum čo rýchlo. Zaberá!

dijefcatko
13. nov 2013

ja som z nich chytila žihľavku, ale takú, že mi museli pichať dithiaden, neskôr kortikoidy a ani tie nezaberali ☹ pomohli až homeopatiká.

sanym
13. nov 2013

To sú jediné ATB, z ktorých moje deti neskutočne zvracajú. Augmentin už nikdy viac.

horana
13. nov 2013

Moj nazor na Augmentin - je to teda riadne svinstvo!
My sme ho nakoniec museli nasadit pri silnom obojstrannom zapale stredneho ucha kedy uz to smerovalo k mozgu a hrozil zapal mozgovych blan a operacia, nic ine nezaberalo, takze koncila sranda. Tam zabral. Sice synovi na par mesiacov uplne rozbit crevnu mikrofloru (samozrjeme probiotika a posilnovace imuinity sme brali subezne), navodilo prudke nechutenstvo ze prakticky nic nejedol...btw zo ziadnych inych v zivote nemal problemy...

Kvoli suchemu kaslu a klebsielle v krku (mmch je len premnozena, nakolko to je uplne bezna sucast flory v ustach a ani premnozena nie je nijak extra nebezpecna) by som to nedala ani nahodou. Vychylenie organizmu ako takeho aj ked sa nemusi navonok hned prejavit bude znacne...

m_ij_ka
13. nov 2013

aj moja staršia dcéra ich užívala a nič jej nebolo, zabrali jej

zlte_kuriatko
13. nov 2013

aj ja som ich brala a nikdy viac.. točila sa mi z nich hlava, bolo mi tazko na žaludok na zvracanie ale nevracala som a na konci som este dostala vag. mykozu.

tomta
13. nov 2013

maly iuzival pri zapale augmentin nic mu nebolo z nich...kazdy ma iny organizmus a tak isto kazdy reaguje na lieky inak..ja som ich bralla a tiez som zvracala po nich

reni93
13. nov 2013

ja tvoju obavu svojou skusenostou musim potvdit. tiez som mala pozitivny vyter, 2 tyzdne po uziti augmentinu (pocas liecby sa mi stav zlepsil) som opat ochorela a sla do amoksiklavu (atb na podobnej baze). co sa tyka nevolnosti detto, bolesti, nevolnosti, slabost.

magic08
13. nov 2013

moje obe deti na augmentin zareagovali alergickou reakciou... takze viac im ich uz nedam... 😝

maslenka47
13. nov 2013

Toto su s prepacenim take sproste otazky. Ked vam robili vyter a zistili bakteriu, tak zrejme zistovali aj citlivost na jednotlive zlozky ATB a podla toho predpisali to, co predpisali. A co sa tyka pripadnych reakcii, to zavisi od cloveka. Niekomu je zle aj z obycajneho penicilinu, pritom to je v podstate to najlepsie z tych svinstiev, co vam mozu predpisat.

bianca
13. nov 2013

to co je za otazku?Ja mam pocit ze som dakde na marse.Ty bud stastna ze mas ATB podla citlivosti .Ak na nich bude neznasanlivost tak to zistis az pri uzivani a nie z diskusie na MK

zuzana315
13. nov 2013

Moja skusenost s Augmentinom tiez nie je dobra. Ak sa nemylim, je to liek na penicilinovej baze. Moj maly sa po dobrati tychto antibiotik vyhadzal na chrbatiku. Nebolo to nic strasne ale z vedlajsich ucinkov sme dostali este aj zazltnutie zubov. Jeho krasne biele zubky boli z vecera do rana zlte ale tak zlte, ze zltsie uz ani nemohli byt. Bola som z toho velmi nestastna, lebo kazdy mu pozeral na tie jeho zubky...no bola to nastastie len esteticka chyba a zubky po dokladnom umyvani mame opat krasne biele. moja znama vsak so svojim syncekom pri uzivani augmentinu skoncila na pohotovosti s prudkou alergickou reakciou....takze teraz uz vieme, ze Augmentin ani iny liek na penicilinovej baze brat nemozeme...

alex31
13. nov 2013

aj moj maly ich bral asi tak pred 2 rokmi kvoli podobnym problemom ... zabrali az na to ze nam taktiez trochu rozhadzali zaludok ale to asi kazde ATB ... po istych skusenostiach ak sme brali ATB vzdy som v lekarni kupila ja nejake probiotika nakolko kysle mlieko ktore odporucala lekarka do maleho nedostanem ... ale ako tu uz bolo napisane .... kazdy liek u kazdeho reaguje inak ...

autumn11
22. feb 2017

môj syn ho bral nedávno a zabral mu. Mal soplíky postekané na prieduškách. Kúpila som mu k tomu probiotiká a nemal našťastie žiadne problémy s bruškom.

radomist
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana3588
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalienka12
21. mar 2018

Tiez toto nechapem. Su to lieky, predpisuje ich lekar a ten vystudoval lekarsku fakultu na to aby toto vedel. Ale ako citam nazor mamiciek na mk je dolezitejsi.

petrofka
22. mar 2018

Malemu hned zabrali, ale po troch dnoch zacal hnackovat a vracat, tak ich uz tiez viac nedostal. Ale tie tri dni mu uplne stacili na vyliecenie.

radomist
Autor odpoveď zmazal
Zobraz