Alergia a silný ekzém - prosím rady !

lucintus
11. feb 2019

Dobrý večer.
Moj syn 5r je silný alergik (roztoče) užíva lieky a polepšilo sa mu.
Ale je tu jedno veľké ALE.
Mava hlavne v zimnom obdobi na ruke ako keby ekzém. Keďže som celé detsvo tým trpela nejaké základne info ohľadne liečby mám.
Pre istotu sme o ale konzultovali s imuno alergologickou.
Je to vraj teda ekzém z alergie na roztoče a keďže je teraz vykurovacia sezóna ma to zhoršené.
To že sa slabá na to sme zvyknutý dávali sme A-derma krém detmalibour ktorý nám vždy pekne pomohol. Lenže tento rok to syn teda veľmi rozdkrabal až do krvi.
Veľmi ho to bolelo a sotva sa zahojí opäť sme vboli tam kde predtým. Alergologicka nám na to dala kortikoidovu masť vraj teda lokálnu na max na týždeň.
Vola sa locoid🙏
Dovtedy mal miesto trosku rozdkrabane teraz to ma príšerne !!!!
Škaredé červene miesto je zrútené ale nesvrbi ho.
Chcem sa opýtať je to relácia na ten krém ???co mám robiť ?
Už som fakt zúfalá 😔
Podotýkam v živote sme to takéto nemali mas poškriabané keď veľmi svrbenie.
Na noc mu to dávam do lístkového kapelníka aby sa neskrabal
Skúšala som repík na vysušenie aj sudokrem a všeličo 🙁😳

tilinka26
11. feb 2019

@lucintus aj my sme používali locoid, len ozaj nevyhnutných situáciách. Tiež mal syn ekzém, aj väčší, škabal sa hlavne zo sna.... skúšali sme aj imunoglukan

pokemonkaa
11. feb 2019

my to mame tiez, ale nie az tak "rozskrabane", na striedacku pouzivam obycajnu modru indulonu a AD Calcis krem https://www.najlekaren.eu/dr-konrad-ad-calcis a niekedy pomahaju aj obklady z Jarišovho roztoku (dostat kupit v lekarni). ono sa to na chvilku zahoji a potom to zas prepukne.

majkado
11. feb 2019

@lucintus skuste uzivat oreganovy olej. Nam to velmi pomohlo.

pralinka86
11. feb 2019

Neviem ci to mozu aj deti, ale u dospelaka zabral skin cap krem, to je zázrak.. potom fajn infadolan, konopný olej (držať v chladničke) a sampuch s ichtamolom https://ponio.sk/products/sampuch-s-ichtamolom-...

lucintus
autor
11. feb 2019

@majkado ďakujem Vám dnes mi to spomínala aj kamoska 🙏

lucintus
autor
11. feb 2019

@pralinka86 ďakujem moc 🙏

lucintus
autor
11. feb 2019

@tilinka26 imunoglukan nám vôbec nezabral mali ame predpísanú aj kyselinu mliečnu tak ta je celkom fajn len mám pocit že z tejto masti locoid aa to veľmi zhoršilo

sisinka001
11. feb 2019

Ak má na tom zlaté chrastičky, môže to byť infikované zlatým stafylokokom

lucintus
autor
11. feb 2019

@sisinka001 chrasticky má ale skor ako ked sa to hoji. nezdá sa mi to prilis nejak zlatej farby. resp este som nevidela taku asi rucicku infikovanú stafylokokom. :( Mam stym zajst radsej ku kožnej ?

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucintus
autor
11. feb 2019

@jajka92 riešime aj liečbu z vnútra keďže búdy je väčšinou ta príčina niekde hlbšie len teda takéto to ešte nikdy nemal a veľmi sa bojím 🙏 nikdy predtým soma sa stym nestretla

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisinka001
11. feb 2019

@lucintus asi by som radšej zašla ku kožnej, ja sa tiež liečim z ekzému od svojich 19, a v zime je to naozaj asi najhoršie, tiez som to mávala infikované stafylokokom, a vtedy už treba antibiotiká, aspoň lokálne,

kristik
11. feb 2019

Pravdepodobne tam už bude aj ďalšia infekcia prenesená škrabaním, či už bakteriálna alebo plesňová etc. Určite navštíviť opäť kožnú. Ja som celoživotný atopik a alergik. Na ekzém nie je dobrý ani pot, ja si napríklad tieto miesta zapúdrujem a mne osobne to pomáha. Veľa zdaru! Držím palce!❤️

lucintus
autor
11. feb 2019

@sisinka001 a polepšilo sa Vám ?
Ako čítam a pozerám foto stafylokoka ono to tak úplne vyzerá našla som na tele na bruško 3 take pupaciky ako pubertálne vyrazky

lucintus
autor
11. feb 2019

@kristik ďakujem ❤️😔 veľmi sa bojím že čo to m tie kortikoidy nám to veľmi zhorsili

diewcatqoo
11. feb 2019

@lucintus ahoj, ako to tu uz niekto spominal, naozaj to vyzera ako zlaty stafylokok. Syn si ho taktiez parkrat zaniesol, ked si skrabal ekzem. Ked to mal prvykrat, mal asi pol roka a zaniesol si to na obe licka. Len u nas to vyzeralo asi 10x horsie, zacalo to mokvat a pod. Sama mu na to radsej nedavaj nic, aby si to nezhorsila. Chodte cim skor ku koznej, ta vam predpise nejaku antibiotikovu mast. Nam pomohla masticka Fucidin, je na predpis. Nakolko syn to mal na lickach a vyzeralo to naozaj otrasne, bala som sa, ze mu zostanu jazvy a tak, ale za 3 dni mazania to uz takmer nebolo vidiet.

tova
12. feb 2019

zinkovy krem na to , sudokrem treba to zasusit. Na suche je zase lepsia modra indulona. Tiez mam ekzem cely zivot a kazdy rok od Februara do Maja je to najhorsie.

lucintus
autor
12. feb 2019

@kuravesele mame dávno 🙂 aj nový matrac 🙂

lucintus
autor
12. feb 2019

@diewcatqoo ďakujem pekne ❤️

lucintus
autor
12. feb 2019

@tova Ďakujem vam🙏 Zbehnem ku kožnej s tym

veronika_belisova
11. mar 2019

Mne bol odporučený Stopalerg a zabral takmer zázračne, napísala som im na Facebooku, nech pošlú vzorky na vyskúšanie a poslali, teraz ho už kupujeme, lebo naozaj pomáha na atopický, zo dňa na deň sa ložisko čistilo a zmenšovalo